روتوش اتوماتیک و خودکار عکس در فتوشاپ و آموزش های روتوش مختلف + پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ شبانه روزی فتوشاپ و کوشی را در همراه رایانه دنبال کنید


ابزارهایی که در بالا به آن اشاره کرد جزء مجموعه ابزارهایی می باشد که کاربر می بایست با آنها کار کرده تا بتواند یک تصویر قابل قبول به بیننده منتقل کند. ولی ممکن است شما بخواهید روتوش سریعتر انجام شود. بنابراین ما به شما در ادامه یک فیلتر را معرفی خواهیم کرد که بتوانید سریعتر تصویر خود را روتوش کنید ولی قبل از آن با ابزار Blur Tool آشنا شوید.

این ابزار به کاربر کمک می کند تا ناحیه های مورد نظر خود را محو کند. به عنوان مثال برای روتوش صورت می بایست ابتدا خال و جوشهای صورت را محو کنید. برای آشنایی با این ابزار به مراحل زیر دقت کنید.

روتوش اتوماتیک عکس در فتوشاپ

برای اصلاح تصویر فوق ابتدا با ابزار Blure Tool خالها و جوشهای صورت را محو می کنیم. تا تصویر به صورت زیر در بیاید.

۰

روتوش اتوماتیک و خودکار عکس در فتوشاپ و آموزش های روتوش مختلف + پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ شبانه روزی فتوشاپ و کوشی را در همراه رایانه دنبال کنیددر ادامه صورت شخص را به صورت زیر انتخاب کنید.

روتوش اتوماتیک و خودکار عکس در فتوشاپ

سپس از منوی فیلتر، گزینه Blure و سپس Surface Blure را انتخاب می کنیم.

روتوش اتوماتیک و خودکار عکس در فتوشاپ

نتیجه این تغییرات را در تصویر زیر ببینید.

روتوش اتوماتیک و خودکار عکس در فتوشاپ

توضیحاتی که ارائه داده شد تنها بخشی از آموزش روتوش صورت می باشد. چنانچه نیاز به توضیحات بیشتری داشتید و یا می خواهید روتوش صورت را به شکل اتوماتیک انجام دهید با کارشناسان همراه رایانه تماس گرفته و از راهنماییهای آنها در جهت آموزش بهتر فتوشاپ بهره مند شوید.


روتوش معمولی عکس در فتوشاپ

از مهم ترین مباحث در فتوشاپ، روتوش تصاویر می باشد. در واقع زمانی که تصویر یا شی را روتوش می کنیم آن تصویر بهتر به نظر بیننده می رسد. معایب عکس از بین رفته و اگر احیانا عکس حالت شکستگی داشته باشد با روتوش می توانیم آنرا از بین ببریم.

از ابزارهای فتوشاپ می توانیم به سه ابزار کاربردی و خیلی مهم اشاره کنیم که در ادامه شرح داده شده است.

روتوش اتوماتیک عکس در فتوشاپ

یکی از این ابزارها Clone Stamp می باشد که در تصویر فوق نشان داده شده است.کاربرد این ابزار به اینصورت می باشد که از یک ناحیه سالم کپی برداشته و روی ناحیه آسیب دیده کلیک می کنیم. برای ویرایش تصاویر ترک خورده و یا ویرایش صورت این ابزار می تواند مفید باشد.  طریقه کار با این ابزار به این صورت است که ابتدا دکمه Alt را نگه می داریم و روی ناحیه سالم تصویر کلیک می کنیم. سپس کلید Alt را رها کرده و روی ناحیه آسیب دیده کلیک می کنیم. می بایست دقت کنید که همیشه از نزدیک ترین نقطه به ناحیه آسیب دیده می بایست کپی برداریم تا تصویر واقعی تر به نظر برسد. به تصویر زیر دقت کنید. در این تصویر از ناحیه سالم کپی برداری شده و در ناحیه سالم قرار داده شده است.

روتوش معمولی عکس در فتوشاپ

از ابزارهای دیگر در زمینه روتوش تصاویر می توانیم به Healing Brush اشاره کنیم. برای کار با این تصویر مانند ابزار قبلی از یک ناحیه سالم کپی گرفته و روی ناحیه آسیب دیده قرار می دهیم.  تفاوت این ابزار با قبلی در این می باشد در ابزار قبلی عینا ناحیه کپی گرفته شده را منتقل می کرد ولی ابزار Healing Brush ناحیه انتخابی را با ناحیه کپی شده مقایسه کرده و یک رنگ ترکیبی ایجاد می کند. این ابزار بیشتر برای ویرایش صورت بکار می رود.
روتوش معمولی عکس در فتوشاپ

یکی دیگر از ابزارهای روتوش ابزار Spot Healing Brush می باشد. تفاوت این ابزار با ابزار قبلی در این می باشد که نیازی به کپی برداری ندارد و زمانی که روی یک ناحیه آسیب دیده کلیک می کنید با توجه به نزدیکترین نقطه ، نمونه برداری کرده و ناحیه مورد نظر را اصلاح می کند.

کاربرد ابزار Patch Tools

یکی دیگر از ابزارهای ویرایش تصویر ابزار Patch Tools می باشد. به این ابزار اصطلاحا ابزار وصله زنی هم می گویند. با این ابزار می توانید یک ناحیه را انتخاب کنید و ناحیه انتخابی را در یک قسمت دیگر قرار دهید. این ابزار نیز برای ویرایش صورت و تصاویر آسیب دیده بسیار مفید می باشد.

روتوش اتوماتیک عکس در فتوشاپ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + نوزده =