حل مشکل limited در ویندوز ۱۰

حل مشکل limited در ویندوز ۱۰

امروز با بررسی موضوع حل مشکل limited در ویندوز ۱۰ با شما همراهیم.

حل مشکل limited در ویندوز ۱۰ هنگامی رخ می دهد که در زمان استفاده از اینترنت یک شکل مثلث رنگ نمایان شود و هشداری را در بخش اینترنت ویندوز می توان مشاهده کرد.

حل مشکل limited در ویندوز 10

حل مشکل limited در ویندوز ۱۰

خیلی از افرادی که از سیستم های عامل ویندوز به کار می برند مشاهده کرده اند که در هنگام استفاده در سیستم خود مشکل ارور limited رخ می دهد و در ویندوز ۱۰ نیز این پیام به آسانی قابل رویت است، این پیغام زمانی صادر شود که در سیستمی که ویندوز ۱۰ بر روی آن نصب شده است دسترسی به اینترنتی که به وسیله وای فا متصل باشد دچار مشکل شده باشد.

در ادامه مقاله به سوالاتی در رابطه با موضوع مورد نظر پاسخ می دهیم.

علت رخ دادن مشکل limited در ویندوز ۱۰ چیست؟

برای رفع مشکل ایجاد شده در رابطه با limited در ویندوز ۱۰ چه راهکارهایی مد نظر قرار گرفته است؟

 

حل مشکل limited در ویندوز 10

حل مشکل limited در ویندوز ۱۰

علت رخ دادن مشکل limited در ویندوز ۱۰ چیست؟

افراد وقتی هنگام کار کردن با سیستم با پیغامی مبنی بر اینکه دسترسی به وای فا محدود است مواجه می شوند دنبال این هستند که مشکل را برطرف کنند و علت رخ دادن این مشکل را در سیتم خود بیابند، یکی از دلایل ایجاد مشکل limited این است که یا متصل شدن سیستم به وای فا در حد ضعیف است و یا اصلا در آن محدوده دسترسی به اینترنت قرار ندارد.

این اتفاق همیشه رخ نمی دهد و معمولا برای همه ایجاد نمی شود اما این مشکل حتی در بعضی موارد و به صورت رندوم اتفاق می افتد نیز برای کاربران مشکل زیادی ایجاد می کند و کاربران به شدت کلافه و ناراحت می کند.

علت رخ دادن مشکل limited در ویندوز 10 چیست؟

علت رخ دادن مشکل limited در ویندوز ۱۰ چیست؟

برای رفع مشکل ایجاد شده در رابطه با limited در ویندوز ۱۰ چه راهکارهایی مد نظر قرار گرفته است؟

برای اینکه اگر هنگام مواجهه با مشکل  limited به درستی بتوان این مشکل را از بین برد و رفع مشکل را در نظر گرفت می توان کارهای خاصی انجام می شود، معمولا یکی از این کارها این است که هر چه به مرکزی که روتر قرار دارد سیستم نزدیک تر باشد راحت تر می توان مشکل limited را بررسی کرد و این خطا کمتر رخ دهد، همچنین مکان روتر اگر تغییر کند بهتر است، در صورتی که دستگاه به اینترنت وصل باشد و از اینترنت پشتیبانی کند  از کابل مناسبی که برای اتصال دهی بالاتر می باشد استفاده کنید.

روش دیگر این است که سعی شود از روترهایی که مدل با سیگنال بالاتر و بهتری دارند به کار ببرید. همچنین شبکه موجود وای فای را مجدد تنظیم کنید و درایور کارت آن را چک کنید که مشکلی نداشته باشد.

یکی دیگر از کارهایی که برای رفع مشکل در نظر گرفته شده است این است که به دقت کابل هایی که میان مودم و روتر ارتباط برقرار کرده را چک کنید و بررسی کنید که این کابل دچار مشکل نشده باشد، بهتر است اگر سیستمی که به شبکه وصل است کاملا درست است و مشکلی وجود ندارد سپس بتوان کابل را چک کرد که دچار آسیبی نشده باشد و در تمام قسمت ها کابل سالم می باشد. حتی انجام دادن این کار که کابل را یک بار در آورده و مجددا متصل کنید می تواند مفید باشد و مشکل limited  با این کار برطرف شود.

برای رفع مشکل ایجاد شده در رابطه با limited در ویندوز ۱۰ چه راهکارهایی مد نظر قرار گرفته است؟

برای رفع مشکل ایجاد شده در رابطه با limited در ویندوز ۱۰ چه راهکارهایی مد نظر قرار گرفته است؟

خاموش کردن دستگاه

یک روش دیگر برای اینکه مشکل متصل شدن به اینترنت برطرف شودرا می توان اینطور بیان کرد که برای چند دقیقه دستگاه مورد نظر را خاموش کرده و از برق بکشید سپس دوباره با فاصله کوتاهی دستگاه را وصل کرد، در خیلی مواقع پیش می آید که سیستم به طور موقت از کار می افتد و با استفاده از یک خاموش کردن و یا restart  کردن می توان به راحتی این مشکل را حل کرد.

اگر خاموش کردن دستگاه متصل به وای فا نتیجه ای در بر نداشت می توان از خاموش کردن سیستم کامپیوتر و لپ تاپ استفاده کرد ، احتمال این وجود دارد که در بعضی مواقع با خاموش کردن سیستم متصل به اینترنت این مشکل را حل کرد.

راه حل پیشنهادی دیگر این است که از گزینه ی Troubleshoot که در برنامه ویندوز ۱۰ وجود دارد استفاده کرده و آن را به کار ببرید، به این صورت که کلیک راست را انجام داده و سپس گزینه Troubleshoot Problems” را مشخص کرده، مرحله به مرحله با زدن این گزینه دستورهایی روی سیستم مشخص می شود و با انجام دادن این دستورها در بیشتر زمان ها مشکل پیش آمده برطرف می شود.

خاموش کردن دستگاه

خاموش کردن دستگاه

به روزرسانی کردن درایور موجود در شبکه

به روزرسانی کردن درایور موجود در شبکه نیز می توان به کاربران کمک کند تا مشکل اتصال وای فا خود را بررسی کنند، برای انجام این به روزرسانی اقداماتی لازم است انجام شود و چک کنید، از جمله اینکه به قسمت جستجو کردن سیستم ویندوز ۱۰ در قسمت گزینه استارت وارد شده و روی گزینه Device Manager” کلیک کنید، سپس یک قسمت از این روش نشان می دهد که گزینه Network Adapters” را پیدا کرده و روی آن کلیک انجام دهید

در این بخش به راحتی فهرست تمامی وای فاهایی که سیستم به آن متصل شده است را نمایش می دهد، بهتر است روی همین گزینه دو بار کلیک راست را انجام دهید، با زدن کلیک راست تب هایی نمایش داده می شود که باید تب درایور را تعیین کرد، در این تب روی گزینه مورد نظر یعنی Update Drover” کلیک کرده و از یک گزینه مشخص یعنی  Search automatically for updated driver software پیش رفت.

در این مرحله سیستم مورد نظر به صورت خودکار شروع به آپدیت کردن برنامه هایی که لازم است به روز رسانی شوند اقدام می کند و در وب به این جستجو می پردازد و در صورت اینکه برنامه هایی به روزرسانی را دریافت کند به صورت کاملا خودکار این برنامه ها را دانلود کرده و به جای برنامه های قبلی قرار می دهد و نصب آن را انجام می دهد.

اگر تمام این روش های بیان شده نتیجه لازم را نداد  و مشکل محدودیت وای فا حل نشد می توان از مرحله خاص تری به کار برد که فنی تر است، و می توان اتصال TCP را ریست کرد.

به روزرسانی کردن درایور موجود در شبکه

به روزرسانی کردن درایور موجود در شبکه

 

از اینکه تا پایان مقاله حل مشکل limited در ویندوز ۱۰ ما را همراهی کردید متشکریمدر صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید، کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشکلات شما می باشند. تماس با شماره 9099070345 از تلفن ثابت، در صورتی که موفق به تماس با شماره فوق نشدید از اپلیکیشن همراه رایانه استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =