مشکل بالا نیامدن رم گوشی ( نشناختن و نخواندن رم گوشی ) را در این صفحه از همراه رایانه بخوانید و سوالات و مشکلات گوشی و کامپیوتر خود را از پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ همراه رایانه شبانه روزی بپرسید !!! مشکلات مربوط به رم گوشی و کارت حافظه SD گوشی و آموزش های مرتبط گوشی همه را در همراه رایانه مطالعه کنید .

مشکل بالا نیامدن رم گوشی ( نشناختن و نخواندن رم گوشی ) از جمله مشکلاتی که کاربران گوشی اندروید با آن مواجه می شوند عدم شناسایی حافظه رم یا SD card توسط گوشی و یا خوانده نشدن این حافظه در گوشی می باشد.

پیشنهاد میکنیم در انتهای این پست ، آموزش های ۶ راه حل مشکل خوانده نشدن و شناسایی نشدن مموری کارت را به همراه مشکل باز نشدن رم گوشی را نیز مطالعه کنید .


اگر حافظه رم شما توسط گوشی شناسایی نمی شود بهتر است در مرحله اول بعد از خاموش کردن گوشی اقدام به تمیز کردن و از بین بردن غبار محل اتصال رم و خود رم بپردازید. در صورتی که همچنان رم شما شناسایی نشد. ابتدا آن را به کامپیوتر متصل نمایید و به بررسی خطاهای آن بپردازید. البته شایان ذکر است که ممکن است مشکل از محل اتصال رم شما باشد، بهتر است رم دیگری را به گوشی خود متصل نموده و از سالم بودن گوشی خود اطمینان حاصل نمایید.

اما گاهی بعد از اتصال رم به کامپیوتر یا گوشی، رم شناسایی می شود اما برای باز کردن آن با خطاهایی از قبیل موارد زیر مواجه خواهید شد.

Unsupported media card inserted format now?

The SD card cannot be recognized.

Please insert the drive.

Access denied, when SD card is corrupted or broken…..

برای حل این مشکل ابتدا رم خود را به کامپیوتر متصل نمایید. سپس با استفاده از قابلیت های Error Checking  خطاهای مربوط به رم را مشاهده کرده و اقدام به رفع آنها کنید. گاهی بعد از اتصال رم به کامپیوتر حجم آن قابل مشاهده می باشد اما بعد از باز کردن درایو مربوط به رم، محتویات آن قابل نمایش نیست. در ابن حالت قطعا فایل های شما دچار ویروس هیدن و یا سوپر هیدن شده اند. برای حل این مشکل ابتدا از طریق تنظیمات folder option، نمایش فایل های مخفی را فعال نمایید. در صورتی که مشکل همچنان باقی بود از دستور attrib برای بازگردانی فایل های خود استفاده نمایید.

در صورتی که بعد از طی  کردن مراحل فوق همچنان با مشکل مواجه هستید باید رم خود را فرمت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 2 =