آموزش برش عکس در فتوشاپ را در این صفحه از همراه رایانه بخوانید و سوالات و مشکلات فتوشاپ خود را از پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ همراه رایانه شبانه روزی بپرسید !!! آموزش برش و دور گیری عکس ها و تصاویر گوناگون در فتوشاپ را در همراه رایانه دنبال کنید .


در یک توضیح سریع و کاربردی اگر زمینه ای یک دست دارید می توانید با انتخاب گزینه Magic wand tool از لیست ابزار های فتوشاپ و کلیک روی پس زمینه میتوانید کل عکس و قسمت های یک دست را انتخاب کرده و در مرحله بعد گزینه Ctrl+Shift+i عکس مورد نظر را به حالت انتخاب در بیاورید .

برای چنین عکس هایی که پس زمینه ای یک دست می باشد ، راه دیگری نیز وجود دارد و آن هم اینست که ابزار Magentic lasso tool را انتخاب کرده و با بردن موس روی لبه های عکس ، تصویر مورد نظر را به حالت انتخاب در بیاورید .

نکته : توجه داشته باشید برای دیدن زیر گروه هر یک از ابزار های فتوشاپ اشاره گر موس را چند ثانیه روی ابزار پایین نگه دارید .

 

برای برش تصاویر در فتوشاپ به دو روش عمل می کنیم.
اول : جداکردن تصویر و انتقال به صفحه جدید
دوم : جداکردن تصویر و پاک کردن پس زمینه

 

 

روش اول برش عکس در فتوشاپ


در اولین قدم تصویر مورد نظر خود را در فتوشاب باز میکنیم.
در قدم دوم با کمک ابزار ( pen tool ) که با زدن دکمه p هم فعال می شود تصویر را برای برش علامت گذاری میکنیم .
در قدم سوم نقاطی که برای برش علامت گذاری کرده ایم تبدیل به خطی صاف می شود که با کلیک راست روی تصویر گزینه Make Selection را انتخاب میکنیم .
 انتخاب عکس

در قدم چهارم گزینه Make Selection باید عددی بدهیم تا سایه ی کمی در عکس جدا شده بیفتد .
معمولا عدد ۲ نرمالترین عدد می باشد.
در قدم پنجم انتخاب گزینه ok را کلیک میکنیم تا تصویر در اختیار قرار بگیرد .
انتخاب محدوده تصاویر

و در قدم ششم کلیدهای Ctrl + X (Cut ) را استفاده میکنیم .
و در قدم آخر یک مسیر را انتخاب میکنیم سپس از File گزینه New منوی را انتخاب کرده و تصویر را با Ctrl + v (Paste) به صفحه جدید انتقال میدهیم .

 

روش دوم برش عکس در فتوشاپ


در این مرحله اولین قدم این است که لایه پس زمینه را از حالت قفل خارج کنیم . پس در پنجره Layers (در پایین سمت راست ) دو بار کلیلک میکنیم و در پنجره ای که ظاهر شده Ok را می زنیم . اگر کاربر مک هستید Alt=Option.Ctrl=Mac
تصویر پیچ یک نمونه ساده است . تصویر پیچ را در فتوشاپ باز میکنیم .در سمت چپ نوار ابزار گزینهElliptical Marquee را انتخاب میکنیم به این دلیل که شکل انتخابی ما دایره است از انتخاب دایره ای برای بیرون کشیدن آن استفاده می کنیم. اما قبل از شروع با انتخاب از قسمت view -> Show -> Grid باید مرکز پیچ را هایلایت کنیم .
و اما یک راه راحت تر این است که مرکز پیچ را پیدا کنیم، ابزار elliptical marquee را برداشته، Alt و Shift را نگه داشته و بر روی مرکز پیچ کلیک چپ می کنیم و می کشیم تا زمانی که تمام شئ انتخاب شود.
کلید shift در فتوشاپ برای باقی نگه داشتن اندازه نسبت ها به کار می رود. اگر می خواهید که اندازه اشیاء را بدون تغییر تناسبات آن ها تغییر دهید، باید کلید shift را در زمان تغییر اندازه آن ها نگه دارید. در این مورد اگر شما یک دایره می خواهید باید shift را بزنید، در حالی که زمانی که به یک بیضی نیاز دارید نباید shift را بزنید.
چرا alt را می زنیم؟ با این کار اولین کلیک با مرکز دایره منطبق می شود. در حالی که اگر این کار را نکنید و “Alt” را نگه ندارید، اولین کلیک با محیط دایره منطبق می شود. انتخاب بیضی شکل

زمانی که پیچ انتخاب شد، با رفتن به Select Inverse یا زدن ( shift+ctrl+I) انتخاب را معکوس کرده و delete را بزنید. پس زمینه پاک می شود. معکوس کردن حالت انتخاب

اما برای بیرون آوردن یک فرم نا منظم ساده چه باید کرد؟ در این مورد باید از ابزار Pen استفاده کنید. ابزار Pen اجازه می دهد که هر نوع فرمی را با هر انتخابی ایجاد کنید. این ابزار را از نوار ابزار انتخاب کرده و آن را به “paths mode” تنظیم کنید.
مانند تمرین قبلی ctrl+enter را می زنیم تا انتخاب فعال شود. اما برای دقیق تر کردن اننتخابمان در حالی که انتخاب هنوز فعال است، دکمه “refine edge” در نوار گزینه ها را می زنیم. ابزار Refine Edge برای استفاده خیلی حسی است. گزینه های دیگر برای اداره کردن (radius, contrast, smooth etc.) است و یک پیش نمایش زنده از انتخاب شما. زمانی که راضی شدید OK را بزنید.
آخرین مرحله معکوس کردن انتخاب است (shift+ctrl+I) و delete را بزنید تا پس زمینه پاک شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 7 =