روتوش عکس در فتوشاپ را به صورت حرفه ای در همراه رایانه آموزش ببینید و مشکلات فتوشاپ خود را تلفنی با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ بپرسید !!! رتوش قسمت های مختلف صورت و یادگیری روتوش پیشرفته و حرفه ای چهره در فتوشاپ برای از بین بردن و محو کردن سریع و ساده نقاط چروک و ناصاف عکس در این صفحه از همراه رایانه را آموزش ببینید !

در این مقاله قصد داریم آموزش کاملی از تکنیک ها و روش های رتوش عکس را آموزش دهیم .(به لینک های وسط متن سر بزنید ! )

خیلی زمان ها اتفاق می افتد که شما قصد دارید از ابزارهای موجود در فتوشاپ جهت از بین بردن چین و چروکها و لکه های موجود در پوست بهره گیرید و پوست را جوان سازی و شاداب سازی کنید.

آموزش مراحل روتوش عکس در فتوشاپ


برای این کار ابتدا عکس مورد نظر وارد محیط فتوشاپ کرده ، برای از بین بردن چروکهای صورت از ابزار clon stamp tool واقع در جعبه ابزار فتوشاپ استفاده می کنیم برای استفاده از این ابزار کافیست بر روی ان کلیک کرده و پس از باز شدن زیر منوی مربوطه گزینه اول را انتخاب می کنیم .

روتوش عکس در فتوشاپ 1

روتوش عکس در فتوشاپ 2

روش کار با ان به این صورت است که پس از انتخاب ان اشاره گر موس را روی ناحیه ای سالم از عکس که در نزدیک ترین ناحیه به خرابی وجود دارد قرار داده و پس از نگه داشتن کلید alt زمانی که شکل اشاره گر موس تغییر می کند و به شکل دو دایره تو در تو در می اید روی ناحیه مورد نظر که همانطور که گفته شد نزدیک ترین ناحیه به خرابی هست کلیک کرده وسپس کلید alt را روی صفحه کلید رها کرده و به ویرایش تصویر می پردازیم برای مثال در تصویر بالا برای از بین بردن چروکهای صورت پیرمرد از نزدیک ترین ناحیه موجود به چروک برای ترمیم چروک های صورت با استفاده از ابزار clone stamp عمل می کنیم .

روتوش عکس در فتوشاپ 3روتوش عکس در فتوشاپ 4روتوش عکس در فتوشاپ 5

برای از بین بردن چروک های صورت و در نزدیکی چشم نیز می توانید از ابزار clone stamp و در صورتی که بخواهید تصویر به صورت طبیعی تر نیز روتوش شود می توانید از ابزار spot healing brush tool واقع در نوار ابزار استفاده کنید.

روتوش عکس در فتوشاپ 6

روش کار با این ابزار نیز به همان صورت clone stamp می باشد ، برای استفاده از این ابزار می توانید با کلیک برروی علامت ان در نوار ابزار و انتخاب گزینه اول می توانید برای از بین بردن چروک های صورت از ان بهره گیرد . روتوش عکس در فتوشاپ 7

برای از بین بردن چروکهای سمت دیگر صورت و چروک های اطراف دهان نیز به همین صورت عمل می کنیم برای از بین بردن دو چروک بزرگ اطراف دهان نیز پس از اینکه با ابزارهای clone stamp و spot healing brush tool چروک را ناپدید کردیم برای اینکه تصویر حالت طبیعی تری داشته باشد باید در همان قسمت از صورت چروکی کم رنگ تر و طبیعی تر از حالت قبلی وجود داشته باشد برای این کار ما از چروک قبلی در تصویر استفاده می کنیم

روتوش عکس در فتوشاپ 8

بعد از اینکه روی ابزار ذکر شده در بالا کلیک کردید کافیست میزان opacity را کم کرده ومیزان ان را به کمتر از ده تغییر دهید با این ابزار و با درک کردن بر روی ناحیه مورد نظر شما می توانید تصویر را به حالت قبل تا حدودی بر گردانید و با کم کردن مقدار opacity می توانید چروک های اطراف دهان را به صورت ملایم تری در جای قبلی جایگزین کنید . وهمینطور برای روشن کردن رنگ پیشانی و یکدست کردن ان از ابزار dodge tool استفاده می کنیم .

روتوش عکس در فتوشاپ 9

در نهایت باید نویز هایی که در پوست صورت وجود دارد را از بین ببریم برای این کار ابتدا باید به انتخاب پوست صورت بپردازیم با استفاده از ابزار pen ابتدا گره هایی را ایجاد کرده و گره ها را با کلیک راست روی ناحیه علامت گذاری شده توسط ابزار تبدیل به انتخاب می کنیم . وسپس نواحی دیگر همچون چشم ها ابروها و لبها را از ناحیه انتخاب کم می کنیم سپس از منوی filter  زیر گزینه noise را انتخاب کرده و فیلتر مورد نظر را اعمال می کنیم ،

روتوش عکس در فتوشاپ 10

برای از بین بردن سرخی چشم ها نیز از ابزار dodge tool استفاده می کنیم به این صورت که exposure را روی مقدار مورد نظر تعیین میکنیم. و همینطور از burn جهت پررنگ کردن ابروها استفاده می کنیم . در نهایت تصویر به صورت زیر در می آید .

روتوش عکس در فتوشاپ 11

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + سیزده =