اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ

اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ

در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید، کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشکلات شما می باشند. تماس با شماره 9099070345 از تلفن ثابت، در صورتی که موفق به تماس با شماره فوق نشدید از اپلیکیشن همراه رایانه استفاده نمایید.

در این مقاله قصد داریم پیرامون موضوع اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ مطالبی برای شما دوستان ارائه نماییم.

کارت ویزیت به عنوان یک نوع روش تبلیغاتی ارزان می باشد، طراحی کارت ویزیت باید به نوعی باشد که اثر گذاری آن بر روی مشتری وجود داشته باشد . کارت ویزیت به عنوان یک وسیله برای ارتباط برقرار کردن بین شما و مشتری می باشد که با آن تبلیغات انجام می دهید پس باید نشان دهنده مسیر تماس با شما و نوع شغل و محصولات شما باشد و از نوشتن مطالب اضافی و بیهوده دوری کنید و همچنین داشتن ایده ناب در طراحی کارت ویزیت عالی و شکیل بسیار تاثیر گذار است.

اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ

اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ

در این بین ممکن است سوالاتی برای شما عزیزان پیش بیاید که ما به آنها پاسخ خواهیم داد.

 • مراحل طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ به چه حالت می باشد؟
 • دو کانال کاربردی در طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ کدام کانال ها می باشد؟
 • مراحل تایپ کارت ویزیت با فتوشاپ به چه صورت می باشد؟
 • در طراحی کارت ویزیت باید به چه نکاتی توجه داشت؟
 • چاپ کارت ویزیت طراحی شده به چه صورت می باشد؟
 • انواع کارت ویزیت و جنس و نوع آن چگونه می باشد؟
 • رنگ و سایز کارت ویزیت باید به چه حالتی باشد؟
 • متن کارت ویزیت باید چگونه باشد؟
 • چه اطلاعاتی باید در کارت ویزیت درج شود؟
 • اهمیت چاپ صحیح در کارت ویزیت چند نوع می باشد؟
 • اشتباهات رایج در طراحی کارت ویزیت ؟
 • زمان و نحوه صحیح ارائه کارت ویزیت؟
 • در بخش نهایی طراحی کارت ویزیت چه عملیاتی باید انجام داد؟

 

مراحل طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ به چه حالت می باشد؟

در مرحله نخست برای ترسیم شکل یک لایه در پنل لایه ها به نامshape تشکیل می شود و زمانی که می خواهید این اشکال را تغییر دهید باید اول از همه آنها را به لایه تبدیل کنید برای این قسمت از کار باید روی لایه ای که انتخاب کرده اید راست کلیک کرده وروی گزینه ی rasterize مستطیل به لایه تبدیل خواهد شد و اگر قصد تغییر کل لایه ها را دارید باید روی قسمت blending options رفته و روی لایه مستطیل راست کلیلک کرده و پنجره تنظیمات را باید فعال کنیم  و برای تغییر رنگ از منوی color overlay نیز می توانید برای انتخاب رنگ استفاده کنید.

زمانی که پنجره layer style  نمایش داده شد برای انجام عملیاتی مانند تغییر رنگ ، ایجاد گرادینت در فتوشاپ .ساخت stroke ایجاد سایه ها و حجم دادن و ایجاد دور خط و … می باشد.

مراحل طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ به چه حالت می باشد؟

مراحل طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ به چه حالت می باشد؟

دو کانال کاربردی در طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ کدام کانال ها می باشد؟

RGB: این کانال از ترکیب رنگ قرمز آبی و سبز به وجود می آید و از نامش نیز می توان حدس زد که برای ترکیب چه رنگ هایی مورد استفاده است و همچنین کاربرد آن در طراحی وب قرار داده شده است.

CMYK: این کانال برای طراحی کارهای چاپی مورد استفاده است که در بر دارنده ی رنگ هایی مانند: c: آبی فیروزه ای   M: ارغوانی    Y: زرد  K: سیاه می باشد

برای کوچک کردن ضلع های مستطیل با استفاده از ابزار move  می توان آن را به صورت مورب ترسیم کرد و می توان از دست گیره هایی که در چهار گوشه شکل موجود می باشد و با نگه داشتن دکمه ctrl  بر روی کیبورد می توان فقط از سمت یک گوشه آن را بزرگ و کوچک کرد.

دو کانال کاربردی در طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ کدام کانال ها می باشد؟

دو کانال کاربردی در طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ کدام کانال ها می باشد؟

کپی کردن لایه ها:

برای کپی لایه ها باید بر روی لایه راست کلیک کرده و از منوی مربوطه گزینه duplicate layer  را انتخاب کرده و پنجره مربوطه باز شده و سپس سوالی پرسیده می شود که باید جواب شما ok باشد و نکته بسار مهم و قابل توجه این است که هر چه قدر سرعت عمل شما در این کار بیشتر باشد حرفه ای تر به نظر می رسید و میزان در آمد شما نیز بیشتر خواهد شد و برای این که درآمد شما بیشتر شده و سرعت عمل خود را افزایش دهید می توانید از کلید های میانبر استفاده کنید یک نمونه از این کلید ها ی میانبر می توان ctrl+j  را نام برد.

برای ساخت بک گراند در کارت ویزیت نیز باید لایه ی اصلی که در زیر لایه کپی می باشد را با توجه به مراحل طی شده رنگ قهوه های را انتخاب کرده و با نگه داشتن کلید  ctrlیکی از گوشه های آن را به سمت جلو می کشیم و لایه ی سوم را با رنگ دلخواه طبق مراحلی که قبلا اشاره شد ایجاد می کنیم و یک بک گراند را به همین سادگی می سازیم.

شما در حال خواندن مقاله اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ هستید

باز کردن تصاویر در فتوشاپ

و در مرحله بعد نیز آموزش باز کردن تصاویر در فتوشاپ می باشد که برای این مرحله دو روش وجود دارد:

۱: برای اینکه بتوانیم یک سند و یا یک تصویر را در فتوشاپ باز کنیم باید به قسمت file  رفته و بر روی گزینه open کلیک می کنید.

۲: و روش دیگری که میتوان تصویر به داخل محیط آن اضافه کرد باید با گزینه های drop یا drag این روش را پیاده کرد و به هنگام اضافه کردن تصویر برای فتوشاپ کردن لایه عکس چه در پنل لایه ها و چه در نمایش آن ، بالاترین قرار می گیرد.

در قسمت پنل لایه ها می توان از طریق ابزار opacity شفافیت تصویر را کمتر کرد که در این حالت بر روی تصویر مورد نظر کلیک کرده و با استفاده از همین گزینه شفافیت لایه را از ۱۰۰درصد به ۲۵ درصد می توانیم برسانیم و اما برای حذف رنگ سفید تصویر یک مستطیل را با استفاده از ابزار rectangle بالای تصویر مربوطه رسم می کنیم و طبق مراحل قبل در گزینه properties مستطیل، خط دور آن را حذف کرده و فوری به لایه تبدیل می کنیم و در قسمت آخر به لایه رنگ مورد نظر را می دهیم.

Zoom:

ابزار زوم در فتوشاپ را می توان در چند حالت مورد استفاده قرار داد، این ابزار را می توان در پایین جعبه ابزار استفاده کنید و در راحترین حالت ممکن برای استفاده از این ابزار با دکمه ctrl + غلطک موس است که با حرکت میدل به سمت جلو می توان زوم کرده و بر عکس این حرکت نیز باعث کوچک کردن آن خواهد شد.

Quick selection ابزار:

کاربرد این ابزار برای انتخاب فوری اجزای اضافی و حذف آنها می باشد برای جدا کردن در مرحله اول باید از ابزار polygonal lasso باید استفاده کنید و دور تا دور متن را انتخاب کرده وبا دکمه دیلت روی آنها را حذف می کنید بعد از حذف قسمت های مورد نظر مشاهده می کنید که هنوز خط چین هایی بر روی تصویر باقیست که برای حذف این خط چین ها باید از ترکیب کلید های ctrl+c  باید کمک گرفت.

برای انتقال ایکون های home  و mobile در کارت ویزیت باید هر دو تصویر را از آرشیو تصاویر انتخاب کرده و به داخل فتوشاپ منتقل می کنیم و آنها را در این مرحله باید تبدیل به لایه کنیم برای کوچک کردن سایز آنها باید از ابزار move استفاده کنیم و در این مرحله باید رنگ آنها را به سفید تبدیل کنیم.

Quick selection ابزار:

Quick selection ابزار:

شما در حال خواندن مقاله اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ هستید

مراحل تایپ کارت ویزیت با فتوشاپ به چه صورت می باشد؟

در قسمت جعبه ابزار ایکون تایپ به صورت حرف t اشاره شده است و همچنین با فشار دادن حرف t از کیبورد می توان گزینهtype  را فعال کرد و متن مورد نظر را در قسمت تعیین شده تایپ کنید.

مراحل تایپ کارت ویزیت با فتوشاپ به چه صورت می باشد؟

مراحل تایپ کارت ویزیت با فتوشاپ به چه صورت می باشد؟

در طراحی کارت ویزیت باید به چه نکاتی توجه داشت؟

 

در طراحی کارت باید از یک طراح و گرافیست که تجربه بسیار زیادی در این کار دارد بهره جست تا کار از تاثیر بسیار بالایی برخوردار شود .

در طراحی کارت باید نام فروشگاه، شرکت، مطب و زمینه کاری خود و محصولاتی که ارائه می دهید و… به صورت کاملا خوانا و درشت به صورت عنوان بر روی کارت طراحی شود تا ببینده رامجذوب آن کند فراموش نکنید کارت ویزیت با تراکت تبلیغاتی کاملا متفاوت است.

رنگ بندی کارت ویزیت باید برای متن و نوشتن اطلاعات به گونه ای باشد که چشم ببیننده در زمان بسیار اندکی قسمت های مهم کارت را دیده و از بقیه متن ها تفکیک کند.

نباید کارت طراحی شده شلوغ و در هم باشد باید ساده و گیرا باشد زیرا کارت ویزیت ساده و شیک با طراحی شکیل تاثیر بسیار زیادی برای خواندن به همراه خواهد داشت. از درج اطلاعات اضافی و توضیح دادن انواع کالاها و خدمات و نوشتن طرح های تشویقی مطالبی هستند که به هیچ عنوان جایی در کارت ویزیت ندارند .

شما در حال خواندن مقاله اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ هستید

استفاده از تصاویر جذاب

در طراحی کارت می توانید از تصاویر جذاب و زیبا و متناسب با حرفه و شغلی که دارید برای معرفی آن استفاده نمایید. تصاویر آماده که همان وکتورها می باشند می تواند کمک بسیار زیادی در طراحی کارت شکیل برای شما دارد این طرح ها ی آماده به نسبت ارزان تر هستند و زمان کمتری را برای طراحی صرف می کنند اما این طرح ها بعد از مدتی تکراری شده و کارت ویزیت شما را تبدیل به یک کارت تکراری و دوبارگی خواهد کرد و مانع تک و منحصر به فرد شدن شما شود

در کارت طراحی شده باید آدرس به صورت کامل نوشته شود تا افراد بدون هیچ دردسری آدرس مربوطه را پیدا کنند و به هنگام نوشتن شماره تلفن ثابت باید کد شهر را نیز بنویسید تا افراد  در دیگر شهرها بتوانند تماس بگیرند و اگر شماره همراه خود را در کارت بنویسید باید نام و نام خوانوادگی خود نیز اشاره کنید تا کسی که تماس گرفته بداند که با چه کسی صحبت می کند.

استفاده از تصاویر جذاب

استفاده از تصاویر جذاب

راه ارتباطی

و همچنین می توانید آدرس ایمیل خود را به عنوان راه ارتباطی در کارت ویزیت خود بنویسید و باید جایی را نیز برای درج آن در کارت ویزیت تعیین کنید و اگر وبسایت در زمینه کار خود دارید باید آدرس وبسایت خود را در کارت مشخص کنید تا مشتریان بتوانند اطلاعات در مورد فروشگاه، شرکت و یا نوع شغل و محصولاتی که عرضه می کنید بدست بیاورند و آدرس وبسایت را می توان در پشت کارت ویزیت مشخص کرد.

اگر فروشگاه یا شرکت یا کمپانی شما دارای لگو مخصوصی می باشد می توانید در طراحی کارت ویزیت خود از آن استفاده کنید زیرا لگو باعث خواهد شد که هر شخصی در هر جایی با دیدن لگو مخصوص به یاد کمپانی شما خواهد افتاد.

شما باید دنبال یک طراح حرفه ای باشید تا شما بتوانید برنا مه های طراحی خود را به صورت بسیار توانمند میان هزاران طراح برگزار کنید و این روشی که انتخاب کرده اید دارای مزیت هایی نیز می باشد که شامل استفاده از فکر و ایده طراحان متفاوتی است و همچنین شما می توانید از نمونه کار طراحان را دیده و عالی ترین طرح را کرایه کنید و یک برنامه دو نفره بین خود و طراح به وجود آورید.

شبکه های اجتماعی

از شبکه های اجتماعی نباید غافل شد و اطلاعات تماس و ارتباطات قسمت مهم طراحی کارت ویزیت می باشد و علاوه بر آدرس و شماره تماس و ایمیل و وبسایت می توان از شبکه های مجازی نیز برای ارتباط استفاده کرد و بررسی کنید که مشتریان از کدام شبکه مجازی استفاده می کنند id همان شبکه را درج کنیدو با ارائه پیشنهادات و تخفیفات در شبکه مجازی مشتریان را تحریک کنید تا شما را دنبال کنند.

اگر برایتان ممکن است کارت ویزیت خود را طوری طراحی کنید که استفاده حاشه ای هم داشته باشد در بسیاری از شرکت ها و کمپانی ها دارای کارت ویزیت هایی هستند که پشت آن سفید است و در برخی موارد نیز می توان پشت کارت را با اطلاعات مفیدی که برای مشتری کاربرد داشته باشد اضافه کنید تا کارت عمر بیشتری را داشته باشد

به عنوان مثال یک فروشگاهی که لوازم مربوط به خانه می فروشد می تواند پشت کارت شماره چند مرکز خدمات پس از فروش را ثبت کند که مشتریان بسیاری به این شماره ها نیاز دارند و با این کار مشتری کارت ویزیت را حالا حالاها نزد خود نگه خواهد داشت و در هر تایمی که مشتری کارت شما را نگاه می کند شرکت یا فروشگاه یا … شما برایش یاداوری خواهد شد.

شما در حال خواندن مقاله اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ هستید

چاپ کارت ویزیت طراحی شده به چه صورت می باشد؟

در انتخاب رنگ باید به نکاتی توجه داشت که سیستم انتخاب رنگ در طراحی کارت باید چهار رنگ باشد اگر از سیستم سه رنگ استفاده شود در هنگام چاپ کارت باعث تغییر رنگ کارت مورد نظر خواهد شد و در نتیجه زیبایی و کیفیت چاپ کارت پایین خواهد آمد.

در چاپ حتما باید از رزولیشن dpi300 بهره بگیرید زیرا رزولیشن کمتر و پایین تر باعث خواهد شد که اطلاعات شما به صورت پیکسل نمایان شود.

ابعاد استاندارد برای کارت های ویزیت ۴٫۵ در۸٫۵ سانتی متر و ۶در۹ سانتیمتر میباشد که این سایز برای کار تها برای چاپ آماده می کنند.

در زمان برش کارتها در چاپ خانه احتمال خطا وجود دارد و اندازه آن به دستگاه و فردی که با دستگاه برش می دهد دارد پس برای جلوگیری از خطا در برش باید سعی شود که اطلاعات کارت از لبه آن به اندازه ۳تا۴ میلیمتر فاصله داشته باشد تا در صورت خطا مشکلی برای اطلاعات کارت وارد نشود.

همچنین چاپ کارت می تواند به صورت آنلاین نیز انجام گیرد به صورتی که سایت هایی وجود دارد تا سفاراشات چاپی رابدون واسطه و با قیمت های بسیار معقول و مناسب چاپ کند این سیستم ها دارای بهترین و مجهزترین دستگاه های چاپ می باشد و سفاراشات چاپی را با عالی ترین کیفیت و در کمترین زمان به شما تحویل می دهند.

انواع کارت ویزیت و جنس و نوع آن چگونه می باشد؟

کارت های ویزیت از لحاظ جنس کاغذ انواع مختلفی دارند:

 • دارای سلفون براق و سلفون مات
 • گلاسه بدون روکش
 • کتان
 • شیشه ای
 • لیمنت براق و مات
 • لیزری
 • سه بعدی
 • کارت ویزیت از جنس چوب
 • کارت از جنس فلز
 • از جنس پی وی سی شیشه ای
 • کارت از جنس چرم
 • کارت ویزیت پر فراز
 • کارت ویزیت pop up
 • کارت ویزیت نقره کوب
 • کارت ویزیت هات فویل رنگی

 

 • کارت ویزیت ساده:

همیشه کار ت هایی با اشکال متفاوت و شکیل تاثیر گذار نبوده و یک کارت ساده با رعایت اصول حرفه ای طراحی کارت می تواند بهترین تاثیر را بر روی مخاطب داشته باشد.

 

کارت ویزیت خوراکی یا کارت ویزیت قابل خوردن:

در دیدگاه اول احتمال اینکه بسیار به نظر برسد و به این فکر کنید که از لحاظ اقتصادی زیاد به صرفه نباشد زیرا این نوع کارت زیاد دوام نخواهد داشت و زود از بین می رود ولی از لحاظ تبلیغاتی فکر و ایده خوبی به نظر می رسد وبا چاپ این نوع کارت موجب خواهد شد که کسب و کارتان در ذهن مشتری ماندگار باشد.

کارت ویزیت بر اساس طرح و قالب:

با استفاده از کارت ویزیت می توان اطلاعات تجاری شرکت را به اشتراک گذاشت و با رشد پی در پی رقابت های تبلیغاتی و تجاری ، هر کمپانی در پی معرفی نام تجاری و کمپانی خود می باشد پس در نتیجه استفاده از کارت ویزیت با طراحی و قالب متفاوت می تواند کسب و کار شما را به طور واضح به مشتریان خود معرفی کند.

کار ویزیت لترپرس برجسته:

روش لترپرس یک نوع روش برای کارت ویزیت می باشد که به صورت برجسته چاپ می شود که این نوع کارت ها علاوه بر برجستگی مزیت لوکس بودن را نیز دارند این کارت ها به دلیل ظاهر و برجستگی های زیبا و جذابی که دارند باعث انتقال حس کسب و کار را به مخاطبین و مشتران خود می دهد.

کارت ویزیت با برش خاص:

این نوع کارت ویزیت برای افرادی که به دنبال تنوع و منحصر به فرد بودن هستند انتخاب خوبی می باشد زیرا در این نوع کارت برش های ساده و معمولی کنار گذاشته شده و برش های خاصی بر روی کارت انجام می شود و هزینه این نوع برش ها به نسبت بقیه برش های ساده مقداری بیشتر است و همچنین زمان بیشتری برای این نوع برش در چاپخانه نیاز است ولی میزان تاثیر پذیری بر مخاطب و مشتری به نسبت برش های ساده بسیار زیاد است.

کارت ویزیت خلاقانه با طراحی خاص:

برای اینکه از طرح های خسته کننده و تکراری دوری کنید بهتر است کارتی با شکل های متفاوت را انتخاب کنید که در ذهن مشتری به یاد ماندنی باشد.

کارت ویزیت خلاقانه با طراحی خاص:

کارت ویزیت خلاقانه با طراحی خاص:

کارت ویزیت بر اساس پوشش:

یکی از دلایلی که در طول عمر یک کارت ویزیت و شکل ظاهری و جذاب بودن آن موثر می باشد نوع پوشش خارجی کارت می باشد زیرا با نوع پوششی که برای کارت انتخاب می کنید از عوامل تاثیر گذاری و ماندگار بودن می باشد.

کارت ویزیت بر اساس پوشش:

کارت ویزیت بر اساس پوشش:

کارت ویزیت با پوشش uv:

در این نوع پوشش می توان با ایجاد براقیت در قسمتی از کارت به عنوان مثال: لوگو، نام تجاری، نام کمپانی، خودنمایی زیادی را داشته باشد، پوشش های براق uv ایده مناسبی برای این نمونه کار می باشد.

کارت ویزیت با پوشش uv:

کارت ویزیت با پوشش uv:

کارت ویزیت با پوشش لیمنت مات و براق، پوشش سلفون و بدون روکش:

این نوع پوشش نیز برای سطح خارجی کارت استفاده می شود و در استحکام و حفاظت از کارت بسیار موثر می باشد و همچنین استحکام پوشش لیمنت که دو نوع می باشد مات و براق در مقایسه با سلفون به علت ضخامت موجود در آن بسیار خوب می باشدو همچنین کار ت های ویزیتی که هیچ نوع حفاظی و پوششی ندارند و بدون پوشش هستند میزان آسیب و خراب شدن کارت بسیار زیاد است اما به نسبت دیگر کارت ها دارای هزینه کمتری هستند.

کارت ویزیت با پوشش لیمنت مات و براق، پوشش سلفون و بدون روکش:

کارت ویزیت با پوشش لیمنت مات و براق، پوشش سلفون و بدون روکش:

 

کارت ویزیت بر اساس چاپ :

در کنار کارت هایی که برش های خاص و روکش های متفاوت دارند کارت های ویزیتی  وجود دارند در عین اینکه ساده هستند و هیچ نوع برش خاصی ندارند و همچنین جذابیت بسیار زیادی دارند کارت هایی با چاپ طلاکوب و نقره کوب و هات فویل های رنگی می توانند بسیار جذاب و مشتری پسند باشند.

و در آخر باید کارت ویزیت طراحی شده را با فرمت jepg و با کیفیت ۱۰۰درصد باید ذخیره شود و برای چاپ به چاپخانه فرستاده شود.

کارت ویزیت بر اساس چاپ :

کارت ویزیت بر اساس چاپ :

رنگ و سایز کارت ویزیت باید به چه حالتی باشد؟

برای چاپ کارت ویزیت باید از قبل ابعاد و روش چاپ آن را تعیین کنید ار چاپخانه باید سایز کارت و نوع فایل آن را سوال کنید سایز استاندارد برای کارت اصولا بین ۸۴ تا ۵۵ میلیمتر می باشد اما بهترین اندازه و سایزی که در طراحی کارت می توانید به کار ببرید ۱۰۳۹در۶۹۷ پیکسل می باشد

و همچنین برای اینکه بدانیم کار از کیفیت خوبی برخوردار است یا نه باید تصاویر آن حداقل ۳۰۰dpi باشد. در طراحی کارت نباید تنظیمات بر روی RGB باشد این نوع سیستم این نوع روش باید رنگ هایی مانند سبز آبی و قرمز با رنگ سفید مخلوط شود و اگر با این نوع سیستم کارت ویزیت طراحی شود در هر صورت رنگی متفاوت و ماورای انتظار شما به وجود خواهد آمد.

این نوع سیستم مناسب نور طراحی شده و کارت را بر اساس CMYK تنظیم می کنند و در این حالت رنگ سفید از زمینه کاغذ استفاده می شود و در این حالت رنگ سفید ساخته نمی شود.

رنگ و سایز کارت ویزیت باید به چه حالتی باشد؟

رنگ و سایز کارت ویزیت باید به چه حالتی باشد؟

انتخاب رنگ

انتخاب رنگ در طراحی کارت بسیار موثر می باشد استفاده از رنگ های چشمگیر و پرحرارت می تواند بسیار جلب توجه کند اما نباید سادگی و زیبایی کارت با انتخاب رنگ از بین برود و همچنین باید بین رنگ هایی که استفاده می کنید هم خوانی وجود داشته باشد و ابزار های بسیاری برای انتخاب رنگ در اینترنت وجود دارد .

اگر رنگ کارت ویزیت را سفید انتخاب نکرده اید باید قسمتی از کارت را برای برش در نظر بگیرید و همچنین برای اینکه قسمت اصلی کارت از آسیب محفوظ بماند باید از هر قسمت کارت به اندازه ۳ میلیمتر با رنگ زمینه کارت را خالی نگه دارید و مطالب مهم را در آن قسمت کارت ثبت کنید

در واقع نباید از خط حاشیه در طراحی کارت استفاده شود گر چه ممکن است در ابتدا خطی را که به عنوان حاشیه در نظر گرفته اید خوب به نظر برسد اما وقتی کارت را برش می زنید احتمال اینکه حاشیه اطراف کارت مساوی نباشد وجود دارد و ممکن است کار شما زیبا به نظر نرسد زیرا در دستگاه های برش به هنگام برش زدن ممکن است خطایی رخ دهد که این احتمال خطا در ایران بسیار بالا می باشد چرا که نیم میلیمتر خطا در کار ممکن است همه زحمت هایی که برای طراحی کشیده اید را از بین ببرد .

انتخاب رنگ

انتخاب رنگ

شما در حال خواندن مقاله اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ هستید

متن کارت ویزیت باید چگونه باشد؟

یکی از گزینه های بسیار مهم که در طراحی کارت ویزیت باید به آن توجه کرد خوانا بودن نوشته های کارت می باشد زیرا در غیر این صورت کارایی کارت بسیار پایین خواهد آمد، مشتریان نباید برای خواندن اطلاعات روی کارت مانند آدرس و شماره تلفن ، ایمیل و وبسایت نباید مشکلی داشته باشند

برای پیشگیری از این مشکل باید در طراحی کارت ویزیت اصولی را رعایت کرد که این اصول عبارت است از رنگ مناسب با پس زمینه و نوشته انتخاب شود، کوچک بودن فونت متن و استفاده از سایه ها و افکت های غیر اصولی. همچنین برای طراحی کارت ویزیت باید افرای که پیر چشمی دارند و همچنین افرادی که عینکی هستند بتوانند اطلاعات کارت را به راحتی بخوانند و نوشته های مهمی مانند نام شرکت و شماره تلفن را با فونت بزرگتری درج کنید تا مشتری سریع پیدا کند.

متن کارت ویزیت باید چگونه باشد؟

متن کارت ویزیت باید چگونه باشد؟

چه اطلاعاتی باید در کارت ویزیت درج شود؟

باید کل اطلاعات مهم در هنگام طراحی کارت در نظر گرفته شود و مطالب بسیار مهمی که باید نوشته شود عبارت است از:

نام شرکت مورد نظر: نامی می باشد که خود را برای مشتری ها و افراد معرفی کرده اید و شما را با این نام می شناسند.

زمینه کاری : باید اطلاعاتی در باب زمینه کاری و معرفی محصولاتی که ارائه می دهید در کارت درج کنید این کار باعث خواهد شد که بین رقیب های کاری خود تفاوت خدمات و کار هایی که انجام می دهید بیشتر به چشم بیاید و این تفاوت را در یک جمله بسیار کوتاه در کارت مشخص کنید.

اطلاعات تماس: نوشتن آدرس، شماره تماس، ایمیل، آدرس سایت، و آدرس تلگرام، واتساپ و اینستاگرام یکی از گزینه های مهم در طراحی کارت ویزیت می باشد.

کدQR : این کد راهی بسیار پر سرعت برای منتقل کردن اطلاعات تماس می باشد و این کد باعث خواهد شد که مشتریان به شما به چشم یک شرکت بسیار حرفه ای نگاه کنند و برای طراحی این کد می توانید از ابزار های رایگان بهره ببرید.

چه اطلاعاتی باید در کارت ویزیت درج شود؟

چه اطلاعاتی باید در کارت ویزیت درج شود؟

اهمیت چاپ صحیح در کارت ویزیت چند نوع می باشد؟

نوع درست و صحیح چاپ شدن کارت ویزیت بسیار مهم می باشد اصولا کارت ویزیت پس از یک تایم طولانی در یک مذاکره و کنفرانس و همایش ارائه می گردد و کاربرد کارت ویزیت به نوعی در قالب یک ابزار برای ارتباط برقرار کردن با مخاطب می باشد

و به همین دلیل کارت ویزیت به نوعی یک ابزار مهم به حساب آمده سعی در آن دارند که با کیفیت بالایی ارائه دهند وکارت ویزیت باید همان طوری به چاب برسد که موقع طراحی کارت انجام شده و کیفیت چاب تاثیر بسزایی در ارزش کاغذ استفاده شده و همچنین زحمات طراح دارد و باید به کیفیت چاپ اهمیت داد.

شما در حال خواندن مقاله اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ هستید

چهار نکته مهم در چاپ کارت ویزیت اشاره می کنیم:

کنترل کیفی مراحل چاپ:

کنترل چاپ از لحاظ کیفیت باید تحت نظر یک ناظر قهار و حرفه ای انجام شود و ناظر نسبت به این مرحله از چاپ طرح کنترل داشته که به مواردی مانند: رنگ صحیح، جنس کاغذ و مقوا، نوع دستگاهی که چاپ را انجام می دهد، لیتوگرافی، پوشش چاپ، فرم بندی کارت ویزیت و صحافی کنترل داشته باشد تا چاپ زیر نظر یک متخصص خبره انجام شود

ولی اگر مراحل چاپ زیر نظر خودش انجام شود با یک روش بسیار ساده می تواند کیفت کار چاپ خانه را محک بزند و با بررسی نمونه کارت های چاپ شده قبلی از کیفیت کار اطمینان حاصل کند و فرم بندی ، کیفیت چاپ، اندازه رنگ و با کیفیت بودن چاپ و هماهنگی چاپ رنگ های مختلف که شامل ۴ رنگ اصلی می باشد را با چشم غیر مسلح می تواند تشخیص دهد.

تناسب روش چاپ با طراحی:

در چاپ کارت شکل دقیق چیزی که طراحی کرده ایم بسیار مهم می باشد مرحله ی طراحی قبل از مرحله چاپ می باشد و توجه به متناسب بودن روش چاپ و طراحی از اصول مهم روش چاپ است . به عنوان مثال: در طرح چاپ کارت ویزیتی که ذارای طرح برجسته ، نقره کوب، طلا کوب، ویا غیره می باشد با چاپ طرحی که ساده است بسیار فرق دارد و مثالی دیگر نیز می توان در این مورد گفت: طراحی برای چاپ کارت ویزیتی که دارای ۵ نوع رنگ هستند با طراحی چاپ برای دستگاهی که دارای ۴ نوع رنگ می باشد تفاوت هایی دارد پس نتیجه می گیریم برای طراحی و چاپ کارت ویزیت تصمیماتی اصولی و درست گرفته شود.

تناسب روش چاپ با جنس:

اگر یک کارت ویزیت با جنس بسیار عالی در نظر بگیریم اما چاپ آن بسیار بی کیفیت و نامناسب باشد مانند خوردن یک خوراکی بدطعم در یک بشقاب بسیار گران قیمت و زیبا است، پس در چاپ کارت ویزیت باید به جنس کارت نیز توجه کرد و هر نوع جنس کاغذ چاپ مخصوص به خود را دارد مثلا چاپ ۵ رنگ روی کاغذ مات ترکیب جالبی نخواهد بود اما همین چاپ ۵ رنگ بر روی کاغذ گلاسه براق بسیار زیبا و چشمگیر خواهد بود پس با یک فرد حرفه ای و ماهر در مورد چاپ و نوع کاغذ کارت ویزیت باید مشورت کنید.

ماندگاری کارت ویزیت:

گاهی پیش می آید که مخاطب کارت ویزیت مورد نظر را ماه ها همراه خود دارد و یا به دلیل احاله زیاد باید همیشه کارت را داشته باشد در این حالت احتمال اینکه متن چاپ شده روی کارت ویزیت آن کیفیت قبل را نداشته باشد پس نکته قابل توجه این است که با چاپ این کارت باید هدف ماندگاری کارت ویزیت را نیز در نظر گرفت و برای ماندگاری طولانی مدت کارت ویزیت باید یک لایه سلیفون مات یا براق کشیده شود تا با گذشت زمان کیفیت اولیه خود را از دست ندهد .

ماندگاری کارت ویزیت:

ماندگاری کارت ویزیت:

اشتباهات رایج در طراحی کارت ویزیت ؟

 • فونت بیش از حد کوچک
 • انتخاب رنگ های نا متناسب و نا هماهنگ
 • مغایرت و ناهماهنگی در نمایش مارک مد نظر
 • اشاره نکردن به راه ارتباطی انلاین و قرار ندادن آدرس ایمیل و وبسایت
 • استفاده کردن از کاغذ های نا مرغوب
 • پراکنده و شلوغ بودن کارت
 • بیان نکردن حرفه ای شغلی
 • کارت هایی با سایز های بزرگ و غیر استاندارد
 • خالی گذاشتن قسمت پشت کارت ویزیت
 • مشاغل نا شناخته
 • طرح های قدیمی و بی محتوا و بی معنی
اشتباهات رایج در طراحی کارت ویزیت ؟

اشتباهات رایج در طراحی کارت ویزیت ؟

زمان و نحوه صحیح ارائه کارت ویزیت؟

ارائه کارت ویزیت روش خاصی را دارا می باشد که با رعایت کردن این روش ها می تواند با تاثیر بسیار بالایی برخوردار باشد بسیاری از افراد برای پیشرفت در کار خود کارت ویزیت چاپ می کنند ولی تنها با چاپ کارت ویزیت نمی توان به اهداف نهایی رسید در واقع ارائه کارت ویزیت و زمان آن بسیار مهم می باشد

پس باید نکاتی را در ارائه کارت رعایت کرد به عنوان نمونه کارت ویزیت یک تراکت تبلیغاتی نیست و نباید برای هر کسی ارائه شود، کارت ویزیت برای افراد باید در زمان و موقعیت مناسب داده شودو این کار باعث نفوذ بیشتر بر ذهن مشتری خواهد شد، بهترین موقعیت ارائه کارت برای افراد زمانی است که شخص با شما آشنا باشد یا در مورد کسب و کار شما اطلاعاتی داشته باشد در واقع باید فرد را علاقه مند به کار خود کنید

شما در حال خواندن مقاله اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ هستید

دادن کارت ویزیت

بعد که نظر او را جلب کردید کارت ویزیت خود را به او بدهید تا ارتباطی برای روزهای بعدی باشد. یک فرد آگاه و حرفه ای همیشه تعدادی از کارت های ویزیت خود را به همراه دارد گرچه همایش ها و نمایشگاه ها و پایان جلسات زمان مناسبی برای دادن کارت ویزیت خود است

ولی امان دارد که در هر موقعیت و مکانی شرایط دادن کارت مهیا شود و نکته کلیدی دیگر این است که باید فرد مناسب را بر ای دادن کارت انتخاب کنید زیرا برای افرادی که علاقه مند و پی گیر کسب و کار شما نیستند کاری بیهوده می باشد و نوعی اتلاف وقت و هزینه اضافی به حساب می آید و در نهایت با دادن کارت ویزیت خود به افراد مناسب در موقعیت و زمان مناسب و با احترام کامل و تقدیم با دو دست باعث می شود ارتباطات و کانال کسب و کار شما رونق گرفته و برند شخصی خود را نیز معرفی کنید.

و در انتها کارت را باید به گونه ای در دست خود نگه دارید که اطلاعات روی کارت کاملا واضح و مشخص باشد و زاویه کارت به گونه ای باشد که شخص در همان دید اول محتوای کارت و اطلاعات اصلی کارت را ببیند.

در بخش نهایی طراحی کارت ویزیت چه عملیاتی باید انجام داد؟

یکی از قسمت های مهم کار در طراحی کارت ویزیت ذخیره درست فایل می باشد و کوچکترین اشتباه و سهل انکاری در این بخش می تواند کل زحمات شما را به باد دهد. ذخیره فایل با فرمت jpg یا png  احتمال اینکه حاشیه ها بی کیفیت کند برای جلوگیری از این بی کیفیتی در کار باید فایل را به صورت لایه باز و با پسوند tiff ذخیره شود این عمل باعث خواهد شد که کیفیت کار شما بالا برود.

و در آخر یک کارت ویزیت خوب باید به گونه ای طراحی شود که توجه مشتری را جلب کند و او را تشویق به خرید محصول کند کارت ویزیت به عنوان رابطی برای معرفی خود و کارهایی که انجام می دهید می باشد و اگر کارت ویزیت نتواند در میزان معرفی خود به مشتری و فروش محصولات به نحو قابل قبولی انجام شود

به این معنی است که کارت ویزیت شما در درجه مناسبی برای تاثیر گذاری نبوده و بیشتر افراد فکر می کنند کارت ویزیت روشی برای تبلیغ می باشد این تفکر را افرادی که به تازگی وارد این کار شده اند می کنند در واقع کارت ویزیت باید با ایده و طرحی خارق العاده طراحی شود و زمانی فردی کارت ویزیت را روی میز می بیند نظرش را جلب کند و این نشان دهنده ی حرفه ای بودن طرح کارت می باشد بنابرین با دیدن این کارت سعی می کنید خرید خود را از آن فروشگاه انجام دهید .

 

از اینکه مقاله اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ را برای کسب اطلاعات بیشتر انتخاب کرده اید نهایت تشکر را داریم. و امیدواریم از مقاله اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ نهایت بهره را برده باشید

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید، کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشکلات شما می باشند. تماس با شماره 9099070345 از تلفن ثابت، در صورتی که موفق به تماس با شماره فوق نشدید از اپلیکیشن همراه رایانه استفاده نمایید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =