مشکل حافظه گوشی اپل

یکی از مشکلاتی  که در انتخاب یک گوشی آیفون وجود دارد میزان حافظه است. البته گوشی های آیفون کاربران زیادی دارد، ولی  میزان حافظه داخلی آن یکی از مشکلات اساسی این نوع گوشیها می باشد. گوشیهای آیفون علاوه بر این که از حافظه خارجی استفاده نمی کنند، میزان واقعی حافظه داخلی آنها نیز کمتر از میزانی است که به کاربر معرفی می شود.

پس اگر گوشی آیفون دارید که  از حافظه آن راضی نیستید به نکاتی که در ادامه گفته می شود توجه کنید تا از میزان حافظه رم گوشی خود به رضایت نسبی برسید.

مشکل حافظه گوشی اپل

نداشتن دسترسی به حافظه آیفون، در کنار پشتیبانی نکردن از کارت حافظه خارجی گوشیها  از مشکلاتی است که به احتمال بسیار بعد از مدتی استفاده از این گوشی و پر شدن  حافظه با برنامه ها و موسیقی و ویدئو، ذهن شما را درگیر خود خواهد کرد.

اینکه دسترسی مستقیم به حافظه ندارید ، به این معناست که می توانید با رعایت یکسری نکات سعی کنید وضعیت حافظه گوشی آیفون را در وضعیت مناسبی قرار دهید.

  • چک کردن وضعیت حافظه

ابتدا باید بدانید که چه چیزهایی حافظه هوشمند شما را مشغول کرده و به چه میزان حافظه را اشغال کرده است. دانستن این نکته خیلی ضروری می باشد زیرا ممکن است  حافظه گوشی شما با موارد دیگری درگیر باشد و بی مورد فضای گوشی را اشغال کرده باشد.

تنظیمات گوشی ایفون – برای انجام این کار وارد تنظیمات گوشی شده و از بخش General گزینه Usage و بعد از آن گزینه Manage Storage را انتخاب می کنیم. در قسمت فوقانی این صفحه، میزان فضای مصرف شده و آزاد مشخص شده و در پایین نیز فهرستی از برنامه ها نمایش داده می شود  که به ترتیب بر اساس میزان فضای اشغالی می باشد.

  • بررسی برنامه ها برای میزان استفاده از دانلود داده ها

در قسمت Manage Usage میزان فضای مصرف شده بر حافظه توسط هر برنامه را مشاهده کنید که دقیقا به همراه میزان فضایی است که این برنامه برای داده های دریافت شده خود مصرف کرده؛ به این معنا که برخی برنامه ها خود فضای چندانی را نیازندارند، اما می توانند داده های زیادی را دانلود کنند که منجر به پر شدن فضای زیادی از هارد می باشد.

تنظیمات ایفون

بعنوان مثال برنامه Spotify تنها به 56 مگابایت از حافظه گوشی نیاز دارد اما اگر با آن فایلهایی از قبیل موسیقی دانلود کرده باشید، فضایی خیلی خیلی زیادی از حافظه را مصرف خواهد کرد.

در همین بخش Mange Storage با انتخاب هر کدام از برنامه ها می توانید حجم برنامه اصلی و دانلود شده و داده هایی که توسط برنامه دانلود شده را مشاهده کنید.

  • بازی ها و فیلمهای غیر ضروری و بدون استفاده را حذف کنید

بعضی از بازی ها در هنگام نصب روی سیستم عامل  iOS حجم بسیار ی را در حدود در حدود 1 گیگابایت  مصرف می کنند. ممکن است، بر روی گوشی خود بازی هایی را نصب کرده باشید که خیلی وقت است به آنها مراجعه نکرده اید، بنابراین در قسمت Manage usage این برنامه های اضافی را حذف کنید تا از فضای زیادی در حافظه گوشی خود بهره مند شوید.

در مورد بعضی ویدئو ها نیز همین موضوع را می بایست در نظر بگیریم، مخصوصا برنامه هایی خیلی قدیمی از قبیل وایبر دانلود شده و خیلی وقت است که به آن مراجعه نکرده اید.

استفاده از قسمت Others در برنامه  هایی از از قبیل Itunes

زمانی که بر روی  رایانه های شخصی مثل  iTunes به گوشی وصل می شوید یا این برنامه را خود گوشی اجرا می کنید، قسمتی با عنوان  Others وجود دارد که دارای قسمتهایی از قبیل موسیقیها ، ایمیل ها و اطلاعات  مربوط  گشت و گذار در وب می باشد. در این قسمت حتی  فایل هایی یافت می شود که به اصطلاح بلا استفاده ، خراب یا Corrupt شده اند و در نتیجه فضای خیلی زیادی را اشغال کرده اند.

 

  • خالی کردن حافظه داخلی آیفون

بهترین شیوه برای پاک کردن این قسمت و البته داده های مربوط به گشت و گذار در وب که عملا بعد از مدتی فضای زیادی را اشغال می کنند، این است که توسط برنامه iTunes از اطلاعات گوشی خود یک فایل پشتیبان تهیه کنید و گوشی خود را ریستور کنید.

به این منظور بر روی رایانه شخصی  یا از طریق گوشی برنامه iTunes را اجرا کرده و به ترتیب، گزینه های Backup Now و Restore iPhone را انتخاب کرده و اجازه دهید عملیات پشتیبان گیری و بازگشت به تنظیمات قبلی انجام شود.

استفاده از گزینه Photo Stream را لغو کنید تا در هنگام همگام سازی عکسها دو بار روی حافظه قرار نگیرد.

  •  تنظیم پاک کردن خودکار پیام ها

در iOS 8 اکنون این امکان وجود دارد  که به شکل خودکار پیام های قدیمی را حذف کنید. این کار به آزاد سازی فضای حافظه کمک زیادی می کند.

آزاد سازی حافظه داخلی آیفون – به این منظور می بایست وارد تنظیمات گوشی شده و در بخش Manages و در پایین ترین قسمت  Message History گزینه Keep Message را پیدا کرده و یکی از دو گزینه یک ماه یا یکسال را انتخاب کنید.در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید، کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشکلات شما می باشند. تماس با شماره 9099070345 از تلفن ثابت، در صورتی که موفق به تماس با شماره فوق نشدید از اپلیکیشن همراه رایانه استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 3 =