کاربرد فتوشاپ در عکاسی

عکاسی در لغت به معنای روش عکاسی و عکسبرداری است . در بسیاری از جهان به جای واژه ی عکاسی از واژه فتوگرافی یا فتوگراف استفاده میشود . واژه فتوگراف که از دو کلمه ی یونانی تشکلی شده است کلمه ی اول فتو به معنای نور و کلمه ی دوم گراف به معنای ثبت و یا نگارش می باشد .

در جهان امروز عکس و یا همان تصاویر کاربرد ویژه و بسازیی دارد . تصاویر میتوانند بیان کننده ی حس و زیبایی یک منظره و یا حتی پیامی را در برداشته باشد.

کاربرد فتوشاپ در عکاسی

نقش کامپیوتر در عکاسی

امروزه میتوان به جرات گفت تمامی عکس ها از طریق کامپیوتر تهیه و توضیع و حتی مونتاژ می شوند . نرم افزار فتوشاپ یک نرم افزار محبوب و گرافیکی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. Adobe photoshop نرم افزار تولید و ویرایش عکس محصول شرکت ادوب می باشد که در سال ۱۹۸۸ پیش نمایشی از این نرم افزار به بازار ارائه شد و هرساله آپدیت های جدید این نرم افزار به بازار ارائه می گردد که قابلیت های جدیدی را به آن اضافه میکند.

نقش فتوشاپ در بازار

نرم افزار فتوشاپ یک نرم افزار پردازشگر گرافیکی قوی است که میتواند هر عکسی در هر ابعادی را پردازش کند.فتوشاپ در اقتصاد و معرفی کارهای موسسات و شرکت ها نقش بسازایی دارد . تمامی شرکت ها , موسسات , ادارات و…. برای تبلیغات حداقل یک تصویر تبلیغاتی با فتوشاپ درست کرده و بصورت های گوناگون مثل نصب بر روی بیل برد در معابر عمومی , تراکت , کارت ویزیت و…. در معرض نمایش مردم میگذارند . این تبلیغات نقش بسیار مهمی در بازار کسب و کار و جلب نظر مشتریان را دارد.

نقش فتوشاپ در عکس های قدیمی

گاهی شما عکس هایی دارید , کهنه و قدیمی که براتون خیلی با ارزش و مهم می باشد  که بر اثر گذر زمان آسیب دیده است و حتی نیمی از عکس بصورت کامل از بین رفته یا بر اثر پارگی و تاخوردگی به عکس آسیب رسیده و مثل روز اول نیست. با ابزار روتوش در نرم افزار فتوشاپ می توان کاملا این نواقص را برطرف نمود و عکس را مثل روز اول طراحی کرد.علاوه بر ترمیم عکس های آسیب دیده با این نرم افزار میتوان عکس های سیاه سفید قدیمی را رنگی کنیم.

کاربرد فتوشاپ در عکس

گاهی ما میتوانیم با دوربین عکاسی و یا راحتر با دوربین گوشی همراه خود از مناظر و …. عکس بگیریم , حال برای اینکه این عکس زیبایی اش دوچندان شود نیاز داریم تغییراتی در آن اعمال کنیم مثلا جلوه هایی از نور به آن اضافه کنیم یا حتی بعضی از اجزای درون تصویر را حذف یا اضافه نماییم , نور زیمنه را کم یا زیاد کنیم و از این قبایل تغییرات که همه ی اینها فقط از طریق نرم افزار قدرتمند فتوشاپ امکان پذیر می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دوازده =