آموزش پارتیشن بندی هارد در ویندوز ۷ و پارتیشن بندی اطلاعات هارد اکسترنال + پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ شبانه روزی کامپیوتر را در همراه رایانه دنبال کنید .

پیشنهاد می کنیم در انتهای این صفحه از آموزش های بازیابی و ریکاوری هارد و همچنین دانلود برنامه بازیابی اطلاعات هارد را نیز مطالعه کنید .

نکته: در ابتدای آموزش این قسمت بهتر است بعد از آموزش مطالب سایت و قبل از شروع کار با مشاوران همراه رایانه تماس گرفته تا قبل از شروع کار نکاتی درباره کار پارتیشن بندی داخل ویندوز و اندازه سایز هر درایو و مخصوصا درایو مربوط به ویندوز آموزش های لازم را به شما بدهند تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید .

 


بعد از نصب ویندوز ۷ (ا فزایش سرعت ویندوز ۷ و آپدیت ویندوز ۷ ) را نیز مطالعه کنید میتوان از ابزار خود ویندوز برای پارتیشن بندی هارد استفاده کرده و پارتیشن ها را تقسیم کرد و یا انها را باهم یکی کرد . برای اینکار باید بر روی ایکن mycomputer در دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه mange و سپس گزینه disk mangement یا همان ابزار پارتیشن بندی را از پنل سمت چپ انتخاب کنیم .

 

آموزش پارتیشن بندی هارد1

برای ایجاد یک پارتیشن بر روی قسمتی از هارد که پارتیشن بندی نشده و روی ان free space نوشته شده راست کلیک کرده و گزینه new simple volume را کلیک میکنیم

 

آموزش پارتیشن بندی هارد2

در پنجره باز شده گزینه next را انتخاب میکنیم

 

آموزش پارتیشن بندی هارد3

در پنجره بعدی میتوانیم اندازه درایو مورد نظرمان را با استفاده از مثلث های کنار سایز کم و زیاد کنیم

 

آموزش پارتیشن بندی هارد4

گزینه کلیک میکنیم در پنجره بعدی حرفی را به پارتیشن مورد نظر اختصاص میدهیم .

 

آموزش پارتیشن بندی هارد5

Next را کلیک کرده و در پنجره بعدی گزینه format this volume with the following setting را انتخاب می کنیم و از گزینه های بعدی برای نوع فرمت فایل سیستمی استفاده میکنیم در صورت انتخاب گزینه do not format this volume پارتیشن بدون فرمت رها میشود و بعدا میوانید فرمت کنید .

 

آموزش پارتیشن بندی هارد6

Next را کلیک میکنیم در پنجره بعدی اطلاعات آماری از انتخاب های ما نمایش داده میشود که با انتخاب گزینه finish درایو مربوطه ایجاد میشود .

 

آموزش پارتیشن بندی هارد7
نکات دیگر:
جهت تغییر حرف درایو (پارتیشن ) میتوانیم با کلیک راست بر روی ان درایو و انتخاب گزینه change drive letter ان را تغییر دهیم . برای پاک کردن یک درایو از گزینه delete از همان منو استفاده میکنیم . برای تقسیم یک درایو به دو درایو از گزینه shrink volume استفاده میکنیم و برای یکی کردن دو درایو ابتدا انها را delete کرده و سپس کل فضای ازاد شده را با استفاده از گزینه new volume به یک پارتیشن تبدیل کنید .

 

 

گم شدن اطلاعات هارد


اگر به هر دلیلی تمامی اطلاعات شما پاک شده بود می توانید از صفحه مربوط به ریکاوری هارد استفاده کنید ولی گم شدن اطلاعات هارد به دلیل ویروسی شدن سیستم و بعضی مواقع به دلیل مشکلات سخت افزاری سیستم بوجود می آید. در صورت بروز این مشکل و مخصوصا زمانی که اطلاعات مهمی روی سیستم دارید به دلیل اهمیت و گستردگی این موضوع قبل از انجام هر کاری مخصوصا جابجا کردن فایل ها حتما با مشاوران ما در این باره و راه های موجود برای حل مشکل و درباره اتفاقاتی که درباره این موضوع افتاده مشاوره نمایید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − ده =