صاف کردن پوست در فتوشاپ

شما می توانید با استفاده از برنامه  گرافیکی فتوشاپ تصاویری را که دارای کک و مک بر سطح پوست فرد بوده را ویرایش کرده و  پوست صورت را صاف و شفاف سازید ما در این آموزش قصد داریم مراحل انجام این عمل را با چند ابزار ساده برای کاربران توضیح می دهیم .

ابتدا تصویری که نیاز به ویرایش وروتوش دارد را وارد فتوشاپ کرده ما دراینجا تصویر یک پسر بچه را انتخاب کرده ایم .

صاف کردن پوست در فتوشاپ

پس از وارد نمودن عکس به محیط برنامه برای از بین بردن لک های موجود در تصویر از ابزار  Clone stamp tools  استفاده می کنیم

روتوش کردن پوست در فتوشاپ

به این صورت که در تصویر نقاطی را که نیاز به ویرایش دارد را در نظر میگیریم و از نزدیک ترین قسمت سالم تصویر که می توان جایگزینی برای ناحیه لک دار صورت پسر بچه باشد اشاره گر موس را قرار داده و دکمه Alt  را نگه داشته و همزمان عمل کلیک بر روی آن بخش را انجام می دهیم .

از بین بردن لک ها در صورت

سپس برای جایگزینی برروی بخش های اولیه تصویر  واز بین بردن کک و مک ها کافیست پس از قراردادن موس روی ناحیه مورد نظر عمل کلیک را انجام دهیم زمانی که مشغول انجام این عمل هستید علامت مثبتی بر روی  قسمت هایی از تصویر که در حال نمونه گیری هستند  ظاهر شده به نشانه اینکه از قسمت های نشان داده پیکسها موجود در تصویر در حال کپی هستند .

برای از بین بردن تمامی لک ها همین کار را ادامه می دهید به صورتی که از نزدیک ترین بخش سالم عمل نمونه برداری را با کلید ذکر شده و عمل کلیک انجام دهید

اگر قسمت هایی از تصویر هست که پس از انجام عمل فوق یکدست نگشته و مصنوعی جلوه می کند شما می توانید از ابزار Patch tools  برای این کار بهره بگیرید .

به این صورت که در جعبه ابزار ، ابزار  patch tools  را انتخاب می کنیم و بر روی قسمت خراب تصویر که نیاز به ویرایش دارد با استفاده از آن عمل درک را انجام می دهیم ناحیه ای که با استفاده از ابزار patch   انتخاب شده به صورت نقطه چین به کاربر نمایش داده می شود

سپس برروی قسمت هایی از عکس که در نظر دارید کپی شود اشاره گر موس را حرکت داده و به این ترتیب به طبیعی کردن عکس در فتوشاپ کمک نمایید . 

 و در نهایت با استفاد از ابزار blur  می توانید شفافیت بیشتری به عکس اعمال نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفت =