اینترنت و شبکه, اینستاگرام, شبکه های اجتماعی, موبایل, همه مطالب

اینستاگرام چقدر اینترنت مصرف میکند

حل مشکلات با کمک رایانه               

اینستاگرام چقدر اینترنت مصرف میکند ؟ جهت کسب اطلاعات از میزان اینترنت مصرفی اینستاگرام با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ از تلفن ثابت تماس بگیرید ( تماس با موبایل امکان پذیر نیست ) ، چنانچه موفق به تماس نشدید از پست ( شماره مشاورین همراه رایانه ) کمک بگیرید تا کارشناسان همراه رایانه سوال اینستاگرام چقدر اینترنت مصرف میکند را پاسخ دهند .
اگر شما هم جزء آن دسته از کاربرانی هستید که شبکه اجتماعی اینستاگرام برنامه مورد علاقه و پر مصرف شماست احتمالا با شک بزرگی از حجم مصرف شده اینترنت مواجه شده اید !
برنامه اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی پر طرفدار و مشهور در سر تا سر دنیاست به طوری که ماهیانه بیش از یک میلیارد کاربر فعال در این برنامه فعالیت می کنند .
معرفی ۸ راه ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام و حل ۱۰ مشکل رایج این شبکه اجتماعی تنها در پست پشتیبانی اینستاگرام امکان پذیر است .
موضوعی که قصد داریم امروز آن را تحت بررسی قرار دهیم مصرف حجم اینترنت بالای اینستاگرام یا همان اینستاگرام چقدر اینترنت مصرف میکند است .
در ادامه این پست از وبلاگ همراه رایانه با ما همراه باشید تا حجم مصرفی اینستاگرام و نحوه مدیریت و کنترل حجم مصرفی اینترنت را آموزش ببینید . همراه رایانه به صورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی پاسخگوی مشکلات نرم افزار و سخت افزار موبایل و کامپیوتر شماست .

برای ارتباط با کارشناسان همراه رایانه شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ را بدون کد و پیش شماره تنها از تلفن ثابت شماره گیری کنید .

 

 

بررسی اینستاگرام چقدر اینترنت مصرف میکند

اینستاگرام یک نرم افزار رسانه محوره که فعالیت در بستر این برنامه تنها با عکس و فیلم شکل می گیرد بدین صورت که کاربر در قالب تصویر و ویدئو به تولید محتوا ی جذاب و مخاطب پسند می پردازد .
محتوای این برنامه به دلیل جلوه های تصویری مخاطب را به خود جذب کرده و می تواند حتی ساعت های طولانی کاربر منتخب اش را سرگرم کند .
در این بخش از پست وبلاگ اینستاگرام چقدر اینترنت مصرف میکند میزان مصرفی اینترنت اینستاگرام نسبت به ریلز و پست ، دیدن تصویر و دقایقی که در این برنامه یپری می کنیم را بررسی می کنیم .
با همراه رایانه همراه ما باشید تا با میزان مصرفی اینترنت اینستاگرام آشنا شویم .

حل مشکلات با کمک رایانه

 

میزان مصرف اینترنت اینستاگرام

هنگامی که تلفن هوشمند خودتان را بر می دارید ، برای چک کردن دایرکت ها و شده حتی یک سر کوچولو به اینستاگرام اینترنت را روشن می کنید و وارد این دنیای هیجان انگیز می شوید .
انبوه اطلاعات ، مطالب آموزنده و سرگرمی و هر داده دیگر در قالب یک محتوای تصویری وارد میدان شده و وقت شما را به خود مشغول می کند ، چشمانتان را باز می کنید و متوجه می شوید که چند ساعت از عمر با ارزشتان را خرج محتواهایی می کردید که فقط در لحظه برایتان تازه بود !
علاوه بر آن حجم بالایی از اینترنتتان در چشم بهم زدنی از دستتان می رود و با پیامک مشترک گرامی تا تاریخ فلان شما ۸۵ درصد از بسته مصرفی … مواجه می شوید .

 

میزان مصرف اینترنت برای دیدن محتوا

مصرف اینترنت اینستاگرام خیلی بالاست ! در ادامه شما را نحوه مصرف اینترنت در هر قالب محتوای تصویری اینستاگرام آشنا می کنیم .

 • مشاهده ۴۰ عکس در اینستاگرام : ۱ مگابایت
 • مشاهده ۱ دقیقه پخش زنده (live ) : 5 مگابایت
 • مشاهده ۱ دقیقه دیلز در اینستاگرام : ۵ مگابایت
 • مشاهده ۵۹ ثانیه ویدئو : ۱ مگابایت

احتمالا باورش برایتان سخت و دشوار است اما برنامه اینستاگرام می تواند در یک ساعت استفاده کاربر از برنامه میانگین متوسط ۴۲۰ مگابایت اینترنت مصرف کند .

 

میزان مصرف اینترنت برای بارگذاری محتوا

حجم مصرفی اینترنت برای آپلود محتوا در اینستاگرام بستگی به کیفیت و نوع قالب ویدئو و یا تصویر شما دارد در ادامه میزان مصرف اینترنت در آپلود تصویر و ویدئو را شرح می دهیم .

 • بارگذاری هر عکس : ۲ تا ۴ مگابایت
 • بارگذاری ویدئو به طور متوسط : ۸ تا ۲۰ مگابایت
 • بارگذاری هر دقیقه لایو در اینستاگرام : حداقل ۱ مگابایت

از آنجایی که جذابیت ویدئو خیلی بیشتر از عکس است ، بیش از ۹۵ درصد از محتوای اینستاگرام را ویدئو ها تشکیل می دهند و این موضوع باعث شده حجم انبوهی از اینترنت کاربر به دلیل دیدن فیلم های اینستاگرامی به اتمام برسد .

دانستن این آمار و ارقام تنها به کاهش اینترنت کمک نمی کند بلکه رعایت آن و مدیریت مصرف اینترنت بسیار حائز اهمیت است .

در ادامه پست اینستاگرام چقدر اینترنت مصرف میکند قصد داریم ترفند هایی کاربردی برای کم کردن حجم اینترنت در حین استفاده از اینستاگرام آموزش دهیم ؛ با همراه رایانه همراه همیشگی ما باشید .

 

 

چگونه مصرف اینترنت اینستاگرام را کاهش دهیم ؟
راه های مختلفی برای کم کردن و یا کاهش حجم اینترنت در هنگام استفاده از اینستاگرام وجود دارد که در ادامه پست از وبلاگ آن را به شما عزیزان آموزش می دهیم .

 •  فعال کردن صرفه جویی داده

  اینستاگرام چقدر اینترنت مصرف میکند

  اینستاگرام چقدر اینترنت مصرف میکند

  صرفه جویی داده در اینستاگرام

  صرفه جویی داده در اینستاگرام

با فعال کردن این گزینه تعیین می کنید که ویدئو ها قبل از دیده شدن توسط شما بارگیری نشود . برای این کار از بخش تنظیمات اینستاگرام به قسمت مصرف داده و کیفیت مراجعه کرده و گزینه صرفه جویی داده را فعال نمایید .

 

 •  غیر فعال کردن آپدیت خودکار اینستاگرام

غیر فعال کردن آپدیت خودکار

غیر فعال کردن آپدیت خودکار

غیر فعال کردن آپدیت خودکار اینستاگرام

غیر فعال کردن آپدیت خودکار اینستاگرام

برای این که اینترنت از طریق برنامه اینستاگرام کمتر استفاده شود لازم است آپدیت خودکار برنامه اینستاگرام را غیر فعال کنیم . وارد فروشگاه Play می شویم و اینستاگرام را پیدا می کنیم ؛ از سه نقطه بالا تیک فعال کردن بروزرسانی خودکار را بر می داریم .

 

 •  غیر فعال کردن مصرف اینترنت در پس زمینه

مصرف اینترنت همراه در پس زمینه

مصرف اینترنت همراه در پس زمینه

با غیر فعال کردن مصرف اینترنت در پس زمینه اجازه کارکرد برنامه ها در پس زمینه هنگامی که اینرنت روشن است را نمی دهیم .

برای خاموش کردن لازم است برنامه اینستاگرام را از بخش برنامه ها در تنظیمات گوشی پیدا کرده و به روی اینترنت موبایل ضربه بزنید ؛ حال وقت آن رسیده است که اجازه به مصرف اینترنت همراه در پس زمینه را خاموش کنید .

 

 •  غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های اینستاگرام

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های اینستاگرام

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های اینستاگرام

تا جایی نرفتید از همان بخش برنامه ها داخل اینستاگرام بمانید ! سری به اعلان ها بزنید و آن ها را خاموش کنید . با خاموش کردن نوتیفیکیشن می توانید بخش کوچکی از اینترنت به هدر رفته را جبران کنید .

 

 •  استفاده از اینستاگرام لایت

استفاده از اینستاگرام لایت

استفاده از اینستاگرام لایت

اینستاگرام لایت نسخه ای کوچک شده از برنامه اینستاگرام اصلی ست که می تواند جایگزین بسیار خوبی برای آن باشد . این برنامه حجم کمتری از اینترنت را مصرف می کند و موجب صرفه جویی در اینترنت شما می شود .

 

 

در آخر

اگر با مطالعه این مقاله به پاسخ سوال اینستاگرام چقدر اینترنت مصرف میکند نرسیدید و مدیریت مصرف اینترنت خود را یاد نگرفتید اصلا نگران نباشید چرا همراه رایانه برای کمک و همراهی به شما اینجاست .
شما می توانید به صورت ۲۴ ساعته حتی در ایام تعطیل مشکلات نرم افزار و سخت افزار موبایل و کامپیوتر خود را به ما بسپارید و به صورت تلفنی با کارشناسان همراه رایانه در ارتباط باشید .
چنانچه با مطالعه اینستاگرام چقدر اینترنت مصرف میکند قادر به حل مشکل خود نشدید با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ از طریق تلفن ثابت بدون کد و پیش شماره تماس بگیرید تا کارشناسان همراه رایانه شما را یاری کنند .

حل مشکلات با کمک رایانه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *