یکی از اصلی ترین قسمت های کامپیوتر، کارت گرافیک می باشد زیرا نتیجه تمام اطلاعات و پردازش ها را به شما نمایش می دهد. این کارت سیگنال های اطلاعاتی را به تصویر تبدیل می کند.

همانند سایر سخت افزارها برای استفاده از کارت گرافیک باید درایور مربوط به آن را نصب کنید. برای نصب کارت گرافیک باید مدل دقیق کارت گرافیک خود را پیدا کرده و با توجه به مدل مربوطه درایور را نصب نمایید. برای اطلاع از مدل کارت گرافیک سیستم خود ابتدا وارد control panel شوید و از لیست موجود گزینه device manager را انتخاب کنید و از زیر مجموعه display adapter از مدل کارت گرافیک خود آگاه شوید.

کارت های گرافیک عموما با توجه به شرکت سازنده در سه مدل مختلف intel، NVIDIA و AMD(ATI) عرضه می شوند که شما باید با توجه به مدل هر شرکت درایورها را جدا دانلود کنید.

برای دانلود کارت گرافیک intel اینجا را کلیک کنید. کارت گرافیک intel گرافیک مرجع لپ تاپ ها و کامپیوترهای رومیزی می باشد و عموما برای اجرای فیلم ها و بازی های با کیفیت پایین مورد استفاده قرار می گیرد.

برای اجرای بازی ها و نرم افزارهای سنگین تر باید از کارت گرافیک NVIDIA و AMD استفاده کنید.

برای به روز رسانی  و نصب کارت گرافیک NVIDIA بعد از مطمئن شدن از مدل کارت گرافیک باید سری مربوط به کارت گرفیک خود را یافته و با توجه به سری کارت گرافیک سیستم، دانلود درایور را انجام دهید. در کارت گرافیک هایی که مدل آنها ۴ رقمی و ۳ رقمی می باشد، رقم اول سری کارت گرافیک را مشخص می کند. به مثال گرافیک GT 540 در سری ۵۰۰ قرار می گیرد. برخی مدل های این کارت گرافیک تنها شامل حروف هستند که باید در سایت انویدیا  ویا درسایت دانلودکار سری مربوط به آنها را پیدا کنید.

برای دانلود کارت گرافیک انویدیا اینجا کلیک کنید.

کارت گرافیک AMD نیز همانند انویدیا در سری های مختلف دسته بندی می شود که باید با توجه به سری کارت گرافیک سیستم، درایور مربوطه را دانلود کنید. کارت گرافیک AMD همانند سایر کارت گرافیک ها دارای سی های متنوعی می باشد اما در تمامی سری ها بعد از نام سری مدل دقیق نوشته می شود و تشخیص آن به سادگی امکان پذیر است. به طور مثال مدل Radeon R9 290 در سری Rx 200 قرار می گیرد. کارت گرافیک AMD به سری ها ی Rx200, Radeon HD, Radeon X, Radeon تقسیم می شود.

برای دانلود کارت گرافیک AMD اینجا را کلیک کنید.

درایور کارت گرافیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + دوازده =