در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید، کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشکلات شما می باشند. تماس با شماره 9099070345 از تلفن ثابت، در صورتی که موفق به تماس با شماره فوق نشدید از اپلیکیشن همراه رایانه استفاده نمایید.

مشکل قرمز شدن چراغ مودم

چراغ سبزمودم نشان دهنده ی  اتصال به اینترنت است اما اگر چراغ مودم به رنگ قرمز باشد احتمالا مودم شما دچار مشکل شده است و به همین دلیل اتصال به اینترنت برقرار نمی شود این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که ابتدا آنها را بررسی می کنیم و سپس بر اساس راهکارهای ارائه شده مشکل آنها را رفع می کنیم. با ما همراه باشید.

ممکن است مودم خاموش باشد.

در صورتی که پاور مودم خاموش باشد چراغ اینترنت نیز خاموش می شود شما دوستان عزیر باید از روشن بودن مودم خود اطمینان حاصل کنید.

اطمینان حاصل کنید که کابل تلفن به مودم وصل است.

اتصالات کابل به مودم را بررسی کنید در صورتی که کابل به مودم وصل نیست آن را وصل کنید.در صورتی که باز هم مودم روشن نشد می توانید کابل مودم را عوض کنید.

مطمئن شوید اتصالات اسپلیتر به مودم برقرار است.

اسپلیتر یه قطعه ی سخت افزاری می باشد که که اتصال مودم را به خط تلفن ایجاد می کند در صورتی که مودم خاموش است می توانید کابل مودم را مستقیم به پریز تلفن وصل کنید در این جاست که از کار کردن اسپلیتر مطمئن می شوید.

اطمینان حاصل کنید که کابل تلفن یا پریز خراب نیست.

در صورتی که کابل تلفن و مودم را عوض کردید باز هم مودم روشن نشد می توانید پریز تلفن را چکم کنید در صورتی که مشکل داشته باشد می توانید آن را حل کنید.

مطمئن شوید که خط رانژه بوق دارد

برای رفع مشکل چراغ قرمز مودم می توانید مراحل زیر بصورت گام به گام انجام دهید:

  • در ابتدا با استفاده از دکمه ی پاور می توانید مودم را خاموش روشن کنید.
  • حتما با شرکت ISP پشتیبان اینترنت تماس گرفته و مشکل را از طرف پشتیبانی بررسی کنند در صورتی که مشکل از جانب ISP اینترنت باشد این مرکز مشکل قطعی اینترنت سیستم شما را حل می کند و مشکل چراغ قرمز مودم حل می شود.
  • اما در صورتی که مشکل از طرف شرکت پشتیبان اینترنت نباشد می توانید مودم را ریست کنید.

برای ریست کردن مودم می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

  • در ابتدا با استفاده از یک شی نوک تیز مودم را ریست کنید.
  • مرورگر را باز کنید در قسمت آدرس بار مرورگر ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱  را وارد کنید تا صفحه ی تنظیمات مودم باز شود.
  • در این قسمت می توانید نام کاربری و رمز عبور اینترنت را دقیق وارد کنید.
  • و تنظیمات کانفیگ مودم را ذخیره کنید.
  • دو دقیقه صبر کنید در صورتی که مشکل چراغ قرمز اینترنت مودم حل نشد می توانید مودم را خاموش روشن کنید.
  • در صورتی که مشکل چراغ قرمز اینترنت حل نشد می تواند مشکل سخت افزاری باشد که می توانید برای حل مشکل چراغ قرمز اینترنت مودم را به مراکز تعمیراتی معتبر برده تا مشکل را بررسی کنند.

ممکن است مکانی که مودم در آن قرار دارد مناسب نباشد پس مودم را جابه جا کنید سعی کنید مودم را در مرکز خانه یا ارتفاع بالا قرار دهید.

اگر صدای بوق رانژه را نشنیدید با۱۷# تماس حاصل فرمائید تا معیوب بودن خط تلفن را ثبت کنیداگر صدای بوق را شنیدید کابل تلفن را به مودم وصل کنید.

در صورتی که مشکل چراغ قرمز مودم حل نشد می توانید با کارشناسان همراه رایانه بصورت ۲۴ ساعته ارتباط تلفنی برقرار کنید.۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵همراه رایانه مرکز پاسخگویی تلفنی مشکلات کامپیوتری و تلفن همراه می باشد که بصورت شبانه روزی در خدمت شما کاربران گرامی می باشد.

تماس فقط از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵

در صورتی که به هردلیل نتوانستید ارتباط ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ بقرار نشد می توانید از سایت همراه رایانه اقدام به خرید شارژ کنید و یا اینکه اپلیکیشن همراه رایانه را از بازار دانلود و نصب کنید تا هم از آموزشها را بصورت رایگان یاد بگیرید هم میتوانید از همان جا شارژ خریداری کنید وبا تخفیف ۵۰درصد با کارشناسان  ما تماس بگیرید

برای دانلود اپلیکیشن همراه رایانه از بازار اینجا کلیک کنید  

لینک دانلود نرم افزار همراه رایانه از بازار 

No votes yet.
Please wait...
در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید، کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشکلات شما می باشند. تماس با شماره 9099070345 از تلفن ثابت، در صورتی که موفق به تماس با شماره فوق نشدید از اپلیکیشن همراه رایانه استفاده نمایید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =