مایکروسافت آفیس قدرتمندترین مجموعه در زمینه های اداری می باشد که به واسطه آن می توانید امور مختلف اداری را انجام دهید. این مجموعه در دو نسخه ویندوز و مک ارائه شده و هم اکنون بیش از یک میلیارد کاربر در جهان از آن استفاده می کنند.

 

 

آموزش نصب مایکروسافت آفیس


برای نصب محصولات آفیس ابتدا نسخه مورد نظر خود را از این برنامه، با توجه به نوع سیستم عامل خود تهیه نمایید. سپس روی فایل اجرایی تهیه شده کلیک  کنید. صفحه ای همانند زیر نمایش داده می شود که نشان دهنده آماده سازی برنامه برای نصب می باشد.

آموزش نصب مایکروسافت آفیس

بعد از آماده شدن و بارگذاری فایل برای نصب با صفحه ای همانند شکل زیر مواجه خواهید شد که نشان دهنده اساسنامه شرکت مایکروسافت می باشد. با پذیرفتن این توافق نامه گزینه Continue برای ادامه مراحل نصب برای شما فعال خواهد شد.

توافق نامه آفیس

روی گزینه continue کلیک کنید. صفحه ای همانند شکل زیر مشاهده خواهید نمود. با انتخاب گزینه Install وارد مراحل نصب پیش فرض خواهید شد و با انتخاب گزینه Customize می توانید تنظیمات مربوط به نصب را تغییر دهید.

نصب آفیس

با انتخاب گزینه Customize پنجره ای همانند زیر مشاهده می کنید که لیست نرم افزارهای موجود در بسته می باشد. این لیست با توجه به نوع فایل اجرایی دانلود شده متفاوت است.

تنظیمات customize

هر نرم افزار شامل زیر شاخه هایی است که با کلیک روی گزینه  + موجود کنار آن می توانید لیست برنامه هایی که به واسطه آن نرم افزار نصب می شوند، مشاهده کنید.

تنظیمات نصب آفیس

لیست مشخص شده در شکل فوق با نصب نرم افزار Microsoft Access، نصب خواهند شد. در صورتی که مایل به نصب هر کدام از نرم افزارهای موجود در لیست نباشید می توانید روی نرم افزار مورد نظر راست کلیک کنید، با صفحه ای همانند شکل زیر مواجه خواهید شد.

با انتخاب گزینه Not Available، نرم افزار مورد نظر نصب نخواهد شد. با انتخاب گزینه Installed on First Use این نرم افزار هنگام استفاده از برنامه  برای اولین بار نصب خواهد شد. و چنانچه روی گزینه Run all from my computer تمامی زیر شاخه های برنامه نصب خواهند شد.

تنظیمات نصب آفیس

در تنظیمات customize با انتخاب سربرگ دوم یعنی File Location می توانید مسیر نصب نرم افزار آفیس در سیستم خود مشخص کنید. با استفاده از گزینه browse می توانید مسیر پیشفرض را تغییر دهید.

تنظیمات محل نصب برنامه آفیس

در سربرگ سوم یعنی User Information، می توانید مشخصات خود را وارد کنید.

وارد کردن اطلاعات کاربری

بعد از اعمال تنظیمات مورد نظر خود، روی گزینه Install Now کلیک کنید. سپس وارد مراحل نصب خواهید شد. میزان پیشرفت نصب برنامه را می توانید با استفاده از نوار زمانی موجود مشاهده کنید.

نصب مایکروسافت آفیس

پس از طی شدن مراحل نصب صفحه ای همانند زیر مشاهده خواهید کرد که نشانه موفقیت آمیز بودن نصب برنامه است. با کلیک روی گزینه close نصب به پایان خواهد رسید.

اتمام نصب مایکروسافت آفیس

پاسخگویی مشکلات ورد

یکی از پرکاردبردترین نرم افزارهای مجموعه آفیس برنامه ورد می باشد که در تمامی زمینه های رایانه ای برای تایپ، ویرایش متون، طراحی جداول و … استفاده می شود. از جمله مشکلاتی که هنگام کار با برنامه ورد با آن مواجه می شوید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مخفی شدن خط کش در ورد

معمولا برای ایجاد متن های مهم و رسمی کاربران از ابزار خط کش در ورد برای کادربندی،  بررسی دقیق المان های صفحه و… استفاده می کنند. معمولا خط کش یا Ruler به طور پیشفرض فعال است . در صورتی که قادر به مشاهده خط کش در ورد نیستید ، در سربرگ view گزینه Print Layout را انتخاب کنید. در صورت فعال نشدن خط کش بعد از این انتخاب، تیک گزینه Ruler را از مجموعه show بزنید.

فارسی شدن اعداد هنگام تایپ فارسی

گاهی هنگام تایپ در نرم افزار ورد با بهم ریختگی اعداد مواجه می شوید. به این صورت که هنگام تایپ متن به صورت فارسی اعداد شما انگلیسی تایپ می شوند یا بالعکس. برای حل این مشکل از سربرگ file گزینه option را انتخاب کنید. با صفحه ای همانند شکل زیر مواجه خواهید شد.

پاسخگویی مشکلات ورد

در صفحه فوق گزینه Advanced را انتخاب کنید. در زیرمجموعه های advanced، گزینه numeral را یافته و عبارت مقابل آن را به مقدار contextتغییر دهید.

مثال های فوق مشکلاتی رایج در هنگام کار با نرم افزار word هستند. کاربران عموما هنگام کار با برنامه ورد با مشکلات فراوانی مواجه می شوند که گاهی با جست و جو در اینترنت قابل حل هستند اما در بسیاری موارد این جست و جو به نتیجه نرسیده و یا کاربران وقت کافی برای جست و جو ندارند. در چنین مواردی بهترین راه حل استفاده از دانش و تجربیات دیگران است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دوازده =