واژه ی مجازی به معنی واقعی نبودن است کیبورد مجازی به معنای کیبوردی است که به صورت فیزیکی نمی توانید کارکتر یا عدد و متدی را انتخاب کنید بلکه کیبورد مجازی روی صفحه نمایش کامپیوتر شما نشان داده می شود که کارکتر مورد نظر رابا استفاده از موس می توانید انتخاب کنید.


کاربرد کیبورد مجازی virtual-keyboard

کیبورد مجازی معمولا در تبلت و موبایل کارایی دارد یکی از دلایلی که در سیستم های ( PC ) یا سیستم های قابل حمل ( Lap Top) از این نوع کیبورد استفاده می شود ایجاد یک متد جدید برای درج کاراکتر است در صورتی که کیبورد فیزیکی کامپیوتر شما مشکل پیدا کرده و یا بعضی از دکمه های آن از کار افتاده باشد می توانید از کیبورد مجازی استفاده کنید . در صورتی که هنگام تایپ کردن به چندین زبان نیاز دارید به جای اینکه از طریق صفحه کلید زبان ها را جابه جا کنید بهتر است از کیبورد مجازی استفاده کنید.


فعال سازی کیبورد مجازی

۱٫ باز کردن منوی Start کزینه Search را انتخاب کنید در کادر آن عبارت OSK را تایپ کنید و کلید Enter را بزنید. ۲٫ برنامه RUN را باز کردن عبارت OSK.exe را در کادر مورد نظر تایپ کرده و کلید Enter را بزنید. ۳٫ My computer را باز کرده درایو C پوشه Windows در سیستم های ۴٫ ۳۲بیتی پوشه System32 و در سیستم های ۶۴بیتی پوشه System64 فایل اجرایی OSK را پیدا کرده با دبل کلیک کردن روی آن می توانید برنامه مورد نظر را باز کنید. روش های فعال سازی کیبورد مجازی در ویندوز ۷ و ویندوز ۸ Control Panel را باز کرده و گزینه ی Ease of Access Center را انتخاب کنید.


تنظیمات کیبورد

در این پنجره Character repeat وگزینه Repeat delay برای مکث کردن در تایپ کلمات است که هر چه به سمت Long باشد زمان بیشتری طول می کشد تا متن را نمایش دهدو هر چه به سمت Short باشد زمان نمایش کلمه کوتاه تر است.

تنظیمات کیبورد

Repeat rate این گزینه برای این منظور است که زمانی یک کلمه را دو بار تایپ می کنید برای بار دوم چه مقدار مکث کند. کادر click here and hold down a key to test repeat rate این کادر برای تست کردن مورد قبل است که میگوید یک کلمه را نگه دارید وتا از مقدار سرعت تایپ آن کلمه مطلع شوید . قسمت Cursor Blink Rate این قسمت برای سرعت چشمک زدن مکان نما تایپ است اگر بر روی Fast باشد سریع چشمک می زند و اگر بر روی None باشد ثابت می ماند. تنظیمات کیبورد

در برگه Hardware این برگه برای نمایش درایور ومدل کیبرد است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هشت =