آموزش ساخت عکس پرسنلی ۳ در ۴ را در کنار آموزش روتوش تصاویر در همراه رایانه ببینید و مشکلات فتوشاپ خود را از پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ بپرسید .

یکی از امکاناتی که در فتوشاپهای نسخه قدیمی وجود داشت و بنده بشخصه در نسخه های جدید مشاهده نکردم استفاده از دستور File->Automate->Picture packageبود که به کاربر اجازه می داد تصاویر خود را به ابعاد ۳*۴ و یا سایر اندازه های دیگر تنظیم کند. در واقع این ابزار برای چاپ تصاویر پرسنلی بکار می رود. برای استفاده از این ابزار کاربردی می بایست فتوشاپ ۸ را روی سیستم خود نصب کنید. این نسخه از فتوشاپ با این آرم یا لوگو قابل شناسایی می باشد.

بعد از اینکه وارد محیط نرم افزار شدید می بایست یک تصویر باز کنید. ما برای نمونه تصویر Old man را که به همراه نصب این نسخه از فتوشاپ درون حافظه قرار می گیرد را باز کرده ایم.

ابتدا توسط ابزار Clone Stamp و Healing Brush تصویر مورد نظر خود را ویرایش می کنیم. در تصویر زیر تصویر فوق ویرایش شده می باشد.

بعد از طی کردن مراحل فوق از منوی File گزینه Automate و بعد Picture Package را انتخاب می کنیم. یک پنجره به صورت زیر باز می شود.

در قسمت Page size اندازه صفحه را انتخاب می کنیم و در قسمت Layout ابعاد تصویر را انتخاب می کنیم. همچنین سایر گزینه ها به شرح زیر می باشد:

Resolution: انتخاب کیفیت تصویر

Mode: انتخاب حالت رنگ که میتواند RGB و CMYK و یا Grayscale باشد. برای آشنایی بیشتر Mode و حالتهای رنگ کلیک کنید.

Flatten All Layer: با انتخاب این گزینه عکسها به صورت یک لایه تنظیم می شوند.

در قسمت Label نیز گزینه های زیر وجود دارد. لازم به ذکر است این زینه ها برای قرار دادن متن روی تصویر به کار می رود.

Content: انتخاب محتوا

Custom text: انتخاب مات متن به صورت دلخواه

Font: انتخاب قلم متن

Font Size: انتخاب اندازه فونت

Color: انتخاب رنگ قلم

Opacity: انتخاب کیفیت متن

Position: مشخص کردن موقعیت متن روی تصویر

Rotate: چرخاندن متن روی تصویر

بعد از اینکه مشخصات فوق را تنظیم کردید میتوانید اوکی کنید تا تصاویر شما برای چاپ آماده شوند. ولی چنانچه بخواهید ابعاد تصویر را به صورت ۳*۴تنظیم کنید می توانید روی گزینه Edit Layout کلیک کنید تا پنجره زیر باز شود.

در پنجره فوق ابتدا روی یکی از تصاویر کلیک کنید. در قسمت unit برای راحتی کار خودتان واحد cm را انتخاب کنید و سپس در قسمت size اندازه تصویر را درج کنید. و در نهایت روی گزینه Save کلیک کنید. بعد از بستن پنجره نتیجه باید به صورت زیر نمایش داده شود.

در ادامه چنانچه برای کار با این ابزار پر کاربرد که بیشتر در عکاسی به کار می رود مشکلی داشتید می توانید با کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته تماس گرفته و مشکل خود را مطرح کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =