مشکل no internet در ویندوز ۱۰

مشکل no internet در ویندوز ۱۰

امروز با بررسی موضوع مشکل no internet در ویندوز ۱۰ با شما همراهیم.

مشکل no internet در ویندوز ۱۰ برای خیلی از کاربران در هنگام کار کردن با سیستم پیش آمده و معمولا این مشکل به دلایل مختلفی ایجاد می شود، زمانی که این اتفاق رخ می دهد کاربران به فکر حل کردن آن هستند تا بتوانند دوباره از اینترنت قوی در سیستم خود به کار ببرند.

[fvplayer id=”1″]

در ادامه مقاله به سوالاتی که شاید برای شما نیز پیش بیاید پاسخ می دهیم.

علت به وجود آمدن مشکل no internet در ویندوز ۱۰ چیست؟

برای حل کردن مشکل no internet ویندوز ۱۰ چه مراحلی را باید انجام داد؟

مشکل no internet در ویندوز ۱۰

مشکل no internet در ویندوز ۱۰

علت به وجود آمدن مشکل no internet در ویندوز ۱۰ چیست؟

استفاده از ویندوز ۱۰ این روزها بیشتر شده و در کل قابلیت های خاصی را نشان می دهد که همین قابلیت در ارتباط با اینترنت نیز مشخص شده است، کاربران که در حال کار کردن با سیستم هستند اگر با قطعی اینترنت و در دسترس نبودن آن مواجه شوند در خیلی موارد کاملا ناامید می شوند و به کل از کاری که در ارتباط با اینترنت لازم داشتند محروم می شوند و  به فکر انجام دادن راه حلی مناسب می باشند، مخصوصا این قطعی برای کسانی که از اینترنت و حضور در آن درآمد به دست می آورند سخت تر است و ترجیح می دهند خیلی زود مشکل No Internet را برطرف کنند.

ممکن است در هنگام انجام کار با اینترنت یک مثلث زرد در سیستم نمایش داده شود و نشان دهد که اینترنت وجود ندارد و  با ارور No Internet نشان داده شود، علت ایجاد این مشکل را در چند چیز می دانند از جمله اینکه باید بررسی شود که بسته اینترنت به اتمام نرسیده چون وقتی بسته اینترنت وجود نداشته باشد

علت به وجود آمدن مشکل no internet در ویندوز 10 چیست؟

علت به وجود آمدن مشکل no internet در ویندوز ۱۰ چیست؟

حجم موجود باقی مانده اینترنت

امکان اینکه صفحات وب با این مشکل مواجه شوند زیاد است و برای چک کردن این مشکل به پنلی که درباره اینترنت وجود دارد مراجعه کرده و حجم موجود باقی مانده اینترنت را بررسی می کنند، با این روش می توان بررسی کرد که اگر بسته تمام شده به راحتی به فکر دریافت بسته جدید اینترنت باشند.

اگر بسته تمام نشده بود می توان از پشتیبان های شبکه هایی که وجود دارند پیگیر مشکل به وجود آمده شد و از آنها بخواهید که چک کنند اختلال ایجاد شده در سیستم به دلیل وجود مشکل چه مسأله ای است و آیا اختلالی در کل سیستم آن شبکه به وجود آمده یا مشکل به دلیل سیستم کاربر است.

دلیل دیگری که برای متصل نشدن به اینترنت وجود دارد این است که مودم و اتصال آن مشکل دارد، کابل مودم اگر خراب شده باشد و یا آسیب دیده است اینترنت نصب نمی شود، بعضی مواقع آنتی ویروس هایی که بر روی سیستم نصب شده اند باعث می شود که اتصال به اینترنت متوقف شود و کلا مسدود شود،  احتمال اینکه خود سیستم سرویس دهنده اینترنت دچار مشکل شده است نیز زیاد است.

 

برای حل کردن مشکل no internet ویندوز ۱۰ چه مراحلی را باید انجام داد؟

در ارتباط با حل کردن مشکل لازم است که اقداماتی را انجام داد، از جمله با گزینه استارت کار را آغاز کرد و با استفاده از جستجوی پایین صفحه دکمه استارت Command Prompt را تایپ کرده و کلیک راست انجام دهید، بعد از آن گزینه Run as administrator را زده و بعد از آن گزینه Yes را بزنید.

با انجام دادن این کارها و سپس انجام دادن آن دستور Netsh wlan show wlanreport را بزنید و دوباره مراحل قبلی را تکرار کنید سپس یک دستور نشان داده می شود که با زدن آن وارد دستور عمل ping را بزنید و نتیجه ای را دریافت کرده و بعد از آن می توان مشخص کرد که مشکل کار از مودم است یا خیر.

در بیشتر مواقع مودم  و آداپتوری که شبکه را متصل می کنند خیلی قدیمی شده است و یا مدت زیادی از استفاده از آن گذشته و به همین دلیل دچار مشکل شده، و برای حل این مشکل باید آداپتور را مجدد به روزرسانی کرد.

سپس در کادر موجود برای گزینه جستجو کردن، عبارت Device Manager را نوشته و در منوی Device Manager گزینه موجود network adapter را مشخص کرده و آن را بزنید.

بعد از اینکه روی network adapter کلیک راست انجام شود گزینه هایی که درباره آداپتور است را زده، یکی از گزینه ها update driver software است ، بعد روی گزینه Search automatically for updated driver software کلیک کرده و این روش که انجام شد گزینه close را بزنید.

بعد از اینکه مراحل مورد نظر طی شد و درایوها به روز رسانی شد گزینه Restart را بزنید تا سیستم مجدد آپدیت شود.

برای حل کردن مشکل no internet ویندوز 10 چه مراحلی را باید انجام داد؟

برای حل کردن مشکل no internet ویندوز ۱۰ چه مراحلی را باید انجام داد؟

فایروال

در بعضی مواقع مشکل کار از فایروال هایی است که در سیستم وجود دارد و برای اینکه بتوان این فایروال ها تأثیری را که بر روی اینترنت دارند از بین ببریم باید برای چند ساعت و موقتا آنها را قطع کرد، برای اینکه بتوان تأثیرات این آنتی ویروس ها را چند ساعتی غیرفعال کرد باید از طریق سایت های معتبر اقدام کرد و این آموزش را دریافت کرد و یا اینکه برنامه هایی که برای همچین مواقعی ایجاد شده اند را به کار برد.

اگر مشخص شد که مشکل این سیستم به علت وجود آنتی ویروس ها است تا چند ساعتی آن را غیر فعال کرده و سپس سیستم آنتی ویروس فعال می شود تا سیستم از ویروس های موجود در امان باشد.

فایروال

فایروال

می توان برای حل مشکل در دسترس نبودن اینترنت از روش دیگری به کار برد و آن این است که مجددا شبکه موجود را بررسی کنید و برای انجام دادن این تنظیمات مجدد شبکه سیستم می توان این مراحل را انجام داد:

اولا گزینه استارت را بزنید، سپس گزینه تنظیمات را مشخص کرده و در قسمت تنظیمات گزینه Network & Internet را بزنید، مرحله بعد انجام عمل Status می باشد و مرحله آخر نیز گزینه Network Reset را بزنید، بعد از اینکه این مراحل طی شد از گزینه های موجود Reset Now کلیک کرده و بعد Yes  را بزنید و با انجام این عملیات سیستم ری استارت می شود و در مواقعی این مشکل  No Internet   برطرف می شود.

فایروال

فایروالدر صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید، کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشکلات شما می باشند. تماس با شماره 9099070345 از تلفن ثابت، در صورتی که موفق به تماس با شماره فوق نشدید از اپلیکیشن همراه رایانه استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + پنج =