راهنمای خرید کارت صدا

در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید، کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشکلات شما می باشند. تماس با شماره 9099070345 از تلفن ثابت، در صورتی که موفق به تماس با شماره فوق نشدید از اپلیکیشن همراه رایانه استفاده نمایید.

از مشاوره خرید و راهنمای  خرید کارت صدا به صورت تلفنی و شبانه روزی با شماره 9099070345 همراه رایانه بهره مند شوید . کارت صدا چیست ؟ کار کار صدا و نحوه ایجاد یک فایل صوتی را به همراه اطلاعاتی تکمیلی تر درباره کارت صدا در این صفحه بخوانید برای مشاوره و راهنمایی خرید کارت صدا از ما کمک بگیرید .

اگر میخواهید اطلاعاتی تکمیلی تر درباره کارت صدا به دست بیاورید می توانید به لینک آموزش کارت صدا بروید !!!

یکی از قطعات سخت افزاری که برای پخش صدا به کار می رود کارت صدا می باشد. کارت صدا یا می تواند به صورت یک قطعه سخت افزاری بصورت جداگانه در پشت کیس تعبیه شود یا به صورت onboard روی مادربرد قرار بگیرد و سوکت اسپیکر نیز به آن نصب می شود. اولین شرکتی که مبادرت به تولید کارت صدا کرد شرکت Creative بود و بعد از آن شرکتهای متعددی اقدام به تولید کارت صدا کردند..

 


درباره کارت صدا بیش تر بدانید

یک کارت صدا کارهای زیادی برای ما انجام می دهد از جمله:
– پخش موزیکهایی که از قبل ضبط و ذخیره شده اند.
– ضبط صدا در حالتهای مختلف
– ادغام نمودن صدا
– دارا بودن امکان پردازش روی صدا
پروسه ارسال و دریافت صدا از طریق قسمتهایی از قبیل ADC , DAC انجام می شود. همچنین تغییرات و پردازش روی صدا نیز از طریق DSP انجام می شود.
چنانچه بخواهیم به عنوان مثال یک صدا ایجاد کنیم می بایست از طریق میکروفن که به سیستم رایانه ای ما متصل است اقدام کنیم.
کارت صدا یک فایل صوتی ایجاد می کند و داده ها نیز توسط میکروفن ارسال و ذخیره می شوند. در واقع به صورت زیر یک فایل صوتی ایجاد می شود:
1- کارت صدا از طریق میکروفن امواج صوتی را دریافت می کند.
2- از طریق نرم افزارهای مرتبط با صدا نوع دستگاه را برای ضبط صدا مشخص می کنیم.
3- سیگنالهای ارسالی سریعا توسط ADC تبدیل به یک فایل صفر و یک می شود.
4- خروجی ایجاد شده در اختیار تراشه DSP قرار می گیرد این قسمت فرایند فشرده سازی داده ها را انجام می دهد. در واقع DSP دستوراتی است که برای برنامه ریزی عملیاتی خاص صورت می گیرد.
5- فایل خروجی که توسط DSP انجام می شود در اختیار رایانه قرار داده می شود.
6- همچنین این داده ها توسط CPU پردازش شده و در نهایت برای ذخیره سازی در اختیار هارد دیسک قرار می گیرد. کنترل کننده هایی که روی هارد ذخیره شده اند این فایل را به عنوان فایل صوتی شناخته و ذخیره می کند.
مراحل شنیدن صدا برعکس مراحل قبل می باشد که در ادامه توضیح داده می شود.
1- داده ها از هارد فراخوانی شده و در اختیار CPU قرار می گیرند.
2- پردازنده داده ها را برای DSP ارسال می کند.
3- DSP عمل خارج سازی فایلها از حالت فشرده را انجام می دهد.
4- داده هایی که از حالت فشرده خارج می شوند توسط DSP به DAC یا همان مبدل دیجیتال ارسال می شود و در نهایت یک آنالوگ ایجاد می شود که این سیگنالها از طریق خروجی میکروفن یا هدفون پخش می شوند.

No votes yet.
Please wait...
در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید، کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشکلات شما می باشند. تماس با شماره 9099070345 از تلفن ثابت، در صورتی که موفق به تماس با شماره فوق نشدید از اپلیکیشن همراه رایانه استفاده نمایید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 4 =