آموزش شماره گذاری صفحات در ورد از صفحه دلخواه مانند پایان نامه + پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ شبانه روزی مشکلات کامپیوتری را در همراه رایانه تجربه کنید


کاربران عموما برای نوشتن پایان نامه، مقاله ها و…. از نرم افزار ورد استفاده می کنند. یکی از عمده ترین کاربردهای این برنامه قابلیت شماره گذاری صفحات از یک صفحه دلخواه است که در این پست به آموزش آن می پردازیم.

فرض کنید شما قصد دارید شماره گذاری صفحات خود را از صفحه سوم شروع کنید.

به انتهای صفحه دوم رفته و از سربرگ Page Layout، روی گزینه Breaks کلیک کنید. زیرمجموعه های این گزینه مانند شکل زیر قابل مشاهده هستند، زیر منوی Next Page را انتخاب کنید.

تعیین صفحه تغییر شماره

سپس به سربرگ Insert رفته و گزینه Page Number را انتخاب کنید. از زیرمجموعه های باز شده نوع شماره گذاری دلخواه خود را تعیین نمایید.

شماره گذاری صفحات در ورد

بدون تغییر چیزی از سربرگ های موجود در برنامه ورد روی سربرگ Design کلیک کنید. البته این سربرگ عموما به صورت پیشفرض انتخاب شده است. اینجا گزینه Link to Previous را از حالت انتخاب خارج کنید تا به صورت غیرفعال تبدیل شود.

قطع ارتباط صفحات

اکنون شماره صفحات اول و دوم را به صورت دستی پاک کنید.

سپس به صفحه سوم رفته و از میان سربرگ های برنامه ورد به سربرگ Insert بروید. در این قسمت گزینه Page Number را انتخاب کرده و از زیر منوهای آن روی گزینه Format Page Numbers کلیک کنید.

تععین نوع شماره گذاری

صفحه ای همانند شکل زیر برای شما باز می شود. در این صفحه  در صورت غیرفعال بودن گزینه start at آن را فعال کرده و مقدار آن را روی عدد ۱ قرار دهید.

شماره گذاری صفحات در ورد از صفحه دلخواه

اکنون شماره گذاری صفحات شما از صفحه سوم آغاز می شود.

آموزش استفاده از دو نوع پیج نامبر در ورد

ابتدا از سربرگ Insert و با استفاده از گزینه Page Number نوع شماره گذاری صفحات خود را مشخص کنید. اکنون تمامی صفحات شما دارای یک شماره مشخص خواهند شد. برای تغییر شماره صفحات از یک صفحه مشخص مسیر زیر را طی کنید.

به طور مثال در این پست قصد داریم شماره گذاری صفحات از صفحه سوم به بعد را تغییر دهیم. برای این کار به انتهای صفحه دوم مراجعه کنید. در این صفحه از سربرگ Layout ، گزینه break را انتخاب کرده و از زیر منوهای گزینه break، روی next page کلیک کنید.

اکنون به صفحه سوم مراجعه نموده و از سربرگ insert و گزینه page number، زیرمنوی Format Page Numbers را انتخاب کنید. صفحه ای همانند شکل زیر برای شما باز خواهد شد.

آموزش استفاده از دو نوع پیج نامبر در ورد

در صفحه ی فوق نوع شماره گذاری صفحه سوم به بعد را تعیین نمایید. همچنین با استفاده از گزینه start at می توانید مقدار شروع شماره گذاری صفحه سوم را تعیین کنید. به طور مثال شماره ازه از نوع حروف بوده  با الف آغاز شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − چهار =