نحوه گرفتن اسکرین شات در تمام نسخه های ویندوز

در اولین روش که بیشتر کاربران با آن آشنایی دارند دکمه (print screen)prtScn یا گرفتن کلید CTRL+PrtScnمیباشد.با انجام دادن اینکار ویندوز یک اسکرین شات از کل صفحه ایجاد میکند و در کلیپبورد ذخیره میکند.

اسکرین شات ذخیره نشده است و با ریستارت کردن سیستم اسکرین شات شما از بین میرود برای ذخیره کردن آن یک برنامه ویرایشگر عکس مانند paint را باز کرده و با گرفتن دکمه ctrl+vیا paste را انتخاب مینماییم. و درآخرگزینه save را انتخاب کرده تا اسکرین شات ذخیره شود.

نحوه گرفتن اسکرین شات در ویندوز۱۰

اگر میخواهید اسکرین شات از کل صفحه بگیرید و در هارددیسک شما ذخیره گردد با گرفتن دکمه های windows+ptrscn را فشار دهید.و اسکرین شاتی که از صفحه خود گرفتید در pictures library و در پوشه screenshots ذخیره میشود.

نام فایل شما به صورت پیش فرض به نام screenshots(number).png میباشد.

اسکرین شات کامپیوتر

عکس گرفتن از صفحه لپ تاپ در ویندوز۷و۱۰

اگر میخواهید در ویندوزتان از صفحه خود عکس بگیرید با گرفتن دکمه های alt+prtscn را بگیرید با این کار اسکرین شات شما در کلیپبورد ذخیره میگردد.

Paint را بازکرده و دکمه paste را بزنید.با انجام اینکار اسکرین شات در هارد دیسک شما ذخیره میشود.

اگر لپ تاپ یا سیستم شما کلید fn دارد،ممکن است که prtscn برای شما اسکرین نگیرد.بجای آن میتوانید از دکمه های ترکیبی زیرکنید.

۱٫fn+prtscn از کل صفحه شما اسکرین میگیرد و در کلیپبورد شما ذخیره میشود.

۲٫fn+windows+prtscn  اسکرین شات را در هارد دیسک ذخیره میکند.

۳٫fn+alt+prtscn  از پنجره ای که برای شما فعال است اسکرین میگیرد .

ممکن در بعضی از کیبورد ها تازمانی که کلید fn را فشار ندهید prtscn کارنکند.در این کیبورد ها دکمه fn برای کلیدهای تابع ( f12تاf1) و دکمه هایی نظیر print screen مانند قفل عمل میکند.

هنگامی که در ویندوز برای شما خطایی ظاهر شد میتوانید از آن اسکرین گرفته و برای دوستان و افراد به اشتراک گذاشته تا مشکل شما حل شود

همراه رایانه مرکز پاسخگویی تلفنی مشکلات رایانه ای و تلفن همراه می باشد که بصورت ۲۴ ساعته حتی در روزهای تعطیل در خدمت شما کاربران عزیزمی باشد.

برای تماس با همراه رایانه ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ را تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید .

برای تماس از طریق موبایل می توانید شارژ همراه رایانه خریداری کنید .

برای خرید شارژ وارد سایت hamrahpc.ir شده و پروفایل ثبت نام را کامل پر کرده و یا اپلیکیشن همراه رایانه را از بازار دریافت و نصب کنید.

با خرید شارژ ۵۰در صد تخفیف در هزینه ی تماس دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − دو =