طراحی بروشور این امکان را به صاحبان مشاغل می دهد تا بتواند شغلهای ایجاد شده را به افراد دیگر معرفی کند یا پیامی را به خواننده منتقل کند. همچنین بروشورها برای تبلیغات در مجامع و همایشها کاربردهای خاص خود را دارند. بروشورها در ابعاد مختلفی چاپ می شوند که در ادامه ابعاد بروشورها را برای شما شرح خواهیم داد.

ابعاد بروشور

همانطور که در ابتدا گفته شد بروشورها منابع خوبی برای ارائه تبلیغات موثر می باشند. البته بروشورها دارای ابعاد مختلفی هستند و حتی از لحاظ تا شدگی نیز متفاوت می باشند. در ادامه جدول اندازه های بروشور برای شما قرار داده شده است.

طراحی بروشور با فتوشاپ

همچنین بروشور آماده شده را می توانید به صورتهای متفاوتی تا کنید و در اختیار مخاطب خود قرار دهید. طراحی بروشور با فتوشاپ

طراحی بروشور در فتوشاپ

برای طراحی در فتوشاپ ابتدا می بایست از منوی فایل گزینه New را انتخاب کنیم. همانطور که در جدول فوق اشاره شد یکی از ابعاد بروشور  ۲۹۷*۲۱۰   میلی متر می باشد. که این ابعاد را در فتوشاپ در قسمت New وارد کرده ایم که یک فایل به صورت زیر برای کاربر باز شده است.

طراحی بروشور با فتوشاپ

از آنجا که بروشور قابلیت تا شدن دارد ما با ابزارهای Guideline  خطوط راهنما روی صفحه ایجاد کرده ایم تا تقسیم بندی بروشور به راحتی انجام شود.

طراحی بروشور با فتوشاپ

در ادامه طراحی بروشور با فتوشاپ ما یک سری لوگو دانلود کرده بودیم که به صورت زیر روی صفحه قرار داده ایم. چنانچه دقت بیشتری روی صفحه داشته باشید متوجه می شوید که در چیدمان لوگوهای برنامه از ابزار راهنمای Guideline استفاده شده است.

طراحی بروشور با فتوشاپ

طراحی پشت بروشور

برای طراحی پشت بروشور می بایست از فایل خود ، زمانی که بدون لوگو می باشد یک کپی تهیه کنید. بنابراین لایه های لوگو را غیر فعال کرده و وقتی تصویر شما بدون لوگو نمایش داده شد روی عنوان فایل راست کلیک کنید و عبارت Duplicate را انتخاب کنید. یک صفحه دیگر برای شما باز می شود که با انتخاب هر کدام از قسمتها می توانیم روی آن گرادیانت قرار دهیم.

طراحی بروشور با فتوشاپ

بعد از اینکه گرادیانتها روی صفحه اعمال شد می بایست متن خود را نیز روی صفحات مورد نظر وارد کنیم تا بروشور آماده شده شبیه تصویر فوق آماده شود. اکنون فایلهای آماده را با قالب JPG ذخیره می کنیم.

طراحی بروشور با فتوشاپ

نتیجه کار می بایست به صورت زیر چاپ شود.

طراحی بروشور با فتوشاپ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =