ایمیل, اینترنت و شبکه, جیمیل, موبایل, همه مطالب

نحوه ارسال فایل از طریق ایمیل با گوشی

حل مشکلات با کمک رایانه               

امروزه ارسال ایمیل ، یک شیوه ارتباطی رایج بین افراد و اقشار مختلف جامعه اعم از سیاستمداران ، روزنامه نگاران ، خبرگذاری ها و غیره می باشد . ما در همراه رایانه ، قرار است در این مطلب برای شما به نحوه ارسال فایل از طریق ایمیل با گوشی بپردازیم .

 

ایمیل و ارسال فایل

ایمیل ( پست الکترونیک ) شیوه ارتباطی امن ، بین کاربران رایانه ها و تلفن های هوشمند ، برای تبادل اطلاعات می باشد . پست الکترونیکی به منظور ارسال و دریافت پیام ، فایل و غیره به کار می رود و برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ ارائه شد .

اغلب فعالیت های کاری ما که قرار است به شکل مجازی انجام شود مانند ارسال رزومه کاری ، ارسال نامه های اداری ، انتقال سند ، انتقال فایل های گوناگون و غیره به دلیل امنیت و معتبر بودن آن ، از این طریق انجام می گردد .

یکی از کار های روزمره هر کاربر ، بررسی صندوق ایمیل های دریافتی اش می باشد . این امر برای دانشجویان ، شاغلین ، و افرادی که با ایمیل سر و کار دارند به یک عادت تبدیل شده است به گونه ای که آن ها اگر منتظر ایمیل خاصی باشند یا نباشند مداوم inbox خود را چک می کنند .

حل مشکلات با کمک رایانه

 

ایمیل و ارسال فایل

ایمیل و ارسال فایل

سرویس های مختلف ارسال ایمیل

کاربران برای انجام فعالیت های مبتنی بر ایمیل مانند ارسال فایل از طریق ایمیل ، از سرویس های مختلفی استفاده می کنند .

 

سرویس های ارائه دهنده ایمیل

سرویس های ارائه دهنده ایمیل

شرکت های مختلف با نام های متفاوت سرویس هایی را در راستای ارسال و دریافت ایمیل ، ارائه می دهند که همراه رایانه قصد دارد در ادامه مطلب برخی از انواع سرویس های ارائه دهنده را به شما معرفی کرده و ویژگی های آن ها را مورد بررسی قرار دهیم .

با همراه رایانه همراه باشید .

 برخی ازسرویس های ایمیل و ویژگی های آن

همانطور که در متن بالا ذکر کردیم ، برای ارسال ایمیل نیازمند سرویس های مختلفی هستیم که ما برخی  از سرویس های ایمیل و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار داده ایم ؛

۱- Gmail

بدون شک جیمیل ( Gmail ) بهترین ارائه دهنده سرویس ایمیل می باشد . جیمیل یکی از سرویس های رایگان شرکت گوگل می باشد که در سال ۲۰۰۴ به صوت آزمایشی ارائه شد  و در سال ۲۰۰۷ بطور رسمی در دسترس عموم قرار گرفت . جیمیل بیش از ۱۰ گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان دارد .

 

سرویس جیمیل

سرویس جیمیل

۲- Yahoo

یاهو ( Yahoo )  شرکتی آمریکایی است که جری یانگ و دیوید فیلو دفتر مرکزی آن را در ایالات متحده آمریکا تاسیس کرده اند . یاهو میل (  Y!Mail) سرویسی رایگان برای تبادل ایمیل می باشد که شرکت یاهو در سال ۱۹۹۷ آن را به وجود آورده است . این سرویس در کنار جیمیل از محبوبترین سرویس های پست الکترونیک می باشد .

 

سرویس یاهو

سرویس یاهو

۳- Outlook

اوت لوک ( Outlook ) یک نرم افزار سرویس دهنده ایمیل می باشد که برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ توسط شرکت مایکروسافت همراه با بسته آفیس رونمایی شد . این سرویس در ابتدا با نام های ویندوز لایو هات میل ( Windows live Hot mail ) و ام اس ان هات میل ( MSN Hot mail ) بود .

 

سرویس اوت لوک

سرویس اوت لوک

۴- Proton mail

 پروتون میل ( Proton Mail ) دیگر سرویس ارائه دهنده ایمیل می باشد که در سال ۲۰۱۴ توسط ادی ین ، وی سان و جیسون استاکمن بنیان گذاری شد . پروتون میل برخلاف جیمیل رمزگذاری را از سمت گیرنده انجام می دهد تا قبل از رسیدن داده ها به دست سرور های این اپ ، از ایمیل محافظت شود .

 

سرویس پروتون میل

سرویس پروتون میل

حجم فایل ایمیل در سرویس های مختلف

اکثر سرویس های پشتیبانی ایمیل دارای محدودیت در حجم فایل ایمیل در سرویس های مختلف دارای محدودیت می باشند . محدودیت حجم فایل کاربران را برای ارسال ایمیل به شدت دچار مشکل کرده است .

امروزه فایل ها روز به روز کیفیت بالاتر و حجم بشتری پیدا می کنند و محدودیت ارسال فایل مانعی بزرگ بر سر راه کاربران است .

محدودیت حجم در سرویس های مختلف متفاوت است . یکی از معیار های برتری سرویس ها نسبت به هم محدودیت در حجم ارسال فایل از طریق ایمیل می باشد .

 محدودیت ارسال فایل در سرویس های مختلف به شکل زیر می باشد :

۱ – Gmail  :   ۲۵ MB

۲ – Yahoo : 25 MB

۳ –  Outlook : 20 MB

۴ – Proton Mail : 50 MB 

دور زدن محدودیت حجم فایل ایمیل

با توجه به محدودیت های ذکر شده احتمالا برای هر کاربری پیش بیاید که قصد دور زن محدودیت حجم فایل ایمیل را داشته باشد . ما برای مطلع شدن از نحوه ارسال فایل از طریق ایمیل با گوشی ، لازم است اطلاعاتی راجب محدودیت حجم فایل نیز داشته باشیم . 

اکنون که به شما درباره این محدودیت توضیحات لازم را دادیم قصد داریم به بررسی اقداماتی در راستای ارسال ایمیل با حجم های بالا بپردازیم :

۱- فشرده سازی فایل ها

شما می توانید به کمک  فشرده سازی فایل ها ، حجم آن ها را کاهش دهید . برای تحقق این امر باید فایل ها را  به فایلzip  تبدیل کنید . فایل زیپ نسخه کم حجم تر فایل های شما می باشد . فایل های زیپ معمولا بین ۳۵ تا ۴۵ درصد از حجم فایل را کاهش می دهند .

بدین منظور ، ابتدا باید فایل یا فایل های مورد نظر خود را با کلیک راست انتخاب نمایید . سپس در بخش send to  گزینه compressed folder را انتخاب نمایید . پس از انجام این فرایند حجم فایل شما کاهش خواهد یافت .

 

کاهش حجم فایل

کاهش حجم فایل

۲- تقسیم یک فایل بزرگ به چند فایل کوچکتر

این عمل را هنگامی که قصد ارسال فایلی چند صفحه ای یا چندین فایل را با هم دارید می توانید انجام دهید . شما می توانید هر کدام را بطور جداگانه در ایمیل ارسال کنید و از این طریق محدودیت را دور بزنید .

برای اینکه در نحوه ارسال فایل از طریق ایمیل با گوشی ، دچار مشکل نشوید ، می توانید یک فایل را به چند فایل کوچکتر تقسیم کنید .

۳- استفاده از فضای ذخیره سازی ابری

فضای ذخیره سازی ابری ، راهی سودمند  برای ذخیره سازی داده ها بر روی سرور است . شما می توانید به فضای ابری و فایل های موجود در آن دسترسی داشته باشید . بدین طریق می توانید مطلب خود را با دیگران به اشتراک بگذارید .

 

فضای ابری جهت ذخیره سازی

فضای ابری جهت ذخیره سازی

  • Google Drive

گوگل درایو ( Google Drive ) از محبوب ترین نرم افزار های ارائه دهنده این خدمات می باشد . این اپلیکیشن در ابتدا ۱۵ گیگا بایت فضای خالی را در اختیار کاربران قرار می دهد . لازم به ذکر است که شما برای استفاده از فضای اضافی باید هزینه ای را پرداخت نمایید .

شاید فضای ابری گوگل درایو شما به پایان رسیده باشد و یا به هر دلیلی دیگری نخواهید از گوگل درایو به عنوان فضای اصلی خود استفاده کنید . ما برای شما اپلیکیشن دیگری را معرفی می کنیم تا از آن استفاده کنید .

 

فضای ذخیره سازی گوگل درایو

فضای ذخیره سازی گوگل درایو

  • Doppler

داپلر ( Doppler ) نیز مانند گوگل درایو یک فضای ابری رایگان است که در دسترس شما قراردارد . فضای ابری داپلر فضایی امن را تا حجم یک گیگا بایت در اختیار شما قرار می دهد که شما می توانید با پرداخت حدود ۵ دلار این فضا را تا ۱۰۰ گیگا بایت ارتقا دهید .

 

 

ارسال فایل از طریق ایمیل

امروزه ارسال فایل از طریق ایمیل یکی از نیاز های مبرم کاربران ایمیل می باشند . اکنون که برای شما مختصر توضیحاتی درباره برخی سرویس های ایمیل ارائه دادیم ، لازم دانستیم تا برای شما توضیح دهیم چگونه با این سرویس ها می توانید از طریق ایمیل ، فایل ارسال کنید .

در ادامه مطلب با نحوه ارسال فایل از طریق ایمیل با گوشی آشنا شوید . چنانچه بعد از مطالعه این مطلب ، نتوانستید موفق به ارسال فایل شوید ، با شماره ۹۰۹۹۰۰۳۴۵ تماس بگیرید .

همراه رایانه ، همراه شماست .

 

نحوه ارسال فایل در ایمیل

شاید شما که این مطلب را می خوانید نیز قصد داشته باشید فایلی را به کاربری دیگر ارسال نمایید ؛ اما نحوه ارسال فایل از طریق ایمیل با گوشی را بلد نباشید . اگر بخواهید فایلی را در ایمیل برای کاربری دیگر ارسال نمایید باید طبق مراحل زیرعمل کنید :

۱ –  ابتدا به برنامه جیمیل در بین برنامه های پیش فرض تلفن همراه خود وارد شوید .

 

وارد شدن به حساب جیمیل

وارد شدن به حساب جیمیل

۲ –  در صفحه اصلی گزینه نوشتن ( Compose ) را کلیک نمایید .

 

لمس کردن گزینه نوشتن

لمس کردن گزینه نوشتن

۳ – آدرس ایمیلی که قصد دارید به وسیله آن ایمیل خود را ارسال کنید ، وارد نمایید .

 

وارد کردن ایمیل فرستنده

وارد کردن ایمیل فرستنده

۴ – آدرس ایمیلی که قصد ارسال فایل را به آن دارید ، در بخش To یادداشت نمایید و یا آدرس گیرنده های ایمیل را در بخش Bcc و یا  Cc به درستی وارد نمایید . در ادامه برای شما به بررسی کاربرد های Bcc  Cc خواهیم پرداخت .

 

نوشتن ایمیل گیرنده

نوشتن ایمیل گیرنده

۵ – اکنون موضوع را یادداشت کنید و سپس بر روی آیکون سنجاق در بالای صفحه ، کلیک نمایید .

 

انتخاب فایل پیوست

انتخاب فایل پیوست

۶ – دو گزینه برای شما نمایش داده می شود . اولی Attach file  هست که شما با آن می توانید فایل مورد نظر خود را از دستگاهتان انتخاب نمایید . دومی Insert from Drive  می باشد که شما به وسیله آن می توانید فایل خود را از طریق Google Drive انتخاب نمایید .

 

انتخاب فایل ارسالی مورد نظر

انتخاب فایل ارسالی مورد نظر

در نهایت پس از انتخاب فایل مورد نظر ، آیکون فلش یا موشک را انتخاب نمایید تا فایل یا متنی که انتخاب کردید برای ایمیل مورد نظر ارسال شود .

ارسال ایمیل به چندین حساب

شاید شما نیز تاکنون قصد ارسال ایمیل به چندین حساب را داشته اید .  بدین منظور کافی است شما در صفحه ارسال ایمیل بر روی فلش کنار بخش To کلیک نمایید تا برای شما دو آپشن اضافه شود .

یک قابلیت Bcc  است که مخفف Blind Carbon Copy می باشد . شما می توانید با نوشتن آدرس حساب های مقصد در این قسمت ایمیل خود را برای آن ها ارسال نمایید به گونه ای که دریافت کننده های ایمیل مقدور به شناسایی همدیگر نباشند .

گزینه دیگر Cc  می باشد . Carbon Copy یا Cc دیگر گزینه برای ارسال ایمیل به چندین گیرنده است با این تفاوت که گیرنده ها از همدیگر مطلع می شوند .

ارسال فایل از طریق ایمیل در بسیاری از کار های روزمره خود کاربرد دارد .  پس ضروری است که اطلاعاتی در مورد این سرویس داشته باشید و نحوه استفاده از آن را بلد باشید .  ما در مطلب فوق توضیحات لازم را برای شما ذکر کردیم .

در صورتی که شما مطلب بالا را مطالعه کردید و باز هم مشکل و یا سوالی داشتید ، می توانید با مرکز شبانه روزی همراه رایانه با تلفن ثابت به شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ تماس بگیرید تا کارشناسان ما به سوالات و مشکلات شما به صورت تمام وقت پاسخ بدهند .

مطالب پیشنهادی

حل مشکل جیمیل کلش

ورود به جیمیل با اندروید

حل مشکلات با کمک رایانه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *