تاریخچه پیامک SMS
اس ام اس (SMS) یا همان Short Message Service که در زمان فارسی به آن پیامک می گویند یک سرویس ارسال پیام کوتاهی است که شما میتوانید از طریق تلفن همراه خود برای دیگران حتی در آن سر دنیا ارسال نمایید.

اس ام اس در سال ۱۹۹۲ توسط شرکت مخابراتی انگلیسی ودافون اختراع شد . این فناوری در سال ۱۳۸۱ وارد ایران شد که آن را با کلمه ی SMS می شناختند و در سال ۱۳۸۶ فرهنگ و ادب فارسی واژه ی پیامک و یا پیام کوتاه را واژه ی برابر و جایگزین اس ام اس قرار دادند.

استفاده از فناوری پیام کوتاه روز بروز بین مردم محبوبتر شده بصورتی که بیش از ۸۳% از مردم انگلیسی و ۷۲% مردم آلمان از این سامانه استفاده می کنند , به گفته ی آنها این سامانه به دلیل ارزان بودن و سریع بودن مورد استقبال قرار گرفته است.

مشکل عدم ارسال پیام کوتاه در اندروید
شاید برای شما هم پیش آمده باشد در زمان ارسال پیامک , پیغام عدم ارسال را دریافت نمایید. در این زمان اول از همه بررسی کنید اعتبار کافی برای ارسال پیام کوتاه داشته باشید و بعد در جایی قرار بگیرید که گوشی شما آنتن دهی کامل را دارا باشد. سپس وارد تنظیمات پیام خود شوید و بررسی نمایید شماره مرکز پیام خود به درستی وارد شده باشد.

در تمام گوشی های تلفن همراه فرقی نمیکند از کدام اپراتور استفاده میکنید شماره مرکز پیام باید ۹۸۹۱۱۰۰۵۰۰+ باشد . اگر این شماره در تنظیمات شما موجود بود ولی باز پیام ارسال نشد شماره مرکز پیام خود را به این شماره تغییر دهید ۹۸۹۱۱۰۰۵۰۱+ و در نهایت تنظیمات را ذخیره نمایید و مجدد امتحان کنید مشکل حل می شود.

پیشنهاد می کنیم آموزش عدم دریافت پیامک در گوشی را مشکل پیامک طولانی در اندروید را نیز مطالعه کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 2 =