ارور an error occurred channels too much در تلگرام

ارور an error occurred channels too much در تلگرام

مقاله ای که امروز می خواهیم برای شما دوستان مورد بررسی قرار دهیم راجع به ارور an error occurred channels too much در تلگرام است

این معمولا برای کسانی رخ می دهد که در گروه ها یا سوپر گروه های زیادی عضویت دارند. در نتیجه هنگامی که از حد نهایی عضویت، که در حال حاضر ۵۰۰ است عبور کرده باشید با چنین پیغامی روبه رو خواهید شد.

 

ارور an error occurred channels too much در تلگرام

ارور an error occurred channels too much در تلگرام

در ادامه می خواهیم به تعدادی از سوالات شما دوستان که ممکن است در این باره به ذهنتان خطور کرده باشد پاسخ دهیم:

 1. چه زمانی خطای channels too much رخ می دهد؟
 2. چگونه می توان خطای channels too much را برطرف کرد؟
 3. چگونه می توان کانال یا رباتی را در تلگرام جستجو کرد؟
 4. چگونه می توان تلگرام را روی تلفن همراه نصب و راه اندازی کرد؟
 5. در تلگرام کانال های عمومی یا خصوصی چه تفاوتی با گروه دارند؟
 6. کانال های عمومی و خصوصی در تلگرام چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟
 7. ویژگی های اصلی سوپر گروه و گروه معمولی در تلگرام چیست؟
 8. چگونه می توان در تلگرام گروه معمولی را به سوپر گروه تبدیل کرد؟

 

چه زمانی خطای channels too much رخ می دهد؟

برخی از کاربران که تلگرام دارند به تازگی به پیغام فوق برخورده اند دلیل آن این است که نسخه های غیر رسمی را روی گوشی های خود نصب کرده اند، جدیدا نسخه های غیر رسمی تلگرام محدودیت هایی را برای کاربران ایجاد کرده اند

یکی از این محدودیت ها عضویت در کانال، گروه و سوپر گروه هاست به این صورت که جمع تمامی گروه ها، کانال ها و یا سوپر گروه ها برای هر شخص نباید از ۵۰۰ عدد باشد. هر گاه این عدد بیشتر از ۵۰۰ باشد کاربر با خطای مربوطه مواجه خواهد شد. واقعیت امر این است که برخی از نسخه های تلگرام به صورت خودکار کاربران را در کانال ها یا گروه ها عضو می کنند به همین دلیل است که تعداد آن ها بالا می رود و خطا رخ می دهد.

چه زمانی خطای channels too much رخ می دهد؟

چه زمانی خطای channels too much رخ می دهد؟

چگونه می توان خطای channels too much را برطرف کرد؟

از آنجایی که چنین خطایی تنها زمانی رخ می دهد که شما عضو بیش از ۵۰۰ عدد گروه، کانال و یا سوپر گروه باشید در نتیجه برای رهایی از چنین مشکلی راه حل اصلی آن ترک گروه ها و یا حذف کردن تعدادی از کانال هلیی است که احساس می کنید کارایی زیادی برای شما ندارند، یا اینکه مطالب جدید آپلود نمی کنند و به روز نیستند.

لازم به ذکر است که محدودیت ۵۰۰ تایی به هیچ عنوان قابل تغییر نیست و نمی توان در تنظیمات آن را تغییر داد، مگر اینکه خود تلگرام مقدار آن را بیشتر کند. روش های دیگری نیز برای خلاصی از این خطا وجود دارد

مثلا از نسخه ی اصلی تلگرام استفاده کنید زیرا نسخه ی اصلی نه تنها به طور خودکار شما را در کانال ها یا گروه های مختلف به عضویت در نمی آورد بلکه از محدودیت ۵۰۰ عددی نیز برخوردار نیست هرچند که بعید است یک شخص در ۵۰۰ گروه یا کانال عضو باشد.

اما راهی دیگر نیز برای دور زدن تلگرام وجود دارد و آن نصب اکانت های دیگر است، در تغییرات اخیر تلگرام این آپشن اضافه شده است که تنها با نصب یک برنامه ی تلگرام می توان تا سه اکانت بر روی آن نصب کرد با این کار دیگر نیازی به نصب برنامه های دیگر تلگرام نیست و نیازی نیست تا از تلگرام خود خارج شوید، مزیت این روش این است که در هر اکانت می توان به تعداد دلخواهی کانال و یا گروه داشت همچنین دیگر نگرانی برای خطاهای مربوطه وجود نخواهد داشت.

چگونه می توان خطای channels too much را برطرف کرد؟

چگونه می توان خطای channels too much را برطرف کرد؟

چگونه می توان کانال یا رباتی را در تلگرام جستجو کرد؟

گاهی ممکن است که بخواهید کانال یا رباتی را پیدا کنید اما نحوه ی دسترسی به آن را در تلگرام ندانید، این کار به سادگی انجام پذیر است و تنها کافیست چند مرحله را در تلگرام طی کنید و بدین ترتیب به ربات یا کانالی که مد نظرتان بوده است دسترسی داشته باشید. به منظور این کار مراحل زیر را طبق روشی که آموزش داده شده است پیش ببرید:

 • پس از اینکه برنامه تلگرام را باز کردید آیکونی که در بالای صفحه در گوشه ی سمت راست قرار دارد و به شکل ذره بین است را لمس کنید.
 • در این مرحله نام ربات یا کانالی را که قصد جستجوی آن را دارید به طور صحیح و کامل وارد کنید.
 • پس از زدن دکمه جستجو ممکن است در قسمت های مختلف مثل پیام ها، مخاطبین و… نتایجی را مشاهده کنید که شبیه به نامی باشد که جستجو کرده اید، اما دقت داشته باشید که گلوبال سرچ در اینجا مد نظر است.
 • در بخش جستجوی کلی یا همان گلوبال سرچ ربات ها و کانال های مدنظر ظاهر می شوند، برای تفکیک آن ها از هم به شکل آیکون ها دقت کنید.

دو نکته ی قابل توجهی که حین جستجوی کانال ها باید در نظر داشته باشید این است که کانال های خصوصی را نمی توان در تلگرام جستجو کرد، و اما نکته ی دوم در خصوص نام آن هاست، هر نامی که در کنار عکس آن کانال وجود داشت بدان معنا نیست که صرفا با جستجو کردن آن بتوان کانال فوق را پیدا کرد، نام اصلی آن در قسمت اطلاعات کانال نوشته می شود در نتیجه برای یافتن کانال مد نظر لازم است که آن عبارت را بدانید که به اصطلاح به آن لینک نیز گفته می شود.

چگونه می توان تلگرام را روی تلفن همراه نصب و راه اندازی کرد؟

برای اینکه تلگرام را روی گوشی خود نصب و راه اندازی کند تنها کافیست چند مرحله ی ساده را پشت سر بگذارید. طبق آموزش زیر مراحل را دنبال کنید:

 • ابتدا تلگرام را مناسب با دستگاه خود(ویندوز، اندورید و…) دانلود و نصب کنید.
 • بعد از اینکه آن را باز کردید گزینه ی شروع پیام رسانی را انتخاب کنید.
 • در این قسمت باید پیش شماره ی ایران را که ۹۸ است انتخاب کنید و سپس شماره تلفن خود بدون وارد کردن صفر ابتدایی وارد کنید.
 • حالا باید منتظر بمانید تا کدی را که سرورهای تلگرام از طریق پیامک برای شما ارسال می کنند در قسمت کد وارد کنید.
 • چنانچه کد را صحیح وارد کرده باشید در مرحله ی بعدی باید نام و نام خانوادگی را در نظر گرفته و در قسمت مربوطه بنویسید.
چگونه می توان تلگرام را روی تلفن همراه نصب و راه اندازی کرد؟

چگونه می توان تلگرام را روی تلفن همراه نصب و راه اندازی کرد؟

در تلگرام کانال های عمومی یا خصوصی چه تفاوتی با گروه دارند؟

عمده تفاوتی که میان کانال ها و گروه ها است امکان ارسال پیام به صورت یک طرفه می باشد. اگر بخواهیم اندکی واضح تر این تفاوت را بیان کنیم با شرح یک مثال به آن می پردازیم. فرض کنید یک استاد دانشگاه گروهی را برای ارسال جزوات و مسائل درسی ایجاد کرده است اگر این امکان برای همه وجود داشته باشد که به چت کردن و ارسال پیام بپردازند کیفیت گروه پایین آمده و به حاشیه کشیده می شود، در نتیجه بهتر است برای چنین مسائلی تنها یک نفر قادر به ارسال پیام باشد که در این صورت به آن گروه گفته نمی شود و با نام کانال شناخته می شود.

یکی دیگر از تفاوت های چشم گیر میان کانال و گروه امکان مشاهده ی تعداد دیده شدن های یک پیام است، که در کانال این امکان وجود دارد اما برای گروه چنین ویژگی اعمال نشده است. اگر چه با فوروارد یک پیام از کانال به گروه به این تعداد افزوده می شود اما به هر حال مهم این است که تعداد آن مشخص است.

در تلگرام کانال های عمومی یا خصوصی چه تفاوتی با گروه دارند؟

در تلگرام کانال های عمومی یا خصوصی چه تفاوتی با گروه دارند؟

ادمین

در کانال ها تنها ادمین ها هستند که قادرند اعضای موجود را مشاهده کنند و یا با آن ها در ارتباط باشند و سایر اعضا این امکان را ندارند، این موضوع در گروه کاملا برعکس است بدین معنا که تمام اعضا می توانند سایرین که در گروه عضو هستند را ببینند و یا با آن ها ارتباط داشته باشند.

تعداد اعضای یک کانال یا گروه از دیگر تفاوت های میان آن هاست، در سوپر گروه ها نهایت افرادی را که قادر است در خود جای دهد تا ۵۰۰۰ نفر است، این شرایط برای کانال نا محدود است و هر تعدادی که بخواهند می توانند در کانال جوین شوند.

کانال ها از لحاظ امنیتی رتبه ی بالاتری نسبت به گروه ها دارند، مثلا در گروه هر شخص به محض اینکه به گروه ملحق شود می تواند تمام اعضا را مشاهده کند و با آن ها به صورت خصوصی نیز ارتباط داشته باشد، اما در کانال ها چنین چیزی نیست.

کانال های عمومی و خصوصی در تلگرام چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

 • اولین و بزرگترین تفاوت میان کانال های خصوصی با کانال های عمومی نحوه ی جستجو کردن آن هاست، یعنی اگر بخواهید کانال عمومی را در قسمت سرچ جستجو کنید این امکان برای شما وجود دارد، نقطه ی مقابل این موضوع کانال های خصوصی هستند که با جستجو کردن نمی توان آن ها را پیدا کرد چنانچه بخواهید کانالی را که خصوصی است پیدا کرده و به آن ملحق شوید تنها با داشتن لینک این امکان برای شما فراهم خواهد شد یا اینکه یکی از پیام های کانال فوق را در اختیار داشته باشید و از آن طریق به کانال بپیوندید.
 • آدرسی که کانال های عمومی دارند توسط سازنده ی آن تعیین می شود و می تواند شامل نامی دلخواه همراه با عدد باشد که به اصطلاح آیدی کانال نام دارد، اما آدرس کانال های خصوصی کاملا تصادفی است و به صورت خودکار برای یک کانال ایجاد می شود که معمولا طولانی هستند و تماما از حروف کوچک و بزرگ انکلیسی تشکیل شده اند.
 • از دیگر تفاوت هایی که می توان برای کانال های عمومی و خصوصی نام برد، قابل مشاهده بودن تعداد اعضا است در کانال های خصوصی امکان مشاهده ی تعداد اعضا تنها برای ادمین ها مقدور است اما در کانال های عموم این امکان برای همگان فراهم است.
کانال های عمومی و خصوصی در تلگرام چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

کانال های عمومی و خصوصی در تلگرام چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

ویژگی های اصلی سوپر گروه و گروه معمولی در تلگرام چیست؟

به طور کلی گروه را می توان امکانی دانست که از طریق آن به تشکیل یک اجتماع ۲۰۰ نفری پرداخت، همچنن در آن افراد بتوانند باهم تعامل داشته باشند. از دیگر ویژگی های گروه می توان به امکان ارسال پیام صوتی، ارسال فایل، تصاویر، فیلم و یا حتی پاسخ بر روی پیام های شخصی هر فرد اشاره کرد چه گروه و چه سوپر گروه هر دو امکان تعامل به صورت دو طرفه را دارند. حال به سراغ توضیحاتی جدا درباره ی هر یک از آن ها می پردازیم.

گروه معمولی: تعداد اعضایی که یک گروه معمولی در تلگرام می تواند بگیرد معمولا چیزی حدود ۲۰۰ نفر است، در گروه معمولی هر شخص را می توان تقریبا یک مدیر دانست (البته تمام خصوصیات مدیر بودن را ندارد) به طور مثال می تواند عکس پروفایل گروه را عوض کند، نام گروه را به نام دلخواه خود تغییر دهد و یا حتی اعضای جدید را به گروه اضافه کند.

ویژگی های اصلی سوپر گروه و گروه معمولی در تلگرام چیست؟

ویژگی های اصلی سوپر گروه و گروه معمولی در تلگرام چیست؟

سوپر گروه: حال به سراغ تعداد اعضای سوپر گروه می رویم که سقف آن به ۵۰۰۰ نفر می رسد، همچنین تاریخچه ی سوپر گروه به صورت کاملا یکپارچه است، به بیان دیگر چنانچه پیامی در گروه حذف شود به صورت خودکار برای تمام اعضای گروه نز حذف خواهد شد. یکی از قابلیت های جالب سوپر گروه امکان پین یا سنجاق کردن پیام هاست که البته این ویژگی تنها توسط مدیران قابل اعمال است.

چگونه می توان در تلگرام گروه معمولی را به سوپر گروه تبدیل کرد؟

این کار به سادگی صورت می گیرد بدین منظور کافیست طبق آموزشی که در ادامه گفته شده است به صورت مرحله به مرحله پیش روید.

 • پس از باز کردن تلگرام به گروهی که قرار است به سوپر گروه تبدیل شود بروید.
 • در این مرحله باید نام گروه را لمس کنید تا بتوانید لیست اعضا را مشاهده کنید.
 • سپس از آیکون سه نقطه ای که در بالای صفحه در سمت راست قرار دارد استفاده کرده و به منوی تنظیمات گروه بروید.
 • گزینه ای است که باید دو سری پشت سرهم انتخاب Convert to supergroup

کنید.

 • آخرین دکمه ای است که باید انتخاب کنید.Ok

 

از اینکه در خواندن مقاله ارور an error occurred channels too much در تلگرام شکیبا بودید نهایت تشکر را داریم. هدف از گردآوری مطالب فوق آشنایی بیشتر شما با موضوع مربوطه است امیدواریم مورد رضایت شما دوستان بوده باشد.در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید، کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشکلات شما می باشند. تماس با شماره 9099070345 از تلفن ثابت، در صورتی که موفق به تماس با شماره فوق نشدید از اپلیکیشن همراه رایانه استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 9 =