خیلی از مواقع برای کاربران اتفاق می افتد که بعد از روشن کردن کامپیوتر خود با صفحه نمایشی وارونه مواجه می شوند .

عمده کاربران در این گونه مواقع به حذفو نصب درایور کارت گرافیک می پردازند بعضی از کاربران نیز به راهکارهایی همانند اپدیت درایور گرافیک و یا حتی استفاده از نقاط بازیابی سیستم عامل رجوع می کنند. در این میان بعضی کاربران هستند که ترجیح می دهند با ساخت یوزر جدید تنظیمات به صورت پیش فرض داشته باشند . و از یوزر قبلی چشم پوشی می کنند

برای افرادی که این مساله دارند و از کارت گرافیک  انویدیا استفاده می کنند در قسمت nvidia control pnel   تنظیمی وجود دارد که می توان با انجام مشکل چرخش صفحه کامپیوتر را برطرف نمود .

برای انجام این تنظیم پس ازورود به invida control panel    از قسمت Display  زیر گزینه Rotate display  setting    و تنظیم مورد نظرتان  را انجام دهید .

این تنظیم از طریق سیستم عامل نیز قابل انجام بوده برای انجام این تنظیمم اگر ویندوز شما ۷ باشد پس از ورود به کنترل پنل گزینه Display  را باز کرده و سپس گزینه  Change display setting  را باز می کنیم .

در صفحه باز شده از قسمت  Orientation    جهت صفحه را انتخاب می کنیم این تنظیمات در ویندوز ۱۰ متفاوت بوده و برای ورود به این تنظیمات باید پس از کلیک راست روی صفحه و انتخاب گزینه Display setting     در صفحه باز شده از پانل سمت راست گزینه Display   را انتخاب نموده و سپس از قسمتOrientation  جهت را انتخاب می کنیم .

البته کلید ترکیبی به صورت میانبر نیز وجود دارد که کار کاربران را ساده نموده و آن استفاده همزمان از کلیدهای Alt   و  Ctrl   و کلیدهای جهت نماست .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =