گیرنده دیجیتال کامپیوتر ابزاریست برای دریافت تلویزیون دیجیتال بر روی کامپیوتر ، پخش دیجیتال نسبت به آنالوگ از پرش های قدیمی و برفک جلوگیری می نماید . مشاهده شبکه های موجود در پخش نوین نیازمند دستگاههای گیرنده دیجیتال جدید هستند. در شبکه های دیجیتال کیفیت صدا و تصویر نسبت به آنالوگ  به صورت چشمگیری افزایش یافته است .

همچنین شبکه های دیجیتال امکان پخش شبکه های بیشتری را برای کاربر فراهم می کند . گیرنده های دیجیتال کامپیوتر با کاربردهای متعددی عرضه شده اند برای مثال گیرنده های دیجیتال تلوزیون موبایل و لب تاپ و تبلت همگی متفاوت هستند به  طور نمونه  برای لب تاپ می توانید از گیرنده های دیجیتال  USB استفاده کنید .

گیرنده های دیجیتال شبکه های تلوزیون عموما به صورت فلش مموری موجود هستند که به جهت حمل و نقل آسان و سریع دارای این ویژگی می باشند .

 بعضی از این گیرنده ها دارای قابلیت هایی نظیر امکان گرفتن عکس از تصاویر تلویزیون و ضبط کانال های تلوزیون و دارای  ورودی های استاندارد ،

امکان پشتیبانی  کامل تصاویر به صورت لحظه ای  را دارا می باشد. گیرنده دیجیتال کامپیوتر بعضا دچار مشکلاتی مانند عدم نمایش صحیح و کامل تصویر می گردد .

برای حل این مشکل از پس از اطمینان از سالم بودن قطعه درایورها را حذف و نصب می نماییم و از سالم بودن وسایل جانبی مثل سیم آنتن و پریز مطمعن می شویم .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 10 =