مشکل ویروسی شدن گوشی اندروید

۱۰ مورد از علائم و نشانه های مشکل ویروسی بودن گوشی اندروید را در اینجا بخوانید و مشکلات گوشی خود را تلفنی با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ همراه رایانه شبانه روزی بپرسید !!! روش های تشخیص و علائم مشکل ویروسی شدن گوشی اندروید خود را به همراه راه حل پاک کردن ویروس های گوشی خود در همراه رایانه بخوانید .


یکی از مشکلات رایج کاربران اندروید ویروسی شدن گوشی می باشد که از عمده عواقب آن کند شدن سیستم، حذف ناخواسته فایل های شخصی و … می باشد. ویروس ها ز طریق مختلفی می توانند وارد دستگاه اندرویدی شما شوند که از رایج ترین آنها میتوان به دانلود فایل های آلوده از سایت های نامعتبر، انتقال فایل از سیستم آلوده و… اشاره نمود. البته ۱۰ مورد را در ادامه توضیح داده ایم .

در صورت وجود مشکل غیر از ویروس به لینک های وسط متن نیز سر بزنید !

البته اهداف ویروسها فراتر از این موضوعات می باشد. معمولا ویروس‌ها در زمان نصب یک برنامه کاربردی وارد گوشی شما می شوند. ویروسها خسارات جبران ناپذیری را به همراه دارند. معمولا کسب و کار از طریق اینترنت مخصوصا از طریق گوشی باعث می شود ویروسها درون گوشی قرار بگیرند. زیرا همین کسب و کار آنلاین می تواند دروازه ورود ویروسها و هکرها باشند.

بررسی های زیر را انجام دهید ، این موارد میتواند از نشانه های وجود ویروس در گوشی شما باشد و البته توجه داشته باشید که حتما این موارد دلیل وجود ویروس نیست فقط یکی از مواردی که میشود به آن شک کرد می تواند ویروس باشد

مشکل ویروسی شدن گوشی اندروید

۱۰ نشانه مشکل ویروسی شدن گوشی اندروید

 

۱- تبلیغات ناخواسته


تبلیغات ناخواسته روی صفحه نمایش شما دیده میشود که احتمال آلوده بودن گوشی به اشکالات (bug ) و یا نرم افزار مخرب وجود دارد. مجرمان این تبلیغات را ارسال میکنند که شما با کلیک روی آنها، میتوانند گوشی شمارا هک کرده و اطلاعات رابه سرقت ببرند.

۲- کند شدن و هنگ کردن گوشی


یکی ازعلایم ویروسی شدن گوشی هوشمند هنگ کردن و کم شدن سرعت آن می باشد. و این مشکل به دلیل این است که در کنار پردازش های شما بار اضافی بر روی پردازنده گوشی شما به دلیل فعالیت ویروس وجود دارد و گاهی ممکن است این پردازش ها به حدی بالا برود که گوشی شما هنگ کند. همواره گوشی خود را با نرم افزار های ویروس یاب پاکسازی کنید .

مشکل هنگ کردن گوشی و مشکل کند شدن گوشی را در لینک های مورد نظر بخوانید .

۳- کم شدن شارژ گوشی


این مشکل میتواند از نشانه های ویروس داشتن گوشی شما می باشد بدین صورت که گوشی شما بلافاصله شارژ کم می کند و این به دلیل وجود فعالیت ویروس و برنامه های مخرب در گوشی اندروید شماست ، که با افزایش فعالیت شارژ گوشی شما نیز به سرعت کاهش می یابد.

برای بررسی بیشتر و اطمینان خاطر ، تمامی برنامه های گوشی را ببندید و باز بررسی کنید که شارژ گوشی شما زود تمام میشود یا خیر و پردازش های گوشی خود را بررسی کنید ببنید که با بستن تمامی نرم افزار ها و اپلیکیشن ها باز هم شارژ گوشی شما زود تمام می شود یا خیر . (توجه داشته باشید لزوما این مشکل برای ویروس نیست شاید باتری شما مشکل دارد)

۴- داغ شدن گوشی


این عامل یکی از دلایل وجود ویروس می باشد چرا که زمانی که گوشی شما پردازش خاصی نداشته و یا در حال فعالیت نیستید  حرارت گوشی  بالا رفته و داغ می شود ، چرا که پردازش ها و استفاده شدید از بستر سخت افزاری گوشی دلیلی برای داغ شدن و وجود ویروس است


دلیل طولانی شدن زمان بوت گوشی اندرویدی به خاطر پرشدن مموری و ویروسی شدن گوشی می باشد. بنابراین سعی کنید یک سوم حافظه گوشی خود را خالی کرده و در نهایت از روش های حذف ویروس گفته شده در ادامه پست اقدام به پاکسازی سیستم خود کنید.

۶- برنامه های نا آشنا


این مورد را نمیتوان تعمیم داد به این که هر نرم افزار و اپلیکیشن غیر معمول و نا آشنایی ویروسی است در گوشی شما ، فقط یکی از عواملی است که اگر اپلیکیشن نا آشنایی در گوشی شما وجود دارد میتواند برنامه مخربی باشد .

۷- اتفاقات غیر معمول در گوشی


برخی اتفاقات غیر معمول نیز می تواند از علائم و نشانه های بارز وجود ویروس در گوشی شما باشد.

اتفاقاتی مانند تغییرات در نوتیفیکشن  روشن و خاموش شدن برخی از موارد مربوط به نوتیفیکیشن گوشی میتواند وجود ویروس را در اندروید شما تایید کند .

۸- پر شدن حافظه گوشی


برخی از ویروس ها باعث افزایش استفاده از حافظه گوشی شما می شوند و برخی آن را ممکن است پر کنند پس اگر گوشی شما بدون داشتن برنامه ای و فایل سنگینی هنوز پر است به داشتن ویروس در گوشی خود مشکوک باشید .

۱۰ راهکار برای رفع مشکل حافظه گوشی را نیز بخوانید

۹- پاک شدن بی دلیل اطلاعات گوشی


اگر میبینید بعد از مدتی بدون پاک کردن فایل های ضروری و شخصی خود به مرور زمان آن ها از روی گوشی هوشمند شما پاک می شود شدیدا به وجود ویروس مشکوک شوید . چرا که یکی از کارهایی که ویروس ها انجام می دهند پاک کردن فایل های روی گوشی می باشد .

۱۰ – ریست شدن و یا خاموش شدن ناگهانی گوشی


این مورد نیز یکی از عواملی است که در ویروس های کامپیوتری نیز مشاهده می شود به طوری که برنامه های مخرب در بازه های زمانی کوتاه و بلند و طبق زمانبندی گوشی یا کامپیوتر شما را خاموش و یا ریست (راه اندازی مجدد) می کنند .

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی را نیز به غیر از احتمال وجود ویروس مطالعه کنید .

لینک های جذاب

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 3 =