آموزش بازیابی رمز جیمیل Gmail و ۴ راه بازیابی رمز جیمیل فراموش شده + تصاویر + پشتیبانی تلفنی !! بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن ، بازیابی رمز جیمیل با کمک ایمیل پشتیبان ، بازیابی پسورد جیمیل با تاریخ ثبت نام و ساخت اکانت گوگل را اینجا بخوانید و مشکلات جیمیل را از پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ شبانه روزی همراه رایانه بپرسید !!!


از جمله مشکلاتی که برای کاربران جیمیل ممکن است پیش بیاید فراموشی رمز جیمیل می باشد که کاربر را وادار می کند نسبت به بازیابی رمز جیمیل افدام کند.  از جمله دلایلی که کاربر جیمیل خود را بازیابی می کند داشتن ایمیلهای مهم در اینباکس ((Inbox یا ذخیره شدن بازیها می باشد. بعضی از کاربران مایل نیستند اکانت جدید بسازند و معمولا دنبال راهی برای بازیابی رمز جیمیل خود هستند. ما در ادامه راههای بازیابی جیمیل را برای شما مطرح خواهیم کرد.

روشهای بازیابی جیمیل فراموش شده

جیمیلهایی که پسورد آنها فراموش می شود معمولا به ۴ طریق قابل بازیابی می باشد. در ادامه به ۴ طریق می توانیم رمز جیمیل خود را بازیابی کنیم:

 • بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن
 • بازیابی رمز جیمیل با ایمیل پشتیبان
 • بازیابی رمز جیمیل با تاریخ ثبت نام و ساخت اکانت گوگل
 • بازیابی رمز جیمیل با کمک کارشناسان همراه رایانه

در ادامه این مقاله ، روشهای بازنشانی پسورد جیمیل برای شما به صورت تصویری بیان می شود ، تا بتوانید با هر کدام از روشهایی که مطرح می شود جیمیل خود را بازیابی کنید.

در ابتدا وارد سایت جیمیل شده و گزینه Gmail را انتخاب کنید. در اولین قسمت جیمیل خود را وارد کرده و سپس می توانید پسورد خود را وارد کنید. در مراحل بعدی گفته می شود که چگونه رمز فراموش شده بازیابی شود.

نکته :  بهتر است برای حل مشکل امنیتی هک رمز جیمیل ، رمز عبور خود را تلفیقی از کلمات با حروف بزرگ و کوچک و نیز اعداد و کاراکترهای خاص مانند !@#$%^&*()_+ وارد کنید که هک کردن و حدس زدن آن برای افراد غریبه و هکرها سخت باشد ، و نیز همیشه رمز عبور خود را در جایی یادداشت کنید که دچار فراموشی رمز عبور خود نشوید .

بازیابی رمز جیمیل از طریق شماره تلفن

بهترین روش و اولین روشی که خود Gmail به شما پیشنهاد می دهد بازیابی رمز جیمیل با استفاده از شماره تلفنی است که در هنگام ثبت نام درج کرده اید . برای این کار مراحل تصویری زیر را انجام دهید .

ابتدا مطابق تصویر به سایت Gmail.com بروید .

سایت جیمیل

بعد از لود صفحه با تصوبر بالا مواجه می شوید، حال برای انجام تمامی مراحل بازیابی بایستی روی دکمه Sign In  کلیک کنید .

وارد کردن جیمیل

در کادر بالا جیمیل خود را وارد کرده و روی دکمه Next کلیک کنید .

نکته : در این قسمت می توانید نام جیمیبل خود را بدون @gmail.com وارد کنید و وارد مرحله بعد شوید. این دامنه در انتها به نام جیمیل اضافه می شود.

وارد کردن رمز جیمیل

در این قسمت فرض را بر این گذاشته ایم که شما پسورد و رمز خود را فراموش کرده و یا به اشتباه وارد کرده اید ، بنابراین در ادامه می بایست عبارت Forget Password را انتخاب کنید تا وارد مرحله بازیابی رمز جیمیل بشوید.وارد کردن آخرین پسوردی که به یاد دارید

 در قسمت بالا آخرین پسوردی را که وارد کرده اید را درج کرده و روی Next کلیک کنید.

نکته : در این قسمت ممکن است شماره موبایل را از شما در خواست نکند پس در این صورت عکس زیر را نادیده گرفته و به مرحله بعد توجه کنید . در صورتی که گوگل از شما در خواست کرد که شماره موبایلی را که در هنگام ثبت نام ( برای این جیمیلی که قصد بازیابی رمز آن را دارید ) ست کرده اید را وارد کنید شما مطابق عکس شماره موبایل خود را بدون صفر وارد می کنید و روی دکمه Send  کلیک می کنید .

وارد کردن شماره تلفن

و در نهایت پیام متنی برای شما ارسال می شود که بایستی مطابق شکل زیر آن را وارد کنید .

وارد کردن اس ام اس که برای شماره تلفن ارسال شده است

حال در صورتی که گوگل از شما درج تلفن ( که هنگام ثبت نام از شما خواسته بودند ) را درخواست نکرد با تصویر صفحه زیر مواجه می شوید.

گرفتن کد تایید جیمیل برای بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن

 در تصویر بالا از کاربر درخواست می شود به دو روش اقدام به گرفتن کد تائید کند. شما می توانید یکی از دو گزینه های زیر را انتخاب کنید.

Text: با استفاده از این گزینه شرکت گوگل در ظرف چند ثانیه تا چند دقیقه یک پیام متنی که حاوی کد تایید و احراز هویت شماست، برای شما ارسال می کند.

Call: با استفاده از این گزینه رباتی از گوگل با شما تماس گرفته و کد احراز هویت یا همانcode   Verification را برای شما میخواند. بایستی توجه داشته باشید زمانی از این گزینه استفاده کنید که زبان انگلیسی را لااقل در حد اسامی اعداد به انگلیسی را بلد باشید.حال با فرض داشتن کد تایید هویت و یاVerification Code به مرحله بعد میرویم .

ساختن پسورد جدید جیمیل

در ادامه مطابق شکل بالا می بایست در قسمت create password رمز عبور خود را که دارای لااقل ۸ کاراکتر می باشد را وارد کنید ودر قسمت Confirm Password نیز همان رمز را مجددا وارد کنید. در انتها نیز روی عبارت Change Password کلیک کرده تا رمز انتخابی شما تغییر کند.

شما وارد جیمیل خود شده اید

همانطور که ملاحظه می کنید در ادامه با عبارت You’re Signed in مواجه می شوید که به کاربر اعلام میدارد که شما وارد جیمیل خود شده اید و کار بازیابی پسورد شما به اتمام رسیده است. برای دیدن ایمیلهای الکترونیکی خود می توانید از گزینه Continue to Gmail استفاده کنید.

بازیابی رمز جیمیل با ایمیل پشتیبان

یکی دیگر از راههای بازیابی رمز جیمیل استفاده از ایمیل پشتیبان می باشد. که در ادامه مراحل بازیابی رمز را از طریق ایمیل پشتیبان را برای شما توضیح می دهیم.

ابتدا مثل سایر مراحل قبلی ، Gmail خود را باز کرده و روی عبارت Sign in کلیک کنید ، جیمیل خود را وارد کرده و روی عبارت Next کلیک کنید. سپس روی عبارت Forget Password کلیک کنید. ا(ین مراحل در قسمت بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن نیز توضیح داده شده است.)

بازیابی رمز جیمیل با ایمیل پشتیبان

در بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن دیدید که ما در این قسمت اخرین پسوردی  که به یاد داریم را در این کادر وارد کرده و روی دکمه Next کلیک می کردیم . حال برای بازنشانی رمز جیمیل با ایمیل پشتیبان بایستی در این صفحه روی لینک Try another way کلیک کنید ( به معنی تلاش برای روش های دیگر )

نداشتن تلفن برای گرفتن کد بازیابی رمز جیمیل

در تصویر فوق نیز همانطور که مشاهده می کنید عبارت Text و Call نمایش داده می شود که در قسمتهای قبلی کاملا توضیح داده شده است ولی از آنجایی که ما میخواهیم از ایمیل پشتیبان استفاده کنیم روی عبارت I don’t have my phone کلیک می کنیم. این عبارت به این مفهوم می باشد که من تلفنی برای فرستادن کد احراز هویت در دسترس ندارم)

 بعد از کلیک روی این لینک با عکس زیر مواجه می شوید .

گرفتن کد تایید از طریق ایمیل پشتیبان

در تصویر فوق نیز مشاهده می کنید که مانند شماره تلفنن بخشهایی از نام ایمیل پشتیبان شما به منظور یادآوری نمایش داده می شود که کد تائید یاVerification Code به آن ایمیل نمایش داده می شود.

وارد کردن کد تایید موجود در ایمیل پشتیبان

در ادامه کافیست به ایمیل پشتیبان خود سر زده و کد ارسال شده را در مراحل بعدی وارد کنید.

ساختن پسورد جدید جیمیل

بعد از وارد کردن کد تائید می بایست رمز عبور جدید خود را که می بایست دارای حداقل ۸ کاراکتر باشد را وارد کنید و در ادامه نیز پسورد را مجددا وارد کنید. در ادامه دکمه Change Password را انتخاب کرده و از این به بعد با رمز جدید وارد جیمیل خود بشوید.

شما وارد جیمیل خود شده اید

سپس شکل فوق روی دکمه Continue to Gmail کلیک کرده تا وارد جیمیل خود شده تا بتوانید تسلط کامل بر روی ایمیلهای ارسالی و دریافتی خود داشته باشید.

 بازیابی رمز جیمیل با تاریخ ثبت نام و ساخت اکانت گوگل

شرکت گوگل برای بازیابی رمز جیمیل راههای دیگری نیز برای کاربران تعبیه کرده است از جمله اینکه می تواند از طریق تاریخ ثبت نام و یا تاریخ ساخت اکانت گوگل به کاربران خود در بازیابی رمز فراموش شده جیمیل کمک کند.

بنابراین وارد سایت جیمیل شده و روی دکمه  Sign in کلیک کرده و بعد جیمیل خود را وارد کنید سپس روی Next کلیک کرده و در قسمت وارد کردن رمزForgot Password را انتخاب کنید. ( آموزش های ورود تا این قسمت را تصویری در قسمت بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن ببنید )

نداشتن تلفن برای گرفتن کد بازیابی رمز جیمیل

همانند تصویر بالا روی گزینه I don’t have my phone کلیک کرده تا با تصویر زیر مواجه شوید .

اگر به خاطر داشته باشید این صفحه برای کاربرانی بود که تلفنی که هنگام ثبت نام درج کرده بودند را در اختیار داشته و رمز جیمیل خود را ز این طریق میتوانستند بازیابی کنند ، که ما به دلیل نداشتن این شماره تلفن روی لینک I don’t have my phone  کلیک کنید. ( به معنای نداشتن تلفن می باشد )

نداشتن ایمیل پشتیبان برای گرفتن کد بازیابی رمز جیمیل

همانطور که پیش تر توضیح دادیم این صفحه برای بازیابی رمز جیمل با ایمیل پشتیبان بود . روی گزینه Try another way کلیک کنید که این گزینه نیز به معنای تلاش برای راه های دیگر برای بازیابی گذرواژه جیمیل می باشد .

حال با کلیک کردن روی این گزینه با تصویر زیر مواجه خواهید شد .

وارد کردن تاریخ ماه و سال ثبت نام جیمیل

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در قسمت Month ماهی که در آن ثبت نام را انجام داده و در قسمت Year نیز باید سالی که در آن ثبت نام را انجام داده اید را وارد کنید . توجه داشته باشید سال و ماه را باید به صورت میلادی وارد کنید.

توجه  :  اگر تاریخ شمسی ثبت نام اکانت گوگل خود را دارید و برای اینکه تاریخ میلادی ثبت نام خودتان را به سرعت به دست آورید می توانید از سایت هایی که این کار را انجام میدهند استفاده کنید . برای این کار میتوانید کلمه تبدیل تاریخ شمسی به میلادی را وارد کنید .

نکته : بعد از وارد کردن سال و ماه در قسمت های مربوطه روی دکمه Next کلیک  کنید تا در صورت درستی رمز شما بازیابی شود .

ساختن پسورد جدید جیمیل

مانند تصویر بالا با وارد کردن رمز عبور جدید در قسمت Create Password که باید حداقل ( ۸ Characters یا ۸ کاراکتر ) باشد و تکرار آن در قسمتConfirm password رمز عبور جدید را برای جیمیل خود در نظر بگیرید و روی دکمه Change Password کلیک کنید . تا در انتها با تصویر زیر مواجه شوید .

شما وارد جیمیل خود شده اید

با کلیک روی گزینه Continue to Gmail وارد جیمیل خود شوید .

بازیابی رمز جیمیل با کمک کارشناسان همراه رایانه

همانطور که می دانید آموزش هایی که در سایت موجود می باشد توسط کارشناسان همراه رایانه تهیه می شود و این آموزش نیز توسط پرسنل همراه رایانه ایجاد شده است . در صورتی که در اجرای هر یک از روش های فوق به مشکل برخورد کردید می توانید از کارشناسان همراه رایانه کمک بگیرید و مشکل خود را بر طرف کنید .

توجه : در صورتی که در روش ( درج تاریخ ثبت نام ) تاریخ را به اشتباه وارد کنید باز هم جای امید هست چرا که وارد مراحلی میشود که شاید امکان بازگشت جیمیل شما وجود داشته باشد که  آن را بایستی با مشورت کارشناسان همراه رایانه انجام دهید .

البته اگر قصد هک کردن جیمیل کسی را دارید همراه رایانه نمی تواند کمکی به شما بکند چرا که کاری نادرست بوده و بازیابی رمز جیمیل برای افرادی است که خودشان جیمیل را ساخته اند .

1 پاسخ
 1. shabnam
  shabnam گفته:

  سلام خسته نباشید من متاسفانه دسترسی به این ایمیلم و کامل از دست دادم میتونین کمکم کنین؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + ده =