مشکل تایپ فارسی در اوت لوک Outlook و نیز مشکل اعداد در اوت لوک را به همراه آموزش های مرتبط آفیس در همراه رایانه بخوانید و سوالات اوتلوک و مایکروسافت آفیس و همچنین مشکلات کامپیوتری و گوشی خود را از پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ همراه رایانه شبانه روزی و حتی در تعطیلات بپرسید !!!

از جمله پرکاربردترین نرم افزارها می توان به مجموعه نرم افزاری آفیس اشاره نمود. این مجموعه نرم افزاری شامل زیرمجموعه های بسیاری از جمله word،access، excel،  outlook و… می باشد. همانطور که بیان شد نرم افزار اوت لوک از زیرمجموعه های نرم افزار آفیس می باشد که برای مدیریت ایمیل ها به کار می رود.

پیشنهاد می کنیم آموزش ارسال و دریافت ایمیل در اوت لوک را نیز مطالعه کنید .

یکی از  مشکلاتی که کاربران برنامه اوت لوک با آن مواجه می شوند، تایپ فارسی است. برای حا این مشکل ابتدا باید تنظیمات سیستم را اعمال کنید.

برای اعمال تنظیمات سیستم ابتدا وارد کنترل پنل سیستم شوید. از میان گزینه های موجود در control panel، گزینه Language را انتخاب نمایید. صفحه ای همانند شکل زیر مشاهده می کنید .

مشکل تایپ فارسی در اوت لوک

در صفحه فوق گزینه Add a language را انتخاب کنید تا پنجره ی زیر برای شما باز شود.

انتخاب زبان فارسی

در این صفحه گزینه  مربوط به زبان فارسی را انتخاب کرده و روی add کلیک کنید. زبان فارسی با موفقیت به لیست شما اضافه خواهد شد.

اضافه شدن زبان فارسی

در صورتی که با اعمال تنظیمات فوق مشکل تایپ فارسی در اوت لوک برقرار بود، از گزینه های موجود در control panel ویندوز، گزینه Region را انتخاب کنید. صفحه زیر برای شما باز خواهد شد. در این صفحه از میان زیرمنوهای سربرگ Formats، مقدار مقایل Formats را روی  Persian (Iran) قرار دهید.

انتخاب format

سپس از سربرگ سوم همین صفحه یعنی Administrative گزینه Change system locate را انتخاب کنید.

تغییر location ویندوز

بعد از انتخاب گزینه فوق صفحه ای هماند شکل زیر برای شما باز خواهد شد. از میان گزینه های موجود Iran را انتخاب و روی گزینه ok کلیک کنید.

انتخاب region برای ویندوز

بعد از اعمال این تنظیمات سستم پیغامی مبنی بر ری استارت شدن به شما نمایش خواهد داد. با تایید این پیام سیتم خود را ری استارت کنید. بعد از راه اندازی مجدد سیستم مشکل تایپ فارسی در اوت لوک برطرف خواهد شد.

چنانچه این مشکل همچنان باقی بود وارد نرم افزار اوت لوک شده و از میان گزینه های موجود در سربرگ File گزینه option را انتخاب کنید. در صفحه باز شده روی گزینه Advanced کلیک کنید. در زیر منوهای این گزینه، چنانچه گزینه ی numeral را مشاهده می کنید عبارت مقابل آن را به context تغییر دهید و یا عبارت allow UTF-8 support… را فعال کنید. این دو گزینه با توجه نسخه آفیس شما متفاوت هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =