شير و اشتراک گذاري اينترنت لپ تاپ

زمانیکه از مودم ADSL استفاده می کنید می توانید از طریق کابل به لپ تاپ و یا کیس متصل شده و از اینترنت مودم به صورت با سیم استفاده کنید. ولی شرایطی به وجود می آید که کاربر میخواهد از اینترنت موجود برای گوشی خود نیز استفاده کند و باصطلاح بخواهد اینترنت لپ تاپ خود را به اشتراک بگذارد. در اینگونه مواقع کاربر می بایست از طریق نرم افزار و یا راهکارهایی که در ادامه نمایش داده می شود بتواند اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ را انجام دهد.

راههای اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ می تواند به دو طریق صورت بگیرد:

  • از طریق خود ویندوز
  • از طریق نصب نرم افزار

روش دوم به مراتب راحت تر به نظر می رسد. برای اینکه اشتراک گذاری را از طریق وای فای لپ تاپ و بدون برنامه انجام دهید می بایست ابتدا از طریق کابل مودم را لپ تاپ وصل کنید و سپس وارد کنترل پنل شوید. در این قسمت Network and sharing center را انتخاب کرده و از قسمت سمت چپ عبارتManage wireless network را انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنیم آموزش های مشکل شیر نشدن اینترنت در شبکه را همراه با وصل نشدن لپ تاپ به وای فای و همچنین عدم شناسایی وای فای توسط لپ تاپ را نیز مطالعه کنید .

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ 1

در این قسمت نیز گزینه add را زده و گزینه Create an ad hoc network را انتخاب کنید .

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ 2اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ 3

در قسمت Network name نام دلخواه خود را قرار دهید و در قسمت Security type گزینه no authentication (open) را انتخاب کنید و در انتهای صفحه تیک گزینه save this network for all users of this computer را انتخاب کنید و در نهایت بر روی Next کلیک کنید .

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ 4

در پنجره بعد بر رو گزینه turn on internet connection sharing کلیک کنید .

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ 5

کار به اتمام رسیده و شما میتوانید در سیستم دیگر از اینترنت استفاده کنید و یا گوشی خود را نیز به نت متصل کنید.

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ از طریق نرم افزار

.برای وصل کردن از طریق برنامه ابتدا برنامه connectify hotspot را دانلود کرده و سپس نصب کنید. برنامه را اجرا کرده و روی Wi-Fi  Hotspotکلیک کنید. در قسمت Internet to share سخت افزار Lan سیستم را انتخاب کنید و در قسمت Hotspot Name  نام وایفا خود را به دلخواه انتخاب کرده و در کادر Password پسورد ۸ رقمی خورد را وارد نماییدتغییر دادن پسورد وای فای را نیز بخوانید.

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ 6

و بر روی Start Hotspot کلیک کنید برنامه فعال می شود . بعد از فعال شدن در قسمت Clients دستگاه های وصل شده را می توانید مشاهده کنید .

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ 7

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 2 =