از راهنمای خرید کارت گرافیک با مشاوره تلفنی همراه رایانه به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته بهره مند شوید . تنها با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ از خط ثابت میتوانید از مشاوره و راهنمایی شبانه روزی همراه رایانه استفاده کنید . کارت گرافیک چیست ؟ و اطلاعاتی مفید درباره کارت گرافیک را در همراه رایانه بخوانید .

 

کارت گرافیک چیست ؟


برای بسیاری از کامپیوتر ها به صورت یک مبدل عمل می کند که اطلاعات دیجیتال را به اطلاعات آنالوگ تبدیل می کند که توسط نمایشگر قابل نمایش باشد . هر تصویری که بر روی مانیتور قابلیت نمایش دارد از تعداد زیادی نقطه تشکیل شده است که امروزه هر نقطه یا پیکسل میتواند تا دویست و پنجاه و شش رنگ را شامل شود ، رابط کامپیوتر ، رابط ویدیو و حافظه ازقسمت های اصلی هستند که یک کارت گرافیک را تشکیل می دهند .

راهنمای خرید کارت گرافیک با مشاوره تلفنی

برای خرید یک کارت گرفیک بسته به نیاز خود و برای نوع کاری که میخواهید انجام دهید کارت گرافیک را انتخاب کنید .

 

راهنمای خرید کارت گرافیک برای اجرای بازی :


برای بازی از کارتی استفاده کنید که از جی پی یو و حافظه بالایی برخوردار باشد . هر کارت داری یک مقدار حافظه است ، که برای نمایش دادن تصویر بهتر و اجرای بهتر بازی ها به کار می رود . جی پی یو مرکز کارت گرافیک است و تمام کار های تصویر دادن و یا شناسایی تبدیل ها و مانیتور ها را بر عهده دارد و در نهایت به سیستم معرفی می کند. پس به بالا بودن حافظه آن و جی پی یو آن دقت کنید . بعد از آن تعداد خروجی و مدل خروجی آنها است .اگر یک کارت توانایی وصل کردن کابل HDMI را داشته باشد ، به طور همزمان می توانید حداقل ۲ مانیتور را به آن وصل و تصویر بگیرید .

راهنمای خرید کارت گرافیک برای کار گرافیکی و طراحی 


برای این کار نیاز به کارتی دارید که فقط جی پی یو آن بالا باشد زیرا در هنگام طراحی در صفحات بزرگ هر چه جی پی یو بیشتر باشد تصویر بزرگتری را می توانید باز کنید . مورد بعدی که برای هر دو کارت گرافیک مهم است داشتن خنک کننده خوب است. خنک کننده ای باشد که درزمان استفاده طولانی مدت کارت گرافیک داغ نشود . بسته به نیاز کارتی انتخاب کنید که با کار شما هم خوانی داشته باشد .

پیشنهاد میکنیم مقاله های اورکلاک کارت گرافیک را به همراه آموزش آپدیت کارت گرافیک را نیز مطالعه کنید .

 

انواع کارت گرافیک


دو شرکت NVIDIA و ATI وجود دارد که هسته کارت های گرافیک را تولید می کنند و انواع مختلفی دارند کارت های آنبرد که بر روی مادربرد ها تعبیه می شود و کارت های vGA که به صورت کارت تهیه می شود و به سیستم متصل می شود .

تفاوتی که در کارت های آنبرد و VGA وجود دارد در حافظه ان است که مادر بردهای آنبرد برای تقویت حافظه خود از رم های کامپیوتر استفاده می کنند ولی کارت های VGA بر روی خود حافظه رم دارند . اما بعضی کارت های VGA به دلیل داشتن پردازنده و رم پایین از رم های کامپیوتر استفاده میکنند .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =