۶ علت بالا رفتن سی پی یو و مشکل ۱۰۰ درصد شدن سی پی یو CPU را در این صفحه از همراه رایانه بخوانید و مشکلات خود را از پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ همراه رایانه شبانه روزی یپرسید !!! آموزش دلایل بالا بودن cpu usage و آموزش های مرتبط با سی پی یو را در همراه رایانه بخوانید .


گاهی اوقات مجبور می شویم چندین برنامه را به طور همزمان باز کنیم که باعث میشود سیستم و پردازنده اش کمی کند کار کنند و این از نظر ما عادی است.در بعضی موارد هم واقعا همینطور است ولی در بعضی موارد کندی بیش از حد و یا در زمان های که فقط یک یا دو برنامه با نیاز کم به پردازش باز است و باز هم سیستم کند کار میکند،باید به غیر عادی بودن آن پی ببریم.

در ویندوز با رفتن به پنجره Task manager و انتخاب سربرگ monitor Resource میتوانیم به تمامی منابع سیستم خود دسترسی داشته باشیم که در این صورت برخی علایم می تواند مشکلات را به وضوح نشان دهند.
در این پنجره زمانی که نمودار CPU usage (یعنی مصرف CPU) و Memory ،میزان ۱۰۰ یا .نزدیک به صد باشد،سیستم به کندی کار می کند که از اینجا می فهمیم در همان مقطع زمانی برنامه های زیادی در حال اجرا هستند.در این مواقع برنامه های کاربردی (Applications) را که استفاده زیادی از منابع سیستم دارند را می بایستی متوقف کنیم تا کارایی سیستم باز یابد.
حال ممکن است با این شرایط نیز همواره نمودار های memory و CPU usage بالا باشند.در اینجاست که در میابیم رم کامپیوتر پایین است و باید رم خود را افزایش دهیم و یا از یک سیستم با CPU قوی تر استفاده کنیم.

 

مدیریت وظیفه

 

۶ علت بالا رفتن سی پی یو cpu usage


شرایط دیگری نیز به استثنا وجود دارد که برخی از آن ها را شرح می دهیم.

 

۱- یکی از دلایلی که باعث افزایش و بالا رفتن درصد استفاده از سی پی یو می شود افزایش تعداد برنامه ها و نرم افزار های کاربردی و نیز سیستمی می باشد . که برای رفع این مشکل بایستی نرم افزار ها و برنامه هایی که نیازی به آن ها ندارید را از پردازش خارج کرده و مهم تر از همه به Task Manager  ویندوز رفته و ببنید کدام یک از نرم افزار ها بار زیاد پردازشی را از سیستم شما می کشد . برای این کار با کلیک راست روی تسک بار یا نوار وظیفه (میتوانید از کلید های ترکیبی CTRL+SHIFT+DELETE  و همچنین CTRL+SHIFT+ESC) به این منو دست پیدا کنید و با رفتن به تب Process و کلیک روی ستون CPU نحوه استفاده از سی پی یو را به صورت مرتب شده صعودی ببنید و آن نرم افزار هایی که در صدر پردازش هستند و شما نیازی به آن ها در حال حاضر ندارید آن ها را با کلیک راست روی برنامه و زدن گزینه End Process از روند پردازش خارج کنید .

۲- ممکن است زمانی که ویروسی شدیدا در حال فعالیت است ،کارایی سیستم پایین بیاید و CPU نیز در بیشترین مقدار مصرف ممکن به سر ببرد.در این صورت پیشنهاد میکنیم آنتی ویروس خود را آپدیت و سیستم خود را اسکن کنید و ویروس و فایل های مخرب ر ا از بین ببرید.

۳- ممکن است استفاده از برنامه تغییر آی پی به دلیل اینکه برای عبور و به اصطلاح دور زدن و باز کردن سایت هایی که دسترسی آن از طریق ایران مسدود شده استفاده می شود،بخش زیادی از واحد پردازش مرکزی را اشغال کند که احتمالا به علت عدم سازگاری آن با نرم افزار های اینترنتی ای مثل مرورگر یا مشکل نرم افزار مدیریت دانلود است که در این شرایط پیشنهاد می کنیم اگر برنامه در Start up قرار دارد از همانجا غیر فعال اش کنید.

۴- یکی از عوامل که باعث ۱۰۰ درصد شدن سی پی یو سیستم شما می شود را میتوان به پایین بودن سخت افزار سیستم بالاخص CPU ، نسبت به وظایفی که به سیستم می سپارید و کارایی ای که از سیستم توقع دارید دانست . چرا که برخی افراد پردازش های سنگین ، از سیستمی ضعیف میخواهند و این مشکل میتواند به دلیل ضعیف بودن سیستم افراد باشد .

۵- ممکن است آپدیت نبودن درایو ها برای کارایی سیستم مشکل ایجاد کنند.برای بهبود کارآیی توصیه میشود درایو ها را در اسرع وقت به روز رسانی (Update) کنید.

۶- هماهنگ نبودن میزان حافظه مورد نیاز CPU با حافظه رم و بالعکس ممکن است موجب کندی و پیش آمدن نتایج نامطلوب باشد.برای برطرف کردن این مشکل توصیه میشود ابتدا از میزان حافظه رم و حافظه مورد نیاز پردازنده خود اطمینان حاصل کنید سپس حد الامکان رم مورد نیاز CPU خود را تهیه کنید یا به اصلاح اجزای مادر برد خود را با هم هماهنگ کنید تا مشکل رفع شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 2 =