آموزش صفحه بندی در فتوشاپ و آموزش های صفحه آرایی مجله و شیت بندی در فتوشاپ + پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ شبانه روزی کامپیوتر را در همراه رایانه تجربه کنید .

صفحه آرایی در فتوشاپ از جمله کارهایی می باشد که هر کاربر فتوشاپ می بایست آشنایی کامل داشته باشد. البته فتوشاپ نرم افزار طراحی می باشد و معمولا برای طراحی جلد مجله ، کتاب و … استفاده می شود ولی در زمانهای نیاز می توانیم از این نرم افزار برای طراحی صفحات مجله نیز استفاده کنیم. در ادامه این پست می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه در یک صفحه دو صفحه مجله را ایجاد کنیم.

طریقه ایجاد صفحه در فتوشاپ


ابتدا دستور new را اجرا کرده و ابعاد کاغذ A4 را به صورت زیر وارد می کنیم و روی گزینه ok کلیک می کنیم. همانطور که می بینید یک کاغذ  A4 در حالت افقی نمایش داده شده است.

سپس با ابزار guideline صفحه خود را به دو قسمت تقسیم کرده و مقدار شیرازه را نیز مطابق تصویر مشخص می کنید.

در ادامه می توانید مکان قرار گرفتن متن را در دو طرف با استفاده از ابزار T مشخص کنید. یعنی بعد از انتخاب این ابزار می بایست روی صفحه درگ کنید تا محل قرار گیری متن را مشخص کنید. در ادامه تصویر زیر را مشاهده می کنید یه یکی از ستونهای آن مشخص شده است.

به همین صورت میتوانید متنهای خود را به صورت ستونی در فتوشاپ وارد کنید. به تصویر زیر نگاه کنید. مطالب در ۴ ستون قرار داده شده است. در ادامه می توانید ما بقی صفحه را مطابق استاتدارد مجله و یا با سلیقه خودتان ویرایش کنید.

بعد از اینکه صفحه مورد نظر خود را آماده کردید فایل خود را به صورت Pdf ذخیره کنید تا با نرم افزارهای کاربردی دیگر از قبیل Pdf Merger می توانید فایلهای خود را با یکدیگر ادغام کنید تا تمامی صفحات Pdf درون یک فایل قرار بگیرند. البته نرم افزارهای مفید دیگری نیز برای صفحه آرایی در فتوشاپ وجود دارند که می توانیم به CorelDraw و InDesign اشاره کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 9 =