حسگر مجاورتی در گوشی چیست؟

در زمان مکالمه با گوشی های هوشمند تصویر صفحه ی نمایش خاموش می شود شاید برخی از کاربران متوجه این حالت شده باشند ولی دلیل آن را نمی دانند همراه رایانه در این مطلب قصد دارد دلیل اینکه چرا در زمان صحبت کردن با تلفن هوشمند و نزدیک شدن آن به گوش صفحه نمایش خاموش می شود و اینکه حسگر مجاورتی  sensor  proximity چیست و چه کاربردی دارد را به صورت کامل شرح دهد.

حسگر مجاورتی در واقع ترکیبی از کلمات لاتین sensor  proximity می باشد.برای برخی از کاربران ایرانی تلفظ sensor  proximity سخت می باشد به همین دلیل در بین کاربران حسگر مجاورتی آشناتر به نظر می رسد.

شرکت های گوشی های هوشمند قابلیت های بسیار زیادی را در محصولات خود اعمال کرده اند که یکی از مهم ترین این ویژگی ها استفاده از حسگر مجاورتی می باشد این حسگر در بالای صفحه  نمایش هر گوشی هوشمندی قرار دارد و به محض اینکه گوشی به گوش نزدیک می شود سریع عکس العمل نشان می دهد و صفحه نمایس سیاه می شود قرار دادن حسگر مجاورتی در گوشی ها قابلیت های بسیار زیادی دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

•    گوشی های هوشمند به دلیل اینکه از تاچ لمسی استفاده می کنند با هر لمسی می توانند عملی را انجام دهد به همین دلیل در زمان صحبت کردن گوشی نزدیک گوش می شود و احتمال دارد به دلیل برخورد صفحه تاچ گوشی با گوش تنظیماتی را انجام دهد و یا اینکه مکالمه قطع شود همین عامل باعث شد تا شرکت های گوشی های هوشمند از حسگر مجاورتی استفاده کنند.

•    در زمان مکالمه نیاز نیست که صفحه گوشی روشن باشد به همین دلیل از حسگر مجاورتی استفاده شده است تا باتری انرژی کمتری مصرف کند.
•    یکی دیگر از دلایل استفاده از حسگر مجاورتی این است که در زمان مکالمه احتمال دارد که صدای گوشی بالا پایین شده و یا اینکه حالت بلندگوی گوشی روشن شود .
حسگر های مجاورتی انواع مختلفی دارند که به چند تا از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.
۱٫    حسگر مجاورتی خازنی
۲٫    حسگر مجاورتی مادون قرمز

در صورتی که مفهوم حسگر مجاورتی را متوجه نشده اید و یا اینکه نمی دانید حسگر مجاورتی چیست و چه کاربردی دارد می توانید با کارشناسان همراه رایانه بصورت تلفنی ارتباط برقرار کنید.

برای برقرای تماس کافیست ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ را شماره گیری کنید قابل توجه کاربران عزیز تماس فقط از طریق تلفن ثابت امکان پذیر می باشد.

در صورتی عدم موفقیت در تماس می توانید به صورت آنلاین از سایت hamrahpc.ir شارژ خریداری کنید و یا اینکه اپلیکیشن همراه رایانه را از بازار دریاف کرده و در گوشی اندروید خود نصب کنید.

با خرید شارژ می توانید از طریق موبایل با مرکز همراه رایانه ارتباط برقرار کرده و ۵۰درصد شارژ دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 18 =