مایکروسافت اکسس, آفیس, کامپیوتر, نرم افزار

پروژه رایگان فروشگاه با اکسس

حل مشکلات با کمک رایانه               

پروژه رایگان فروشگاه با اکسس همیشه یکی از چالش های دانش آموزان ، دانشجویان و علاقه مندان به برنامه حارقالعاده مایکروسافت اکسس بوده .

ما در این مقاله نحوه ساخت یک پروژه فروشگاه ساده با اکسس را با  قابلیت صدور فاکتور و ذخیره نام کالا و مشتری ، از صفر تا صد به شما آموزش میدهیم .

اجزای پروژه فروشگاه با اکسس

هر پروژه بانک اطلاعات اکسس تشکیل شده از اجزایی مانند جدول ها TABLES  ، فرم ها  FORM کوئری ها  QUERY و گزارش  REPORT .

شما در این آموزش به صورت نوشتاری ، تصویری و کلیپ آموزشی نحوه ساخت این اجزا را یاد میگیرید .

همچنین شما می توانید مطلب آموزش ساخت پروژه اکسس دفترچه تلفن را در سایت همراه رایانه مطالعه نمایید .

حل مشکلات با کمک رایانه

آموزش ساخت جدول اکسس

اولین جز از یک پروژه اکسس یا هر بانک اطلاعات دیگر جداول ذخیره سازی یا table می باشد . جدول ها در اکسس و بانک های اطلاعات ، وظیفه ذخیره و نگهداری اطلاعات را بر عهده دارند . در حقیقت table ها در اکسس پایه و بیس بانک اطلاعات هستند .

آموزش اکسس بصورت خصوصی

جدول ها به روش های مختلفی ساخته می شوند که ما در این پروژه یکی از روش های ساخت آن را به شما آموزش میدهیم . شما میتوانید با کمک کارشناسان همراه رایانه به صورت  خصوصی برنامه اکسس را از مقدماتی تا اکسس حرفه ای فرا بگیرید .

کارشناسان همراه رایانه بصورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما عزیزان می باشند .

نکات مهم در ساخت جدول اکسس

برای ساخت و طراحی جداول یک بانک اطلاعاتی شما بایستی در مورد بانک ها و نحوه کار آنها و .. اطلاعاتی داشته باشید . هر چند ما این آموزش را به صورتی ارائه کرده ایم که شما بدون داشتن هیچ اطلاعاتی از بانک های اطلاعاتی به راحتی بتوانید این پروژه را به تنهایی انجام دهید . در صورت داشتن هر گونه سوال و مشکل کارشناسان همراه رایانه بصورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما عزیزان می باشند .

مواردی که شما در این مطلب یاد میگیرید

ساخت جدول

فیلم آموزش ساخت جدول پروژه فروشگاه با اکسس

شما با مشاهده قسمت اول آموزش ساخت پروژه فروشگاه در access می توانید نحوه ساخت جداول و ایجاد ارتباط  relation بین جداول را یاد بگیرید .

 

نوع تایپ فیلد های جدول اکسس

فیلد ها در جدول بر اساس نیاز ما میتوانند یکی از فرمت های تکست ، عدد ، تایم و تاریخ ، و … باشند . در پروژه فروشگاه شما بیشتر با همین دیتا تایپ ها سروکار دارید .

آموزش ارتباط بین جداول در access

ارتباط بین اشیا در دنیای واقعی در بانک های اطلاعات و اکسس بوسسیله ریلیشن ها برقرار می گردد . ارتنباط جداول میتواند یک به یک و یا یک به بی نهایت باشد .

به عناون مثال اگر نام اشخاص یگ جدول باشد و نام پدر هم یک جدول باشد ، هر شخص تنها می تواند یک پدر داشته باشد که به این نوع ارتباط ، ارتباط تک به تک می گوییم . حال اگر نام شخص یک جدول باشد و نام دوستان یک جدول دیگر ، ارتباط این دو جدول یک به بی نهایت می باشد !

یعنی به ازاء هر شخص میتواند بی نهایت دوست وجود داشته باشد . در شکل زیر تصویر نوع ارتباط یک به بینهایت دیده می شود .

نمودار ارتباط جداول فروشگاه در اکسس

 

نمودار ارتباط جداول فروشگاه در اکسس

نمودار ارتباط جداول فروشگاه در اکسس

 

دیاگرام یا نمودار ارتباط جداول در پروژه فروشگاه بانک اطلاعات مایکروسافت اکسس بصورت زیر می باشد . ارتباط تیبل مشتری با جدول فاکتور یک به بی نهایت . اتصال جدول فاکتور با اقلام هم یک به بینهایت می باشد . ریلیشن شیپ table کالا با اقلام هم یک به بینهایت می باشد .

نحوه آموزش کامل ایجاد اتصال بین جداول پروژه فروشگاه access  را در کلیپ ساخت جدول مشاهده کنید . همچنین تصویر relationship ارتباط بین جداول این پروژه اکسس را در تصویر زیر مشاهده می کنید .

 

ساخت فرم اکسس

فرم ها از کاربردی ترین اجزا اکسس می باشند که با کمک آنها امکان ورود اطلاعات به جداول و دسترسی به امکانات پروژه بسیار اسان می باشد .

دانلود رایگان پروژه اکسس

دانلود رایگان پروژه اکسس

در این آموزش و با مشاهده این کلیپ شما با روال ساخت یک فرم حرفه ای با قابلیت انجام محاسبات ، فرمول نویسی و حسابداری آشنا میشوید

کلیپ آموزش ساخت فرم اکسز به همراه فرمول نویسی

در این کلیپ شما با فرم access آشنا می شوید . میتوانید یک فرم حرفه ای با قابلیت انجام محاسبات یک فاکتور بسازید و در پروژه های خود از آن استفاده کنید .

 

آموزش فرمول نویسی در فرم access

فرمول نویسی در اکسس یکی از کلیدی ترین و کاربردی ترین قابلیت های این برنامه هست . شما با استفاده از قابلیت فرمول نویسی در اکسس میتوانید برنامه های حسابداری بسیار قابل و کاربردی طراحی و استفاده کنید . ما در این مطلب به شما آموزش میدهیم چطور با کمترین زمان و به سادگی در فرم ها و گزارش های خود از فرمول نویسی استفاده کنید .

استفاده از جداول متصل در فرم اکسس

برای استفاده از جداول متصل در اکسس بایستی در هنگام انتخاب فیلد ها در ویزارد ساخت فرم ، فیلد ها را از جداول متصل مورد نظر انتخاب کنید .

 

ساخت کوئری در اکسس

کوئری یا پرس و جو از بخش های مهم بانک اطلاعات اکسز می باشد . اهمیت کوئری ها در بانک های اطلاعاتی که ، اطلاعات بیشتری ذخیره کرده اند بیشتر به چشم می خورد . در زمانی که اطلاعات بانک شما زیاد شده ، پیدا کردن یک ردیف یا یکسری اطلاعات خاص کار بسیار سخت ، طاقت فرسا و بعضا غیر ممکنی می باشد .

آموزش کوئری اکسس

آموزش کوئری اکسس

در اینجا کوئری ها به شما کمک میکنند تا تنها با صرف چند دقیقه ، اطلاعات خود را از بین هزاران و میلیون ها رکورد ذخیره شده در جدول استخراج کنید .

کلیپ آموزش ساخت کوئری اکسس

ما آموزش ساخت کوئری در اکسس را با ذکر مثال پروژه فروشگاه و به زبان ساده به طور کامل به شما آموزش میدهیم . با ما همراه باشید با کلیپ آموزش ساخت کوئری در access

 

 

 

استفاده از شرط در کوئری access

جهت استخراج اطلاعات دقیق تر و شخصی سازی شده میتوانید از شرط ها استفاده کنید . شما با انتخاب و نوشتن شرط های مختلف میتوانید نتایج خروجی کوئری را بصورت دقیق تر و هوشمندانه تر دریافت کنید .

ساخت گزارش در اکسس

گزارش ها در اکسس جهت شکیل تر نمایش دادن وسازماندهی خروجی اطلاعات بکار میروند . ساخت انواع گزارش های قابل چاپ ، فاکتور ها و فرم های قابل ارائه و .. توسط گزارش ها انجام می شود .

پروژه رایگان access

پروژه رایگان access

 

کلیپ ساخت گزارش اکسس

با مشاهده این فیلم آموزش ساخت پروژه فروشگاه در اکسس ، شما به راحتی میتوانید یک گزارش حرفه ای با قابلیت محاسبه و حسابداری بسازید .

فرمول نویسی در ریپورت access

با فرمول نویسی در گزارش ها میتوانید محاسبات بسیار جالب و کاربردی را روی اطلاعات خود انجام دهید . دریافت گزارش های جامع و دقیق حسابداری ، یکی از علاقه مندی های صاحبان کسب و کارها می باشد . شما با مشاهده کلیپ ساخت گزارش در پروژه فروشگاه اکسز ، می توانید گزارش ها و ریپورت های حرفه ای در اکسس تولید کنید .

نکات مهم در ساخت report access

در هنگام طراحی گزارش ها دقت کنید که فیلد های انتخابی از جداول و یا کوئری های مورد نظر انتخاب شوند . همچنین نکات و ریزه کاری های فرمول نویسی و دیزاسن report در اکسس در همین فیلم آموزش داده شده است .

کارشناسان همراه رایانه بصورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما می باشند .

جهت ارتباط موثر تر در ایتا ما را دنبال کنید . جهت عضویت در کانال همراه رایانه در پیام رسان ایتا بر روی عنوان کانال ایتای همراه رایانه کلیک کنید .

لینک های مفید

حل مشکل بروز رسانی ایتا

تایید دو مرحله ایتا

 

 

 

 

حل مشکلات با کمک رایانه

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “پروژه رایگان فروشگاه با اکسس

 1. علاقمند به اکسس گفت:

  بسیار عالی … متشکرم

  میشه خواهش کنم یک پروژه انبار داری ( تعریف کالا .. موجودی .. ورود و خروج کالا .) آموزش بگذارید

  1. رسول سالاری گفت:

   بله حتما به زودی . کانال ما رو در ایتا دنبال کنید / @hamrahpc

 2. حامد گفت:

  سلام امکانش هست که فایل این پروژه رو هم قرار بدید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *