شبکه های اجتماعی, موبایل

رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون

حل مشکلات با کمک رایانه               

در این مقاله، به بررسی موضوع رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون می پردازیم.

تامین امنیت استفاده از برنامه ی واتساپ و رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون، یکی از سوالاتی است که ذهن برخی از افراد را ممکن است درگیر خود کند.

برند آیفون به عنوان یکی از مطرح ترین برندهای جهان شناخته شده می باشد که سیستم مختص خود را دارد. سیستم IOS (آی او اس) به عنوان سیستم عاملی متمایز شناخته می شود که مخصوص گوشی های برند اپل می باشد و کارکرد آن با سیستم اندروید تفاوت هایی دارد.

همین تفاوت ها موجب شده است تا برخی از کاربران، سوالاتی را در باب چگونگی کار با آی او اس داشته باشند. در این مقاله، قصد داریم تا موضوع رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون را بررسی کرده و آموزش های لازم در این زمینه ارائه کنیم.

شرکت همراه پی سی از جمله شرکت های معتبر و فعال در زمینه ی آی تی می باشد که شما می توانید برای کسب اطلاعات تخصصی و جزئی در مورد انواع سیستم عامل های گوناگون و مسائل مربوطه، با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید و در صورت تمایل، مشکلات خود را در این زمینه با کارشناسان همراه پی سی مطرح نمائید.

حل مشکلات با کمک رایانه

پیشنهاد می کنیم از پست آموزش فعال سازی و غیر فعال سازی رمز تائید دو مرحله ایتا دیدن کنید.

فهرست مطالب:

اهمیت رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون

بررسی روش های مختلف رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون

روش Screen Time Passcode برای رمز گذاشتن روی واتساپ در آیفون

مزایا و معایب استفاده از روش Screen Time Passcode

رمز گذاری با Touch ID

مزایا و معایب استفاده از Touch ID برای رمز گذاری واتساپ

رمز گذاشتن برای واتساپ از طریق نصب نسخه های غیر رسمی واتساپ برای IOS

مزایا و معایب نصب نسخه های غیر رسمی واتساپ در IOS

استفاده از برخی اپلیکیشن های جنبی در خصوص رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون

مزایا و معایب نصب برنامه های مختلف برای رمز گذاری اپلیکیشن واتساپ در آیفون

رمز گذاری با Face ID

مزایا و معایب استفاده از Face ID برای ورود به اپلیکیشن واتساپ

جمع بندی

 

اهمیت رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون

اهمیت رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون

اهمیت رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون

یکی از مهم ترین شاخصه های اعتبار بخشی به برند اپل، تامین امنیت و اهمیت آن در تولیدات این شرکت می باشد. همین امر موجب شده است تا بسیاری از افرادی که روی مساله امنیت و حفاظت از اطلاعات روی گوشی و یا سیستم عامل خود حساسیت دارند، خرید محصولات شرکت اپل را بر سایر برندهای موجود در بازار ترجیح دهند.

بسیاری از افرادی که گوشی آیفون دارند، ممکن است چنین تصور کنند که داشتن یک گوشی با برند اپل می تواند به صورت کامل ضامن امنیت اپلیکیشن های موجود در آن باشد، در حالی که این نگرش صحیح نیست.

در واقع باید گفت امنیتی که برای گوشی های آیفون زبانزد می باشد، صرفا امنیت کلی را در بر می گیرد و در صورتی که دقت کافی برای حفظ اطلاعات در این گوشی ها در نظر گرفته نشود، امکان نفوذ و نشت اطلاعات وجود خواهد داشت.

رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون

رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون را می توان یکی از بهترین روش های جلوگیری از نشت اطلاعات در گوشی های آیفون دانست. چرا که در صورت تعریف کردن رمز برای واتساپ، امکان سوء استفاده از اطلاعات این برنامه حتی در صورت آنلاک بودن گوشی نیز میسر نخواهد بود.

استفاده از رمز برای ایمن سازی اطلاعات در واتساپ و یا سایر اپلیکیشن های اختصاصی شبکه های اجتماعی، امری ضروری و مهم برای افرادی است که در این شبکه ها اطلاعات مهمی دارند و حفظ این اطلاعات برایشان مهم است.

آگاهی از روش های رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون می تواند به عنوان عملی در زمینه حفاظت از اطلاعات ضروری به حساب بیاید که در ادامه ی این مقاله، با چندی از روش های رمز گذاشتن برای واتساپ در گوشی های آیفون آشنا خواهیم شد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق در راستای خرید انواع سیستم عامل و به کارگیری آن، با کارشناسان شرکت همراه پی سی تماس گرفته و مشورت های لازم را در این زمینه به عمل آورید.

بررسی روش های مختلف رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون

بررسی روش های مختلف رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون

بررسی روش های مختلف رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون

رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون از طریق روش های مختلفی امکانپذیر می باشد. ابتدا باید این نکته را متذکر شویم که در گوشی های آیفون که دارای سیستم عامل آی او اس می باشند، تفاوت های خاصی با سیستم عامل اندروید وجود دارد که موجب شده است تا در برخی از زمینه ها، شاهد محدودیت هایی برای سیستم آی او اس باشیم.

البته در برابر این امر، مزایای بسیاری نیز برای گوشی های دارنده ی سیستم عامل آی او اس وجود دارد که گوشی های اندروید از آن بی بهره اند.

در هر حال افرادی که قصد دارند تا در خصوص رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون اقدام کنند اما با روش های این امر آشنایی ندارند، باید این نکته را بدانند که برای این که برنامه ی واتساپ در سیستم عامل آی او اس دارای رمز باشد، دو متد وجود دارد.

در متد اول؛ رمز اعمال شده بر اپلیکیشن واتساپ دقیقا همانند رمز آنلاک کردن گوشی می باشد

در متد اول؛ رمز اعمال شده بر اپلیکیشن واتساپ دقیقا همانند رمز آنلاک کردن گوشی می باشد که ممکن است برخی از افراد مایل به رمز گذاری در این متد نباشند.

در مقابل، این امکان وجود دارد که رمز برنامه ی واتساپ غیر از رمز آنلاک کردن گوشی باشد که در چنین حالتی نیز ممکن است نیاز به اعمال تغییراتی خاص و یا نصب برنامه هایی خاص باشد.

در ادامه ی این بخش از مقاله رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون، با هر یک از متدهای مذکور آشنا خواهیم شد که شما می توانید با توجه به شرایط خود، از هر یک از این روش ها برای قفل کردن اپلیکیشن واتساپ استفاده کنید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد امنیت سیستم عامل های گوناگون و یا اقدام برای خرید یک سیستم عامل مناسب با توجه به شرایط خود، می توانید با کارشناسان شرکت همراه پی سی تماس گرفته و با تشریح کارایی های مد نظر خود در راستای استفاده از سیستم عامل های گوناگون گوشی و یا کامپیوتر از نظرات کارشناسان این شرکت برای پشتیبانی امور مربوطه و تامین نیاز خود بهره مند شوید.

روش Screen Time Passcode برای رمز گذاشتن روی واتساپ در آیفون

روش Screen Time Passcode برای رمز گذاشتن روی واتساپ در آیفون

روش Screen Time Passcode برای رمز گذاشتن روی واتساپ در آیفون

این روش یکی از بهترین روش های حفاظتی برای جلوگیری از درز اطلاعات واتساپ به حساب می آید. در روش Screen Time Passcode شما می توانید مدت زمان خاصی را برای اجرای متوالی اپلیکیشن واتساپ اختصاص دهید که پس از اتمام مدت کاربرد تعیینی در صورتی که قصد استفاده ی مجدد از واتساپ را داشته باشید، باید دوباره رمز ورود به این برنامه را وارد کنید.

به منظور رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون از طریق روش Screen Time Passcode ابتدا وارد تنظیمات گوشی آی او اس می شوید و سپس به بخش Screen Time می روید.

در این بخش، با انتخاب گزینه ی Turn on Screen Time زمان صفحه ی نمایش گوشی را تعیین می کنید. پس از تعیین این زمان و تعریف یک کد چهار رقمی در بخش Screen Time Passcode رمز مشخصی را برای باز کردن دوباره ی برنامه تعریف می کنید که این مدت زمان تعیین شده به صورت مداوم از طریق وارد کردن رمز چهار رقمی قابل تمدید خواهد بود.

به عنوان مثال در صورتی که مدت Screen Time را بر پانزده دقیقه تنظیم کرده باشید

به عنوان مثال در صورتی که مدت Screen Time را بر پانزده دقیقه تنظیم کرده باشید، پس از گذشت پانزده دقیقه از زمان استفاده ی شما از برنامه  واتساپ، شما موظف خواهید بود تا برای استفاده ی دوباره از این برنامه، رمز چهار رقمی خود را وارد کنید که در این حالت، پانزده دقیقه ی تعیین شده به مدت پانزده دقیقه ی دیگر تمدید می شود.

برای افزودن واتساپ به عنوان یک برنامه ی دارای Screen Time Passcode باید در بخش App limits از طریق انتخاب گزینه ی add limit برنامه ی واتساپ را به جمع این دسته از اپلیکیشن ها اضافه کنید. در صورت وجود هر گونه سوال فنی در این مورد می توانید با کارشناسان آی تی شرکت همراه پی سی تماس حاصل فرمایید.

مزایا و معایب استفاده از روش Screen Time Passcode

مزایا و معایب استفاده از روش Screen Time Passcode

مزایا و معایب استفاده از روش Screen Time Passcode

استفاده از روش Screen Time Passcode در خصوص رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون را می توان بالاترین سطح امنیتی برای حفاظت از این برنامه دانست. اما با این حال باید دانست که استفاده از این روش، مزایا و معایبی نیز با خود به همراه دارد.

مزیت اصلی رمز گذاری برنامه ی واتساپ از طریق Screen Time Passcode درجه ی امنیتی بالا در حفاظت از اپلیکیشن می باشد. به گونه ای که اگر فردی بتواند گوشی شما را در اختیار داشته باشد،

اگر شما از طریق Screen Time Passcode اقدام به تعیین محدودیت زمانی کرده باشید، پس از اتمام مدت تعیین شده، گوشی به صورت اتوماتیک از برنامه ی واتساپ خارج خواهد شد و برای استفاده ی دوباره از این برنامه، باید رمز چهار رقمی وارد گردد.

در مورد معایب این روش رمز گذاری نیز باید گفت که کوتاه بودن مدت تعیین شده به عنوان Screen Time  ممکن است موجب خروج متوالی از اپلیکیشن گردد که شاید برخی از افراد را دچار تکراری شدن این امر گرداند و باعث شود تا از وارد کردن متوالی رمز برای ورود به واتساپ خسته شوند.

همچنین محدودیت رمز چهار رقمی را نیز می توان یکی از معایب این روش دانست چرا که محدود بودن رمز تعیینی در صرف چهار عدد، ممکن است موجب شود تا به دست آوردن این رمز کار چندان سختی به حساب نیاید. اما در هر حال می توان گفت که حفاظت کافی از این رمز می تواند موجب تامین امنیت گوشی در حد معقول گردد.

رمز گذاری با Touch ID

رمز گذاری با Touch ID

رمز گذاری با Touch ID

همان طور که از نام این روش نیز پیداست، در چنین حالتی برای استفاده از رمز برای ورود به واتساپ در گوشی های آیفون، آن چه که نیاز است، صرفا اثر انگشت فرد دارنده ی گوشی می باشد.

در این روش، اثر انگشتی که به عنوان رمزی در زمینه آنلاک کردن گوشی شناخته شده است، می تواند به عنوان رمز واتساپ نیز تعریف شود.

در مورد رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون از طریق Touch ID باید از بخش تنظیمات برنامه ی واتساپ به بخش Account وارد شوید و در بخش Privacy گزینه ی Screen lock را انتخاب کنید.

در این بخش از تنظیمات، گزینه ی ID Require Touch را فعال می کنید تا اثر انگشت شما که برای باز کردن گوشی خود از آن استفاده می کنید، به عنوان رمز ورود برنامه ی واتساپ نیز شناخته شود.

در رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون با این روش، همان گونه که هنگام باز کردن گوشی، اثر انگشت تعریف شده برای آنلاک شدن مطالبه می شود، برای ورود به اپلیکیشن واتساپ نیز همان اثر انگشت معتبر خواهد بود.

اگر اثر انگشت تعیین شده برای باز کردن گوشی تغییر کند، اثر انگشت مورد نیاز برای باز کردن واتساپ نیز تغییر خواهد کرد

نکته ای که باید بدان اشاره شود این است که اگر اثر انگشت تعیین شده برای باز کردن گوشی تغییر کند، اثر انگشت مورد نیاز برای باز کردن واتساپ نیز تغییر خواهد کرد چرا که در این حالت اثر انگشت تعریف شده صرفا همانی خواهد بود که برای آنلاک کردن گوشی تعریف شده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد و مطرح کردن سوالات فنی خود با کارشناسان خبره در این زمینه، می توانید با شرکت همراه پی سی و پشتیبانی این شرکت در زمینه ی راهنمایی امور مربوطه تماس بگیرید.

مزایا و معایب استفاده از Touch ID برای رمز گذاری واتساپ

مزایا و معایب استفاده از Touch ID برای رمز گذاری واتساپ

مزایا و معایب استفاده از Touch ID برای رمز گذاری واتساپ

رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون از طریق تعریف Touch ID نیز همانند سایر روش های موجود در این زمینه، مزایا و معایب خاصی را دارد. اولین مزیت استفاده از این روش برای باز کردن اپلیکیشن واتساپ، اختصار نسبی Touch ID در مقایسه با سایر روش ها می باشد.

این ویژگی برای افرادی که به صورت متوالی و پی در پی برای ورود به واتساپ اقدام می کنند، مزیت بزرگی به حساب می آید که موجب می شود تا این افراد از وارد کردن هرگونه رمز و کد خاص برای ورود به برنامه و اتلاف وقت به دور باشند.

یکی از معایب این روش که برای خیلی از افراد به عنوان دغدغه محسوب می شود، یکسان بودن رمزها می باشد

اما یکی از معایب این روش که برای خیلی از افراد به عنوان دغدغه محسوب می شود، یکسان بودن رمزها می باشد. در رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون از طریق Touch ID امکان تعریف یک اثر انگشت دیگر برای ورود به برنامه ی واتساپ وجود ندارد و صرفا با همان اثر انگشتی که گوشی آنلاک می شود، امکان ورود به برنامه ی واتساپ برای فرد وجود خواهد داشت.

حتی در صورت تغییر Touch ID گوشی برای آنلاک شدن و یا حذف کلی رمز آنلاک کردن گوشی، رمز مورد نیاز برای ورود به واتساپ نیز تغییر خواهد کرد.

متاسفانه در گوشی های آیفون، امکان تعیین یک Touch ID مجزا برای ورود به برنامه ی واتساپ وجود ندارد و فردی که قصد تعریف رمز از طریق Touch ID را داشته باشد، باید با همان رمز و یا اثر انگشت آنلاک کردن گوشی، وارد برنامه ی واتساپ شود. کارشناسان شرکت معتبر همراه پی سی می توانند راهنمایی جامع و کاملی را نه تنها در این زمینه، بلکه در زمینه علوم مختلف آی تی برای رفع مشکلات شما ارائه دهند.

رمز گذاشتن برای واتساپ از طریق نصب نسخه های غیر رسمی واتساپ برای IOS

رمز گذاشتن برای واتساپ از طریق نصب نسخه های غیر رسمی واتساپ برای IOS

رمز گذاشتن برای واتساپ از طریق نصب نسخه های غیر رسمی واتساپ برای IOS

انتشار نسخه های غیر رسمی از اپلیکیشن های مختلف را می توان روالی عادی در برنامه های پرمخاطب دانست. برنامه هایی که افراد زیادی را به خود جذب کرده اند، دارای نسخه های غیر رسمی مختلف با امکانات متنوع می باشند.

در واقع باید گفت هدف از انتشار نسخه های غیر رسمی برنامه های گوناگون، افزودن برخی از امکانات و یا اصلاح بخشی از کارکردهای اپلیکیشن می باشد.

به منظور رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون نیز از جمله روش هایی که می توان بدان اشاره کرد، نصب نسخه های غیر رسمی برنامه ی واتساپ می باشد.

نصب نسخه ی غیر رسمی واتساپ

با نصب نسخه ی غیر رسمی واتساپ، فرد می تواند با توجه به امکانات موجود در نسخه ی غیر رسمی، از ویژگی های خاصی برخوردار شود که نصب کنندگان نسخه های رسمی، این ویژگی ها را در برنامه های خود ندارند.

هر چند که حرف و حدیث های فراوانی در باب نصب نسخه های غیر رسمی برنامه های مختلف سیستم عامل های گوناگون وجود دارد، اما برخی از کارشناسان بر این باورند که گاهی اوقات نصب نسخه ای غیر رسمی از یک اپلیکیشن، نه تنها تهدیدی برای کارکرد این اپلیکیشن تلقی نمی شود، بلکه ممکن است امکانات فراوانی را با خود به همراه داشته باشد.

در هر حال این را باید دانست که اکثر کارشناسان آی تی، استفاده از برنامه ها و نسخه های غیر رسمی آن ها را امری کاملا عادی دانسته و برای پویایی برنامه، ضروری می دانند.

از جمله نسخه های غیر رسمی منتشر شده برای اپلیکیشن واتساپ می توان به برنامه ی واتساپ پلاس برای سیستم آی او اس اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، بهتر است با کارشناسان شرکت همراه پی سی تماس حاصل فرمایید.

مزایا و معایب نصب نسخه های غیر رسمی واتساپ در IOS

مزایا و معایب نصب نسخه های غیر رسمی واتساپ در IOS

مزایا و معایب نصب نسخه های غیر رسمی واتساپ در IOS

امنیت سیستم عامل آی او اس برای گوشی های همراه، به عنوان یکی از اولویت های اصلی به حساب می آید. با این حال یکی از معایب اصلی نصب نسخه های غیر رسمی برنامه های مختلف را می توان کاهش امنیت استفاده از برنامه و در برخی از موارد وجود تهدیدهای امنیتی علیه اطلاعات گوشی دانست.

البته این امر صرفا در صورتی محقق خواهد شد که نسخه ی غیر رسمی انتشار یافته از جانب منابع ناشناس و نامعتبر عرضه شده باشد. مزیتی که برای نصب نسخه ی غیر رسمی اپلیکیشن واتساپ می توان در نظر گرفت، وجود امکانات اضافه و ویژگی های خاص این برنامه می باشد.

از جمله ویژگی های مثبت نصب این نسخه ها می توان به رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون اشاره کرد که بدین طریق ممکن خواهد بود.

کندی و اشکالات مختلف در حین استفاده از برنامه

از جمله معایب دیگری که برای استفاده از نسخه های غیر رسمی اپلیکیشن های مختلف و به ویژه واتساپ ذکر می شود، کندی و اشکالات مختلف در حین استفاده از برنامه می باشد. هر چند که این ویژگی بیشتر به نسخه های غیررسمی نامعتبر و غیر مشهور اختصاص دارد،

اما گاهی اوقات در برخی از نسخه های شناخته شده ی برنامه های غیر رسمی نیز این امکان وجود دارد که در حین استفاده از برنامه، با مشکلاتی مواجه شویم.

شرکت همراه پی سی از جمله شرکت های معتبر و فعال در زمینه ی آی تی می باشد که کارشناسان این شرکت می توانند به سوالات شما در مورد استفاده از انواع سیستم عامل های گوناگون برای گوشی و کامپیوتر پاسخگو باشند و شما را برای حل مشکلات خود در زمینه ی سخت افزار و نرم افزار حوزه ی آی تی، راهنمایی کنند.

استفاده از برخی اپلیکیشن های جنبی در خصوص رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون

استفاده از برخی اپلیکیشن های جنبی در خصوص رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون

استفاده از برخی اپلیکیشن های جنبی در خصوص رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون

در صورتی که شما نیز برای استفاده از نسخه های غیر رسمی اپلیکیشن واتساپ دچار شک و تردید هستید و از سویی دیگر نیز قصد دارید تا برای واتساپ خود در آیفون رمز خاصی غیر از رمز آنلاک کردن گوشی تعیین کنید، استفاده از اپلیکیشن های رمزگذار، بهترین گزینه برای شما می باشد.

اپلیکیشن های مخصوصی برای گوشی های اندروید و آی او اس طراحی شده اند که می توان با استفاده از این اپلیکیشن ها، برای برنامه های مختلف نصب شده در گوشی و یا برنامه های خاصی، رمز مخصوص تعیین کرد.

افرادی که قصد رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون را داشته باشند، می توانند به سبب نصب چنین برنامه هایی، رمزی خاص را برای برنامه ی واتساپ در آیفون خود تعیین کنند.

معروف ترین برنامه های رمزگذار برای واتساپ آیفون

از معروف ترین برنامه های رمزگذار برای واتساپ آیفون می توان به Password for WhatsApp Massages اشاره کرد. این اپلیکیشن که برای سیستم عامل آی او اس طراحی شده است، از جمله برنامه هایی است که می توان به سبب استفاده از آن، رمز خاصی را برای برنامه ی واتساپ تعریف کرد.

رمز تعریف شده توسط این برنامه می تواند به صورت دلخواه و غیر از سایر رمزهای ورودی در گوشی بوده باشد. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با این طیف از برنامه ها و آگاهی از ویژگی های مختلف این برنامه ها، با افراد متخصص در این زمینه همانند کارشناسان شرکت همراه پی سی در این زمینه مشورت نمائید.

کارشناسان شرکت همراه پی سی، علاوه بر این موارد می توانند شما را در زمینه ی خرید انواع سیستم های مختلف و آشنایی با کارکرد آن ها به صورت کامل راهنمایی کنند.

مزایا و معایب نصب برنامه های مختلف برای رمز گذاری اپلیکیشن واتساپ در آیفون

مزایا و معایب نصب برنامه های مختلف برای رمز گذاری اپلیکیشن واتساپ در آیفون

مزایا و معایب نصب برنامه های مختلف برای رمز گذاری اپلیکیشن واتساپ در آیفون

اپلیکیشن هایی که به منظور رمزگذاری بر سایر برنامه های موجود در گوشی های همراه طراحی می شوند، گاهی اوقات ممکن است باگ های خاصی داشته باشند که وجود چنین باگ هایی می تواند موجب آسیب دیدگی سایر برنامه ها و یا تهدید امنیت بر علیه گوشی گردد.

استفاده از برنامه هایی در زمینه رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون نیز ممکن است این تهدیدات را با خود به همراه داشته باشد.

تامین امنیت به عنوان یکی از اصلی ترین اولویت های شرکت اپل محسوب می شود

البته همان طور که گفتیم، تامین امنیت به عنوان یکی از اصلی ترین اولویت های شرکت اپل محسوب می شود و معمولا از انتشار برنامه های تهدیدگر امنیت گوشی و اطلاعات آن جلوگیری می شود؛

اما به هر حال دانستن این نکته اشکالی ندارد که در برخی از موارد ممکن است نصب چنین برنامه هایی، اطلاعات موجود در گوشی را به چالش بکشد.

همچنین گاهی اوقات ممکن است نصب برنامه ای خاص برای رمز گذاشتن روی اپلیکیشن واتساپ در آیفون، دسترسی های مختلفی را غیر از برنامه ی واتساپ و رم گذاری بر آن به دست آورد که این امر ممکن است برخی از افراد را از نصب چنین برنامه هایی بر حذر دارد.

در صورت وجود هر گونه سوال و ابهام در باب امنیت سیستم عامل خود می توانید با کارشناسان شرکت همراه پی سی تماس گرفته و سوالات خود را با این کارشناسان مطرح نمائید تا راهنمایی های لازم برای تامین امنیت سیستم عامل خود را از کارشناسان این شرکت دریافت کنید.

مشورت با کارشناسان شرکت معتبر همراه پی سی می تواند پاسخگوی تمامی سوالات شما در مورد سیستم های مختلف و نحوه ی عملکرد آن ها باشد.

رمز گذاری با Face ID

رمز گذاری با Face ID

رمز گذاری با Face ID

استفاده از Face ID روش دیگری است که می توان از آن در راستای رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون استفاده کرد. در این روش، فرد می تواند چهره ی خود را به عنوان رمزی برای ورود به اپلیکیشن واتساپ تعریف کند.

تعریف چهره برای رمز ورود به برنامه و یا همان استفاده از Face ID برای باز کردن اپلیکیشن واتساپ، همانند استفاده از Touch ID برای ورود به این برنامه می باشد.

در واقع باید گفت که در روش Face ID برای باز کردن برنامه ی واتساپ، تصویر چهره، جایگزین اثر انگشت در روش Touch ID می باشد. تنها تفاوت این دو روش در تعریف رمز می باشد که در Face ID صرفا تصویر چهره به عنوان رمز ورود شناخته می شود.

طریقه ی فعال سازی Face ID برای ورود به برنامه ی واتساپ در گوشی های آیفون

طریقه ی فعال سازی Face ID برای ورود به برنامه ی واتساپ در گوشی های آیفون دقیقا همانند روال تعریف رمز در روش Touch ID می باشد با این تفاوت که در روش قبلی، فرد اثر انگشت خود را به عنوان رمز ورود برای ورود به واتساپ تعریف می کرد اما در روش Face ID همان گونه که از نامش هم پیداست، تصویر چهره ی فرد، مجوز ورود به برنامه ی واتساپ خواهد بود.

نکته ای که در مورد استفاده از Face ID در خصوص رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون وجود دارد، این است که تصویر مورد نیاز برای ورود به برنامه ی واتساپ باید به صورت زنده و همزمان با باز کردن برنامه در جلوی دوربین روبرویی قرار گیرد و تصویر تعریف شده صرفا همان تصویری می باشد که برای آنلاک کردن گوشی از آن استفاده می شود.

در صورتی که Face ID استفاده شده فاقد هر یک از شروط فوق باشد، امکان ورود به اپلیکیشن واتساپ برای فرد میسر نخواهد بود.

مزایا و معایب استفاده از Face ID برای ورود به اپلیکیشن واتساپ

مزایا و معایب استفاده از Face ID برای ورود به اپلیکیشن واتساپ

مزایا و معایب استفاده از Face ID برای ورود به اپلیکیشن واتساپ

در بین روش های رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون، استفاده از Face ID برای ورود به این اپلیکیشن روش نسبتا معتبری به حساب می آید و مقبولیت بسیار زیادی در بین کارشناسان دارد.

اهمیت این امر در واقع مرتبط با مساله ی حفظ امنیت گوشی در برند اپل می باشد. مزیت اصلی استفاده از Face ID برای ورود به برنامه ی واتساپ در سیستم آی او اس را می توان درصد خطای نزدیک به صفر این روش دانست.

تشخیص چهره برای بازگشایی قفل گوشی و یا ورود به برنامه ی واتساپ در این روش، از طریق جدیدترین متدهای تعریف شده در سیستم آی او اس صورت می پذیرد؛ به گونه ای که هر گونه ناهنجاری در تشخیص چهره ی واقعی فرد اعم از خواب بودن، ناشناخته بودن، ساختگی بودن و … موجب خواهد شد تا سیستم عامل آی او اس از بازگشایی برنامه ی واتساپ در گوشی فرد اجتناب ورزد.

عیب دیگری که ممکن است برای باز کردن رمز واتساپ از طریق Face ID ذکر شود

اما عیب دیگری که ممکن است برای باز کردن رمز واتساپ از طریق Face ID ذکر شود، این است که در صورت استفاده از Face ID برای ورود به برنامه ی واتساپ در گوشی های آی او اس، امکان استفاده از رمزی غیر از Face ID و یا اپلیکیشن های مختلف رمز گذاری روی برنامه ی واتساپ در آیفون مقدور نمی باشد.

در واقع در چنین حالتی، ارائه ی Face ID تنها راه ورود به برنامه ی واتساپ تلقی می شود و برخی از افراد این ویژگی را جزو معایب استفاده از Face ID می دانند.

در صورت وجود هر گونه سوال و شبهه در مورد Face ID و جزئیات مرتبط با آن برای رمز گذاری برنامه ی واتساپ در آیفون و یا سوال و شبهه در زمینه ی سخت افزار و نرم افزار گوشی و کامپیوتر، می توانید با کارشناسان شرکت همراه پی سی تماس گرفته و سوالات خود را با کارشناسان و متخصصان فعال در این شرکت مطرح کنید.

جمع بندی

تامین امنیت و حفاظت از اطلاعات موجود در گوشی و به ویژه اطلاعات موجود در شبکه های اجتماعی مختلف، امر مهمی است که باید جدی گرفته شود.

حفاظت از چنین اطلاعاتی از طریق روش های گوناگونی صورت می پذیرد که یکی از آن ها، رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون و یا سایر انواع گوشی ها می باشد.

استفاده از رمز برای ورود به اپلیکیشن واتساپ ،مزایای فراوانی برای طیف خاصی از افراد دارد و به همین سبب در این مقاله سعی کردیم تا با رمز گذاشتن برای واتساپ آیفون، به صورت کامل و جامع آشنا شویم.

شما می توانید با بهره گیری از روش های مذکور در این مقاله، با توجه به نیاز و میزان استفاده ی خود از برنامه ی واتساپ در آیفون، رمزی متناسب را برای واتساپ تعریف کنید تا پیشاپیش از هر گونه پیش آمد نامناسب در این زمینه پیشگیری نمائید.

کسب اطلاعات درباره ی نحوه ی کار با سیستم عامل های گوناگون در حوزه ی آی تی، اهمیت فراوانی دارد و شما می توانید برای کسب اطلاعات به روز و مشورت با افراد فعال در این زمینه، با کارشناسان شرکت همراه پی سی در ارتباط باشید. کارشناسان این شرکت، شما را در زمینه ی خرید و استفاده از سیستم عامل های مختلف، کار با نرم افزار و رفع مشکلات سخت افزاری مرتبط با گوشی و کامپیوتر، به خوبی راهنمایی می کنند و پاسخگوی سوالات شما در این باب می باشند.

در پایان توصیه می کنیم، رفع هک واتساپ را مشاهده کنید.

حل مشکلات با کمک رایانه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *