چگونه بفهمیم چه کسی از مودم استفاده می کند؟

در اینجا میخواهیم آموزش دهیم که چگونه بفهمیم که چه کسی از مودم ما استفاده می کند. بعد از خواندن این صفحه طریقه محدود کردن دسترسی افراد به مودم زایکسل را نیز بخوانید. بعد از اینکه وارد صفحه تنظیمات مودم شدیم از قسمت DHCP Client وارد قسمت Status می شویم. در این قسمت لیست استفاده کنندگان مودم را می توانیم ببینیم. چنانچه بخواهیم لیست بروز رسانی شود روی عبارت Refresh کلیک می کنیم.
کاربران فعال

چنانچه در این قسمت متوجه شدیم بغیر از استفاده کننده اشخاص دیگری از اینترنت ما استفاده میکنند می توانیم به طریقی که در ادامه گفته میشود افراد را محدود کنیم تا اینترنت ما از دسترس افراد دیگر در امان باشد.
وارد صفحه تنظیمات مودم میشویم و برای مودمها آدرس مک را تعریف می کنیم. در واقع آدرس مک یک آدرس فیزیکی می باشد که به دست آوردن آن در گوشی با رایانه متفاوت می باشد. برای به دست آوردن آدرس مک رایانه به ترتیب زیر عمل می کنیم.
کادر Run را باز می کنیم و عبارت Getmac را وارد می کنیم.آدرس فیزیکی نمایش داده میشود. از این آدرس برای محدود کردن استفاده رایانه ها از اینترنت استفاده می کنیم.
نمایش آدرس فیزیکی

آدرس مک گوشی را نیز به ترتیب زیر به دست می آوریم.
ابتدا وارد تنظیمات گوشی شده و روی عبارت درباره گوشی یا About phone کلیک می کنیم.
تنظیمات موبایل
درباره گوشی

سپس روی وضعیت یا status اشاره می کنیم.
در قسمت بعدی آدرس Wi-Fi MAC را می توانیم مشاهده کنیم. همچنین آدرس IP نیز در این قسمت قابل مشاهده می باشد.
وضعیت موبایل

اکنون که با به دست آوردن آدرس مک آشنا شدید وارد تنظیمات مودم شده قسمت DHCP-> RESERVED Local Network را باز می کنیم.
رزرو dhcp

سپس در پنجره ای که مطابق شکل زیر باز می شود می توانیم آدرس مک را وارد کنیم.
وارد کردن آدرس مک

در پنجره فوق روی Mac Address را انتخاب کرده و روی عبارت Add کلیک می کنیم.در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید، کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشکلات شما می باشند. تماس با شماره 9099070345 از تلفن ثابت، در صورتی که موفق به تماس با شماره فوق نشدید از اپلیکیشن همراه رایانه استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 6 =