از مشکلات آزار دهنده برای یک گوشی می تواند مشکل دیر شارژ شدن باشد که برای کاربران می تواند دردسر ساز باشد. بنابراین ما سعی می کنیم با ارائه راه حلهای مناسب مشکل دیر شارژ شدن گوشی را برطرف کنیم.

حل مشکل دیر شارژ شدن گوشی

  •  استفاده از کابلهای نامناسب

اولین دلیل برای شارژ نشدن گوشی یا دیر شارژ شدن گوشی می تواند استفاده از کابلهای نامناسب باشد. یا حتی ممکن است کابل پاره شده و یا بخشی از آن آسیب دیده باشد. حتی ممکن است این کابلها دچار خمیدگی شده باشند. در اولین مرحله کابل خود را تغییر دهید. اگر مشکل برطرف نشد می بایست درگاه شارژ گوشی را تغییر دهید.

مشکل دیر شارژ شدن گوشی

– ایجاد ایراد در منبع برق یا شارژر

زمانی که از یک رایانه شخصی برای شارژ گوشی استفاده می کنید این سرعت جهت شارژ شدن افت پیدا می کند. بنابراین در زمانی که کابل مورد داشته باشد سرعت شارژ طبیعتا کمتر هم خواهد شد. سعی کنید از سیم کشی ساختمان برای شارژ استفاده کنید. اگر مشکل کندی شارژ داشت این کار را در مکان دیگری بررسی کنید.

  • استفاده از آداپتورهای خراب و نامناسب

چنانچه یک تغییر ولتاژ ناگهانی رخ داده باشد منجر به آسیب دیدن آداپتور می شود. بنابراین استفاده نادرست از آداپتور مشکلاتی را برای گوشی ایجاد خواهد کرد.

– استفاده از گوشی‌ و برندهای قدیمی

چنانچه گوشی شما یک گوشی قدیمی می باشد نباید انتظار داشته باشید که خیلی سریع شارژ شود. بنابراین می بایست به فکر خرید یک گوشی جدید بوده و یا با همین مشکل کنار بیایید.

– استفاده از یک باتری بد

چنانچه گوشی شما دارای باطریهای جدا شدنی می باشد می توانید باطری گوشی خود را با یک باطری جدید تعویض کنید در غیر اینصورت به خاطر اینکه باطری از گوشی جدا نمی شود مشکل لاینحل خواهد بود و می بایست گوشی خود را به گارانتی ارجاع دهید.

– مشکل از شماست

اگر مدام در حال گشت و گذار در فضای مجازی هستید یا در هنگام شارژ شدن از گوشی استفاده می کنید بنابراین باید انتظار بیشتری برای شارژ شدن گوشی بکشید. می توانید نور پس زمینه را کاهش دهید تا شارژ سریعتر انجام شود.

– اجرای برنامه ها بصورت مخفی

یکسری از برنامه ها بطور خودکار اجرا می شوند. بنابراین می بایست یک برنامه با عنوان تسک منیجر روی سیستم خود نصب کنید تا بتوانید برنامه هایی را که بصورت مخفی در حال اجرا هستند را ببندید تا گوشی شما سریعتر شارژ شود.

– بسته  شدن پورت USB

ممکن است بعلت قرار دادن گوشی درون کیف یا جیب و لابلای وسایل شخصی پرز و گرد و غبار وارد درگاه پورت شما شده باشد. و زمانی که مدت طولانی از این مسئله بگذرد پرزها ماندگار شده و بیرون آوردن آنها سخت تر می باشد. بنابراین سعی کنید با قرار دادن گوشی در جای مناسب خود مانع از ورود گرد و غبار ریز داخل پورت USB گوشی خود شوید.

– خراب شدن پورت USB

ممکن است هیچ یک از دلایل بالا باعث کندی شارژ شدن گوشی نباشد و پورت USB قراب شده باشد و یا پین داخل آن شکسته شده باشد. سعی کنید در اینگونه مواقع گوشی خود را به دست افراد ماهر بسپارید.

  • پورت USB دچار خوردگی شده باشد

از دلایل دیگر کندی شارژ گوشی می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که ممکن است پورت گوشی دچار خوردگی شده باشد که چنانچه فکری به حال این موضوع نکنیم این مشکل بزرگتر هم خواهد شد. اگر میخواهید این مشکل را برطرف کنید حتما آنرا به دست افراد ماهر بسپارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =