مشکل access point در لپ تاپ

مشکل access point در لپ تاپ

امروز با بررسی موضوع مشکل access point در لپ تاپ با شما همراهیم.

مشکل access point در لپ تاپ را می توان یکی از عادی ترین مشکلاتی دانست که خیلی از افراد با آن مواجه می شوند، و با انجام دادن کارهایی می توان این مشکل را برطرف کرد و به راحتی از این سیستم به کار برد.

مشکل access point در لپ تاپ

مشکل access point در لپ تاپ

در ادامه مقاله به سوالاتی که شاید برای شما نیز پیش بیاید پاسخ می دهیم.

دلیل ایجاد شدن مشکل access point چیست؟

برای حل کردن مشکل access point در لپ تاپ چه مراحلی را می توان انجام داد؟

مشکل access point در لپ تاپ

مشکل access point در لپ تاپ

دلیل ایجاد شدن مشکل access point چیست؟

معمولا کاربرانی که برای وصل شدن به اینترنت از لپ تاپ استفاده می کنند با مشکل access point مواجه می شوند و علت این مشکل نیز در ارتباط با آداپتورهایی رخ می دهد که بدون سیم به لپ تاپ وصل شده اند، در خیلی موارد این نقاط قابل دسترسی به درستی پیکربندی بر روی آنها انجام نشده است و این مشکل نمایان می شود، علت اصلی این مشکل همان استفاده کردن از این آداپتورهای بی سیم است ، چون مسیر آداپتور به نسبت سیستم لپ تاپ دور می باشد این مشکل رخ می دهد.

از مهم ترین مشکلاتی که کاربران در هنگام استفاده کردن از لپ تاپ و اینترنت با ان مواجه می شوند این است که با آنکه سیگنال قوی است و در جای خود ثبات دارد و  دچار جابه جایی و مشکلی نشده است اما سیستم لپ تاپ نمی تواند به access point وصل شود و این پیغام بارها تکرار می شود  و حتی در صورت چک کردن اتصالات برطرف نمی شود.

دلیل ایجاد شدن مشکل access point چیست؟

دلیل ایجاد شدن مشکل access point چیست؟

برای حل کردن مشکل access point  در لپ تاپ چه مراحلی را می توان انجام داد؟

برای اینکه  مشکل  access point برطرف شود لازم است که اقداماتی انجام شود، برای بررسی کردن این مشکل می توان به درایور وای فا مراجعه کرده و آن را بررسی کنید، احتمال اینکه درایور موجود مشکل اتصال داشته باشد زیاد است، در بعضی موارد مشخصات پیکربندی دچار مشکل شده و کلا خراب می شود، برای حل کردن این مشکل راه حل های مختلفی پیشنهاد می شود که یکی از این راه ها این است که پروفایلی که بر اساس سیستم بی سیم تنظیم شده است را غیر فعال کرد،

سپس می توان این مراحل را انجام داد که گزینه های Window key را زده و همزمان با آن کلید ایکس هم بزنید، بعد از این کار نوبت زدن گزینه Command Prompt است، یک پیام در سیستم لپ تاپ نمایش داده می شودو به عنوان نام پروفایل بی سیم نمایش داده می شود، در ابتدا گزینه netsh wlan show profile به کار برده می شود و بعد از آن با چند دستور در ارتباط با سیستم خود مواجه می شوید، در آخر هم تمام پروفایل های ممکن باید حذف شد ه باشند.

برای حل کردن مشکل access point  در لپ تاپ چه مراحلی را می توان انجام داد؟

برای حل کردن مشکل access point  در لپ تاپ چه مراحلی را می توان انجام داد؟

نکات مهم

برای حل این مشکلات می توان روتر و مودم که متصل به سیستم لپ تاپ است را مجدد فعال کرد، اگر این کار انجام شود احتمال اینکه همه محتواها پاک شود و  سیستم بررسی شود خیلی زیاد است.

از اینکه لپ تاپ به سیستم دستگاه به درستی وصل شده اطمینان یابید.

بررسی اینکه پورت ها در حال کار کردن هستند ضروری است، و این نقطه دسترسی را بر روی لپ تاپ چک کنید تا مشخص شود که نقطه اتصال درست است.

روش دیگر برای رفع کردن مشکل نقطه دسترسی در لپ تاپ این است که بتوان پورت ها را چک کرد و جای روترها را چک کرد که این کابل ها دچار مشکل نشده باشد و به درستی کابل ها جای خود قرار گرفته باشند.

اگر کابل هایی که متصل به لپ تاپ هستند آسیب دیده اند آن را مجدد بررسی کنید.

می توان از به کار بردن دستگاه دیگری که آن هم قابلیت وصل شدن به اینترنت و بررسی نقطه دسترسی را دارد به کار برد، مانند اینکه از یک لپ تاپ دیگر که پورت آن  در نقطه دسترسی بالا باشد استفاده کرد و  بررسی شود که مشکل از سیستم لپ تاپ است یا از نقطه دسترسی آن می باشد.

اگر با انجام این کار سیستم مشکلش برطرف شد به راحتی مشخص می شود که مشکل از سیستم قبلی بوده و دستگاه قبلی مشکل داشته، بعد از آن می توان پیکربندی را انجام داد.

سپس می توان از نقطه دسترسی بی سیم خود مطلع شد و تنظیمات آن را مجدد چک کرد.

اگر سیستمی که سرویس نقطه دسترسی آن آی پی معتبر داشته باشد می توان برای پیگیری مجدد این سیستم  از بررسی کردن آن به شبکه اینترنت به کار برد.

بررسی مودم

اگر نقطه دسترسی ضعیف است بهتر است به چراغ هایی که بر روی صفحه مودم نمایان است دقت کرد که روشن باشد، مثلا اگر هیچ کدام از این چراغ ها روشن نباشد یعنی اصلا مودم کلا خاموش است یا به برق متصل نشده.

اگر از یک کانال و فرکانس نقطه دسترسی وارد شده به لب تاب سخت است می توان از کانال اتصال دیگری به کار برد و این کانال با نقاط دیگر تداخلی ایجاد نکند. حتی می توان مجددا وارد قسمت نقطه دسترسی لپ تاب شد و سپس تنظیمات را بررسی کرد و رمز و گذرواژه مشخص را در نظر گرفت.

همچنین می توان اگر وای فای را بررسی کرده و از نقطه دسترسی آن مطلع هستید به قسمت کنترل پنل وارد شده و در این قسمت Network And sharing Center را بررسی کرده و از این قسمت گزینه ی Change adapter settings را کلیک کنید، سپس بر روی گزینه هایی که ایجاد می شود بر روی گزینه Properties دوبار کلیک کنید سپس پنجره جدید که باز می شود گزینه Configure را در نظر گرفته و از راه Power Management  بتوان گزینه Allowe the computer to turn off this divice to save power  را انتخاب کرده و تأیید کنید، بعد از آن لپ تاپ ریست شود تا نتیجه لازم دریافت شود.

اگر لپ تاپ برای مدت زیادی به برق متصل باشد و این نقطه دسترسی در زمان اتصال به برقی که به لپ تاپ وصل شده مشخص شده باشد می توان مجدد لپ تاپ را خاموش کنید و بعد از آن آداپتوری که به لپ تاپ وصل است را قطع و وصل کنیدو  سپس مجدد لپ تاپ را روشن کرد.

بررسی مودم

بررسی مودم

 

 در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید، کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشکلات شما می باشند. تماس با شماره 9099070345 از تلفن ثابت، در صورتی که موفق به تماس با شماره فوق نشدید از اپلیکیشن همراه رایانه استفاده نمایید.