تروجان اندروید چیست؟

این اسم از نام شهری در یونان گرفته شده که برای تصرف آن جنگی ده ساله صورت گرفت که با پیروزی یونانیان به پایان رسید البته با یک حقه ی جنگی! این حقه جنگی نقطه عطف داستان ما برای تعریف بدافزار تروجان است، در این جنگ یونانیان با تظاهر به شکست و ارسال اسب هایی بزرگ به عنوان هدیه برای ساکنین شهر تروآ توانستند شهر را فتح کنند و در جنگ پیروز شوند، دلیل پیروزی آنها سربازانی بودند که در درون آن اسب های اهدایی مخفی شده بودند و شب هنگام بیرون آمدند و شهر را به تسلط خود در آوردند.

تروجان چیست؟

  • تروجان ها از انواع اصلی بدافزار های رایج که با اهداف گوناگون طراحی می شوند و طرز کار انها بسیار مشابه اسب های تروا است، خود را خوب و مفید جلوه می دهند، اما پس از نصب شروع به فعالیت هایی مخرب مخفیانه می کنند، حملات باج افزاری نیز عموماً توسط تروجان ها پشتیبانی می شوند.

تروجان اندروید چیست؟

تروجان اندروید چیست؟

در زمینه تولید تروجان در حق سیستم عامل محبوب و گسترده اندروید کم لطفی نشده و در سالهای اخیر شاهد انتشار تروجان هایی خطرناک برای این سیستم عامل بوده ایم که دومورد را برای آشنایی ذکر میکنیم:

  • تروجان Gingermaster : که برای اندروید ۲٫۳ Gingerbread نوشته شد و  بعد از نصب با گرفتن دسترسی ابرکاربر اقدام به راه اندازی یک سرویس در بستر HTTP می کند و اطلاعات کاربر را از این طریق به سرور خود می فرستد.
  • تروجان DroidKungFu : که بعد از نصب با گرفتن دسترسی روت اقدام به نصب اپلیکیشن com.google.ssearch.apk می کند که شامل یک در پشتی و دستورات لازم برای دانلود و نصب نرم افزار است می کند و سپس تمام اطلاعات کاربر را از سطح ترمینال برای سرور خود می فرستد.

روش های ورود تروجان در اندروید:

تروجان ها خود نصب کننده نیستند، یعنی شما خودتان هستید که آنها را نصب می کنید، تروجان ها میتوانند برنامه های دانلود شده شما از یک سایت غیر رسمی یا اپلیکیشن پیوست یک ایمیل باشند. به همین دلیل تروجان ها از نمونه های عالی مهندسی اجتماعی به حساب می آیند.

برای جلوگیری از ورود تروجان در اندروید می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

  • توصیه می کنیم برنامه های مورد نیاز خود را از استور رسمی گوشی خود دانلود و نصب کنید،
  • همچنین نرم افزار های آنتی ویروس می توانند از ورود تروجان ها به گوشی شما جلوگیری کنند.

همراه رایانه مرکز مشاوره کامپیوتر و موبایل است که در زمینه نرم افزار و سخت افزاری به شما عزیزان خدمات آنلاین می دهد.
برای تماس با سامانه هوشمند کشوری همراه رایانه کافیست ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ را شماره گیری کنید.
در صورت عدم موفقیت در برقراری تماس می توانید از طریق سایت hamrahpc.ir و یا نصب اپلیکیشن همراه رایانه اقدام به خرید شارژ کنید.
با خرید شارژ علاوه بر تماس از طریق موبایل ۵۰ درصد تخفیف در هزینه ی تماس دریافت می کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 5 =