آموزش ایجاد افکت نور با براش در فتوشاپ را در این صفحه بخوانید و سوالات و مشکلات فتوشاپ خود را با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ همراه رایانه شبانه روزی و تلفنی جویا شوید  !!! آموزش ایجاد افکت نور ، نورپردازی و ایجاد پرتو نور با براش در فتوشاپ را با آموزش های دیگر فتوشاپ در همراه رایانه دنبال کنید .

از کاربردهای فتوشاپ نور پردازی از طریق این نرم افزار می باشد. در واقع با این ابزار جلوه های بصری ویژه ای به تصویر مورد نظر خود می دهیم. زمانی که نور پرد

تفاوت تصاویر وکتور و راستر و همچنین تبدیل عکس راستر به وکتور در فتوشاپ را اینجا بخوانید و سوالات و مشکلات فتوشاپی خود را به صورت شبانه روزی با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ همراه رایانه بپرسید !!! ویژگی های تصاویر برداری و وکتور و تیز کاربرد های آن را نیز در این صفحه بخوانید

همانطور که می دانید نرم افزارهای گرافیکی به دو دسته تقسیم می شوند: گروه اول تصاویر وکتور هستند که توسط برنامه Illustrator و یا CorelDrawایجاد می شوند. در روش وکتور هر شئی بصورت خطی طراحی شده بطوریکه یک خط از یک نقطه شروع و روی همان نقطه پایان می پذیرد. به این نوع خط که شئی بسته گفته می شود و قابل رنگ آمیزی نیز می باشد.

در روش دیگر نقطه آغازین از یک گوشه شروع شده و در نقطه دیگری به پایان می رسد. که البته این شی قابل رنگ آمیزی می باشد. در ر دو صورت به هر دو آنها خط یا بردار گفته می شود. وکتورها دارای ویژگیهای خاصی هستند از جمله می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • تصاویر ایجاد شده در این نرم افزارها در هنگام بزرگ نمایی دچار افت کیفیت نمی شوند.
  • از این برنامه ها در هنگام صفحه آرایی استفاده می شود.
  • این فایلها به خاطر ابزارهای مهندسی، خط کش های ویژه ، و استفاده از خطوط راهنما دقیق تر عمل می کنند.
  • این تصاویر برای نقاشی های دیجیتالی و تنوع در رنگ آمیزی در اختیار کاربر قرار گرفته است.

از معروفترین پسوند های فایلهای وکتورCDR  برنامه Corel Draw و IL برنامه ی Illustrator می باشد.

اما تصاویر برداری کاربردهای زیادی دارند که در ادامه  به بعضی از آن‌ها اشاره می کنیم:

  • طراحی آرم و لوگو
  • طراحی متون گرافیکی
  • طراحی آیکون
  • طراحی شکل و ابزار در گرافیکهای رایانه ای

گروه دوم تصاویر راستر می باشند. همانطور که می دانید تصاویر از پیکسلها ساخته شده است. پیکسلها به صورت مربعی شکل بوده و به ضوح می توانیم آنها را ببینیم. زمانی که در فتوشاپ روی تصاویر کلیک می کنیم تصاور به صورت مربعهای کوچک نمایش داده می شود و پر واضح است که هر چقدر تعداد پیکسلها بیشتر باشد تصویر از کیفیت بالایی برخوردار می شود. به برنامه هایی که تصاویر را به صورت پیکسل بازسازی میکنند، Raster  گفته می شود که از جمله آنها می توانیم به فتوشاپ اشاره کنیم. از فتوشاپ در زمینه تصویر سازی، افکت گذاری، ویرایش تصویر و صفحه آرایی اهمیت ویژه ای دارد.

 در اینگونه برنامه ها رزولوشن یا وضوح از اهمیت بالایی برخوردار می باشد ولی اگر دقت کرده باشید در برنامه های وکتور وضوح خیلی معنایی ندارد. در اینگونه تصاویر در هنگام افزایش وضوح ، تصویر کیفیت خود را از دست می دهد.

از مهمترین پسوند های برنامه های Raster می توانیم  به PSD قالب مخصوص برنامه فتوشاپ، JPG، GIF، Tiff و BMP اشاره کرد. در ادامه یاد آوری می کنیم که این نرم افزارها برتری خاصی نسبت به یکدیگر ندارند و به نوعی مکمل یکدیگر محسوب می شوند.

آ


طریقه تبدیل تصاویر راستر به وکتور در فتوشاپ

قبل از اینکه بخواهیم طریقه تبدیل تصاویر راستر به وکتور را به شما نشان دهیم از شما می خواهم که در تصاویر زیر این نمونه از انواع تصاویر را ببینید تا به تفاوت بین این تصاویر پی ببرید.

فتوشاپ نور

ما نیز در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که چگونه یک تصویر  وکتور را به راستر تبدیل کنید. برای اینکار می توانید از نرم افزار کرل استفاده کنید. یعنی یک تصویر طراحی کنید  ، زمانی که این تصویر را با پسوند EPS ذخیره می کنیم به حالت وکتور و زمانی که از آن خروجی JPEG تهیه می کنید تصویر خود را به راستر تبدیل کرده اید.

در  ادامه با استفاده از نرم افزار فتوشاپ یک تصویر را از حالت راستر به وکتور تبدیل می کنیم. بنابراین ابتدا یک تصویر را در فتوشاپ باز می کنیم. و یک بخش از تصویر را انتخاب می کنیم.سپس یک لایه جدید اضافه می کنیم. لایه اصلی را غیر فعال می کنیم و بخش انتخابی را رنگ آمیزی می کنیم. به تصویر زیر دقت کنید.

فتوشاپ نور

این تصویر به صورت پیکسل می باشد و در زمان تغییر اندازه و یا تغییر کیفیت ، دچار افت می شود. بنابراین ما آنرا به وکتور  تبدیل می کنیم  که راههای اینکار در بالا شرح داده شد. با انجام مراحل فوق تصویر به صورت زیر تبدیل می شود.

فتوشاپ نور

جهت کسب هر گونه آگاهی جهت تبدیل اینگونه تصاویر به یکدیگر می توانید از راهنمایی کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی بهره مند شوید.

ازی در تصویر ایجاد می شود تصویر جلوه خاصی به خود گرفته که برای بیننده نیز جالب می باشد. ما در این پست به یک تصویر جلوه نور داده ایم و در ادامه آموزش را هم قرار داده ایم.

آموزش براش در فتوشاپ و قاب عکس در فتوشاپ را نیز آموزش ببینید


آموزش نور پردازی با استفاده از براش

برای اینکار ، ما تصویر زیر را انتخاب کرده ایم. سعی کنید تصاویری را که انتخاب می کنید به صورت PNG ذخیره شده باشد که درگ کردن آن آسانتر باشد.

آموزش نور پردازی با استفاده از براش

در ادامه یک فایل جدید با ابعاد ۷۰۰*۷۰۰ و زمینه مشکلی باز می کنیم و تصویر خود را درون آن قرار می دهیم. اینکار توسط ابزار Move انجام می شود.

فتوشاپ نور

در ادامه براش wg_light_rays را دانلود کرده و در لیست براشهای خود قرار دهید. برای اینکار ابزار براش را انتخاب کرده روی صفحه راست کلیک می کنیم. با استفاده از گزینه Load Brush یک پنجره باز می شود که براش خود را انتخاب کرده و گزینه ۱۷۱۸ را انتخاب می کنیم.

یک لایه جدید اضافه کرده و آنرا بالای تصویر قرار دهید، رنگ سفید را انتخاب کرده و روی لایه جدید کلیک می کنیم تا مطابق شکل زیر تنظیم شود.

لایه تصویر را انتخاب کنید و از منوی فیلتر گزینه Other و بعد High Pass را انتخاب کرده و مقدار آن را ۱۵ قرار می دهیم. تصویر به صورت زیر تنظیم می شود.

فتوشاپ نور

مجدد لایه جدید ایجاد کرده و از همان براش با ابعاد کوچکتر روی براش کلیک کنید.

فتوشاپ نور

روی لایه دوم دابل کلیک کرده تا پنجره Layer Option و گزینه Outer Glow را انتخاب کنید. حالت Mode را روی Overlay و Opacity را روی ۷۵ قرار دهید.

فتوشاپ نور

یک لایه با عنوان گرادیانت ایجاد کنید و یک گرادیانت مطابق تصویر انتخاب کنید. در بالای صفحه حالت Redial Gradient را انتخاب می کنیم و روی صفحه درگ می کنیم تا تصویر به شکل زیر آماده شود. دقت کنید حتما mode در لایه جدید حالت Overlay باشد.در ادامه تصویر نهایی را مشاهده کنید.

فتوشاپ نور

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با همراه رایانه در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 8 =