سروش, اندروید, شبکه های اجتماعی, موبایل, همه مطالب

حذف اکانت سروش

حل مشکلات با کمک رایانه                

در این مقاله، موضوع حذف اکانت سروش را بررسی خواهیم نمود.

امروزه موضوع ارتباطات اجتماعی، از اهمیت زیادی برخوردار است. همه ما انسان ها برای ارتباط گیری با یکدیگر، علاوه بر گفت و گوهای حضوری، گاهی برای ارتباط گرفتن و صحبت نیز از راه دور می بایست از وسایل ارتباطی استفاده کنیم.

در سالیان گذشته، تنها راه برای ارتباط گیری با یکدیگر، استفاده از تلفن ثابت و به مرور زمان تلفن همراه رایج شده بود. به مرور زمان با پیشرفت تجهیزات ارتباطی، فناوری پیام کوتاه یا همان SMS نیز بسیار رایج شد که به صورت پیامی با یکدیگر در ارتباط بودیم.

حل مشکلات با کمک رایانه

اما امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات، روش های مختلفی برای ارتباط انسان ها با یکدیگر به وجود آمده است که هر روزه هم در این خصوص، پیشرفت های بیشتری نیز رخ می دهد.

علاوه بر مبحث ارتباط گیری، امروزه به دلیل گسترش ارتباطات در حوزه کاری اعم از تجارت، خرید و فروش و …، نیازمند این مسئله هستیم که از وسایل ارتباطی مدرنی استفاده کرد.

به همین دلیل، پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی مختلفی نیز در سراسر دنیا به وجود آمده است که استفاده از آن ها می تواند مزیت های ارتباطی و … نیز داشته باشد. پیام رسان هایی مانند واتس اپ، تلگرام، اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و … را می توان جزو این موارد نامید.

خوشبختانه امروزه در کشور ما نیز به دلیل گسترش در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با این که محدودیت هایی از نظر تحریم و … نیز به وجود آمده است، افراد برجسته و علمی متعددی در کشور ما، اقدام به ایجاد پیام رسان های داخلی کرده اند.

پیام رسان سروش

از جمله این پیام رسان ها که با توجه ویژه ای از طرف عموم همراه شده است، پیام رسان سروش است. این پیام رسان در واقع یکی از اولین پیام رسان های ایجاد شده در کشور ما محسوب می شود که امکانات گسترده ای از نظر ارتباطی نیز برای کاربران پدید آورده است.

به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل به بررسی پیام رسان سروش بپردازیم و همچنین به موضوعی می پردازیم که بسیاری از افراد در مورد آن دغدغه دارند و آن هم حذف اکانت سروش می باشد.

همچنین در ادامه مقاله در خصوص مقایسه های پیام رسان های داخلی و خارجی و مزیت ها و معایب آن نیز موضوعاتی اشاره خواهیم کرد.

با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پیام رسان های داخلی و خارجی و نحوه استفاده از آن ها و همچنین حذف اکانت سروش، با شرکت همراه پی سی، مشورت های لازم را انجام دهید. شرکت همراه پی سی، از معتبرترین موسسات در این زمینه به شمار می آید.

پیشنهاد می کنیم از پست چرا سروش کد نمیده دیدن کنید.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

مقدمه‌ای در رابطه با برنامه پیام رسان سروش

حذف اکانت سروش چگونه است؟

تفاوت حذف برنامه سروش از تلفن همراه و حذف اکانت سروش در چیست؟

در صورت حذف اکانت سروش، اگر با پیغام “کاربر دسترسی لازم ندارد” مواجه شویم، چه دلایلی می تواند داشته باشد؟

ویژگی های پیام رسان سروش چیست؟

امکانات پیام رسان سروش چیست؟

پیام رسان سروش در پلتفرم های مختلف چیست؟

پیام رسان داخلی یا خارجی؟

ارزیابی های اقتصادی و عمومی در پیام رسان های داخلی و خارجی چیست؟

نتیجه گیری

 

مقدمه‌ای در رابطه با برنامه پیام رسان سروش

مقدمه‌ای در رابطه با برنامه پیام رسان سروش

مقدمه‌ای در رابطه با برنامه پیام رسان سروش

همان طور که در مقدمه مقاله گفته شد، اهمیت استفاده از پیام رسان ها بسیار زیاد است و افراد برای ارتباط گیری با یکدیگر و همچنین امور مربوط به تجارت و خرید و فروش و …، می توانند از این پیام رسان ها استفاده کنند.

در کشور ما نیز بسترهای مختلفی در زمینه پیام رسان های داخلی وجود دارد و یکی از قدیمی ترین پیام رسان های موجود در کشور ما، پیام رسان سروش است. پیام رسان سروش یکی از پیام رسان های ایرانی محسوب می شود که در پلتفرم های مختلف اعم از گوشی های هوشمند و کامپیوتر نیز ساخته شده است.

این نرم افزار دارای عملکرد بسیار مناسبی می باشد و سرعت قابل قبولی در پیام رسانی، ارسال فایل و … نیز دارد. رابط کاربری سروش نیز بسیار مشابه با پیام رسان های خارجی مانند تلگرام می باشد و همین مسئله باعث ظاهری جذاب در آن شده است.

در این پیام رسان، قابلیت گفت و گو در قالب متن، ارسال پیام از طریق صدا، تماس رایگان اعم از تماس صوتی یا تصویری نیز وجود دارد که می تواند در نوع خود مانند پیام رسان های خارجی جذاب باشد. همچنین در این پیام رسان، قابلیت ایجاد کانال وجود دارد و همچنین ایجاد گروه های مختلف از دیگر ویژگی های پیام رسان سروش است.

امکان تعامل دوطرفه به مدیر یک کانال، با اعضای آن وجود دارد

یکی از مزیت های استفاده از پیام رسان سروش این است که امکان تعامل دوطرفه به مدیر یک کانال، با اعضای آن وجود دارد و مدیر کانال یا همان ادمین کانال می تواند به برخی از کاربران اجازه دهد که در قرار دادن محتوا در کانال شریک باشند و به صورت گروهی اقدام به اشتراک گذاری محتوا در این پیام رسان نمایند. این ویژگی در واقع یک مزیت نسبت به سایر پیام رسان های خارجی می باشد که این امکان صرفا در پیام رسان سروش وجود دارد.

همچنین در این پیام رسان، امکان حذف اکانت نیز وجود دارد و افرادی که دیگر مایل به استفاده از سروش نیستند، می توانند اقدام به حذف اکانت سروش کنند که در ادامه مقاله به بررسی این موضوع پرداخته می شود.

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پیام رسان سروش و ویژگی های آن با مراجعه به سایت همراه پی سی، راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

حذف اکانت سروش

حذف اکانت سروش

حذف اکانت سروش

همان طور که در مبحث قبلی گفته شد، امکان حذف حساب کاربری در پیام رسان سروش وجود دارد و افرادی که مایل به استفاده از پیام رسان سروش نیستند، می توانند اقدام به حذف اکانت سروش خود کنند و حساب کاربری آن ها به صورت کامل حذف خواهد شد.

نکته قابل توجه در این خصوص این است که بعد از انجام حذف حساب کاربری سروش، دیگر امکان بازیابی اطلاعات اعم از متن ها، عکس ها و … وجود نخواهد داشت و اگر فردی بار دیگر وارد سروش شود، نمی تواند به پیام ها و محتواهای قبلی خود دسترسی پیدا کند.

بنابراین لازم است قبل از هر گونه اقدامی در خصوص حذف اکانت سروش، از اطلاعات لازم خود کپی برداری کنید و سپس اقدام به حذف حساب کاربری کنید. در ادامه و با کمک متخصصین شرکت همراه پی سی، به صورت تصویری به نحوه حذف اکانت سروش خواهیم پرداخت:

در ابتدا لازم است وارد برنامه سروش شوید و برنامه را اجرا کنید. در همان ابتدای صفحه که چت و کانال های شما قرار دارد، مانند عکس زیر می بایست آیکون سه خط مربوط به منوی برنامه را لمس کنید و وارد تنظیمات شوید.

حال بعد از وارد شدن گزینه سه خط، وارد گزینه تنظیمات شوید.

سپس بعد از وارد شدن به تنظیمات، می بایست وارد گزینه حساب کاربری شد.

در این مرحله، شما عکس حساب کاربری خود را مشاهده می کنید

در این مرحله، شما عکس حساب کاربری خود را مشاهده می کنید. در این مرحله می بایست وارد گزینه سه نقطه در گوشه سمت راست در بالای تصویر را لمس کنید.

در این قسمت، گزینه ای وجود دارد به نام غیر فعال سازی حساب کاربری که می بایست این گزینه را لمس کنید.

حال بعد از وارد شدن به این مرحله، بار دیگر می بایست اقدام به لمس گزینه غیر فعال سازی حساب کاربری خود کنید تا مرحله حذف اکانت سروش انجام شود. بعد از تایید نهایی، مرحله حذف اکانت نیز به اتمام خواهد رسید.

با طی کردن مراحل بالا، می توان اقدام به حذف اکانت سروش سروش کرد و حساب کاربری به صورت کامل از بین خواهد رفت و بعد از آن دیگر امکان دسترسی به حساب کاربری خود را ندارید و همچنین کاربران دیگر نیز در لیست مخاطبین خود، نام شما را نخواهند دید.

همان طور که در ابتدای این بحث گفته شد، در صورت حذف کامل حساب کاربری، تمامی اطلاعات اعم از متن ها، عکس ها و … از بین خواهد رفت و امکان بازیابی نیز وجود ندارد. شرکت همراه پی سی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص حذف اکانت سروش انجام دهد.

اطلاعات تکمیلی را از مشاورین شرکت همراه پی سی کسب نمایید.

تفاوت حذف برنامه سروش از تلفن همراه و حذف اکانت سروش در چیست؟

تفاوت حذف برنامه سروش از تلفن همراه و حذف اکانت سروش در چیست؟

تفاوت حذف برنامه سروش از تلفن همراه و حذف اکانت سروش در چیست؟

تفاوتی نیز در زمینه حذف حساب کاربری با حذف برنامه از تلفن همراه وجود دارد. اگر فردی اقدام به حذف برنامه سروش از تلفن همراه خود و بدون حذف حساب کاربری این کار را انجام دهد، صرفا برنامه از تلفن همراه او پاک خواهد شد و بعد از نصب دوباره برنامه و وارد کردن همان شماره همراهی که قبلا با آن حساب کاربری ایجاد کرده بودید، می توانید به متن ها و پیام ها و محتواهای قبلی خود دسترسی پیدا کنید.

اما در صورت حذف اکانت سروش، تمامی اطلاعات موجود در پیام رسان اعم از پیام ها، متن ها، کانال ها، عکس ها و … نیز به صورت کامل حذف می شود و در صورت نصب مجدد و راه اندازی سروش با شماره قبلی، امکان بازیابی اطلاعات گذشته وجود نخواهد داشت.

در صورت حذف اکانت سروش اگر با پیغام کاربر دسترسی لازم ندارد مواجه شویم، چه دلایلی می تواند داشته باشد؟

این پیغام زمانی رخ خواهد داد که فرد در حین انجام حذف اکانت سروش، سیم کارتی که با آن ثبت نام سروش را انجام داده است، در درون تلفن همراهی که پیام رسان سروش وجود دارد، نصب نشده باشد. در این صورت فرد می بایست سیم کارت را در همان تلفن همراه قرار دهد و مراحل حذف اکانت سروش را انجام دهد تا روند درستی طی شود.

حال که با مسئله حذف اکانت سروش آشنا شدیم، به بررسی امکانات پیام رسان سروش و ویژگی های آن خواهیم پرداخت که می تواند مفید باشد. همچنین شرکت همراه پی سی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

ویژگی های پیام رسان سروش

ویژگی های پیام رسان سروش

ویژگی های پیام رسان سروش

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد، پیام رسان سروش یکی از پیام رسان های داخلی می باشد که توسط متخصصان و افراد برجسته علمی در دانشگاه صنعتی شریف طراحی شده است و توانسته است سهم زیادی از پیام رسان ها را در ایران به خود اختصاص دهد.

استقبال عمومی از این پیام رسان قابل توجه بوده و داخلی بودن آن و بومی بودن آن یکی از مزیت های پیام رسان سروش محسوب می شود.

این پیام رسان مانند پیام رسان های خارجی مانند تلگرام، دارای رابط کاربری مشابهی است و به دلیل بومی بودن آن نیز مزیت های دیگری را به همراه خود دارد که باعث تقاضای زیاد آن برای نصب شده است.

شاید همه ما افراد بر این باور باشیم که پیام رسان های خارجی، از امکانات بیشتری نیز برخوردار است و به همین دلیل است که اغلب ما در تلفن همراه خود اقدام به نصب این نرم افزارها می کنیم. اما این مسئله تا حدودی اشتباه است.

زیرا با پیشرفت ارتباطات و علوم تکنولوژی و فناوری، متخصصین کشور ما توانسته اند تا اقدام به بومی سازی تمامی امکانات یک پیام رسان خارجی کنند.

سرور پیام رسان سروش در داخل کشور می باشد که از نظر امنیتی، به مراتب بهتر از پیام رسان های خارجی می باشد

علاوه بر این مسئله، سرور پیام رسان سروش در داخل کشور می باشد که از نظر امنیتی، به مراتب بهتر از پیام رسان های خارجی می باشد. این کار باعث شده است که در طی چند سال اخیر، با توجه به محدودیت های پیش آمده در خصوص پیام رسان های خارجی، مردم به پیام رسان هایی مانند سروش روی بیاورند و رضایت عمومی را جلب کنند.

سرعت بالای پیام رسان سروش به عنوان یک پیام رسان داخلی، از جمله مزیت های سروش است و طبیعتا محدودیت های اینترنتی نیز روی آن کارساز نخواهد بود.

رایگان بودن و در دسترس بودن این پیام رسان در بین عموم مردم، باعث شده است که بسیاری از افراد برای تعامل بیشتر با کاربران و افراد مختلف و همچنین ایجاد کسب و کار در بستر پیام رسان های داخلی، نگرانی خود را از بابت از دست دادن کسب و کار خود در پیام رسان های خارجی، از بین ببرند.

شرکت همراه پی سی به عنوان یکی از بهترین شرکت ها در حوزه فناوری و تکنولوژی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص امکانات پیام رسان سروش انجام دهد. حال در ادامه مقاله حذف اکانت سروش، به امکانات این پیام رسان بومی خواهیم پرداخت.

امکانات پیام رسان سروش

امکانات پیام رسان سروش

امکانات پیام رسان سروش

در این مقاله بارها در خصوص مزیت های پیام رسان سروش گفته شد. این پیام رسان یکی از پیام رسان های داخلی پیشتاز در کشور ما می باشد و توانسته است تا نظر بسیاری از افراد را در خصوص استفاده از این پیام رسان به سمت خود جلب کند.

از آنجایی که سرورهای این نرم افزار در کشور ما قرار دارد، اموری مانند خرید و فروش و تجارت و … می تواند با امنیت بسیار بیشتری انجام شود و افراد می توانند با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به تجارت در بستر این پیام رسان کنند.

در دسترس بودن این پیام رسان در بین عموم مردم باعث شده است که سروش به عنوان یکی از رقیب های اصلی در مقابل پیام رسان های خارجی مانند تلگرام و واتس اپ و … محسوب شود.

از جمله امکانات بسیار مناسب پیام رسان سروش علاوه بر حذف اکانت سروش، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت بالا در ارسال پیام و فایل و عکس و …
 • قابلیت پشتیبانی کامل از انواع فایل ها با فرمت های مختلف
 • امکان برقراری تماس صوتی به صورت کاملا رایگان و کیفیت بسیار عالی
 • قابلیت ساخت و فروش استیکرهای شخصی و کسب درآمد در این زمینه
 • امکان ایجاد گروه های مختلف که متشکل از چندین نفر باشد.
 • ایجاد کانال های مختلف و همچنین امکان تعامل دوطرفه بین ادمین کانال و کاربران عضو کانال
 • ایجاد نظر سنجی و مسابقه های مختلف در داخل کانال ها یا گروه
 • امکان ساخت یک فروشگاه مجازی برای فروش محصولات مختلف
 • امکان پرداخت و دریافت وجه از طریق خود برنامه سروش در بستری امن
 • قابلیت پاسخ دهی در کانال ها و تعامل با کاربران
 • امکاناتی نظیر خرید شارژ تلفن همراه از طریق برنامه سروش
 • امکان حذف اکانت سروش به صورت کامل
 • وجود امکاناتی مانند اوقات شرعی و …
 • دارای فضای ابری شخصی برای ذخیره سازی فایل ها
 • امکان ارسال موقعیت مکانی فرد برای دیگران چه از طریق پیام شخصی و چه در گروه ها و کانال ها
 • و …

همان طور که ملاحظه می کنید، پیام رسان سروش یکی از پیام رسان های قدرتمند و با امکانات بسیار بالا می باشد که می توان از آن نهایت استفاده را برد. شرکت همراه پی سی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص استفاده از پیام رسان سروش انجام دهد.

پیام رسان سروش در پلتفرم های مختلف

پیام رسان سروش در پلتفرم های مختلف

پیام رسان سروش در پلتفرم های مختلف

یکی از مزیت های بسیار مهم در خصوص پیام رسان سروش این است که این پیام رسان در پلتفرم های مختلفی نیز طراحی شده است.

یعنی افرادی که دارای گوشی های تلفن همراه با سیستم عامل اندروید و IOS می باشند، می توانند از این پیام رسان نیز استفاده کنند. همچنین برای سیستم های رایانه ای و سیستم عامل ویندوز هم پیام رسان سروش طراحی شده است.

برای دانلود این نرم افزار با پلتفرم های مختلف می توان اقدام به مراجعه به وبسایت پیام رسان سروش نمود و بر اساس نوع سیستم عامل مورد استفاده شما، اقدام به دانلود و استفاده نمود. همچنین در فروشگاه هایی مانند گوگل پلی، بازار، مایکت و … هم امکان دانلود این نرم افزار برای گوشی های تلفن همراه وجود دارد.

شما در حال مطالعه مقاله حذف اکانت سروش می باشید.

پیام رسان سروش برای ویندوز

پیام رسان سروش برای ویندوز

پیام رسان سروش برای ویندوز

در مبحث قبلی گفته شد که یکی از پلتفرم هایی که پیام رسان سروش را می توان در آن استفاده کرد، سیستم عامل ویندوز برای رایانه های شخصی می باشد که می توان از نسخه ویندوز آن هم استفاده کرد.

این نسخه مانند سایر سیستم عامل ها، رایگان بوده و می توان از سایت پیام رسان سروش نیز آن را دریافت کرد. در نسخه ویندوز سروش می توان از ویژگی هایی مانند ارسال پیام و عکس، تماس صوتی و تصویری رایگان و … استفاده کرد.

در اوایل ساخت این نرم افزار، اشکالاتی از نظر طراحی سروش در سیستم عامل ویندوز وجود داشته است که امروزه با رفع این ایرادات می توان از این پیام رسان در ویندوز هم استفاده کرد.

همچنین امکان حذف اکانت سروش از طریق پلتفرم ویندوز هم امکانپذیر است که نوعی ویژگی مثبت محسوب می گردد. شما می توانید برای دریافت نرم افزار سروش در سیستم عامل های مختلف، به سایت همراه پی سی مراجعه نمایید و اقدام به دریافت آن کنید.

پیام رسان داخلی یا خارجی؟

پیام رسان داخلی یا خارجی؟

پیام رسان داخلی یا خارجی؟

یکی از مباحث بسیار مهم در خصوص شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها که مورد دغدغه و سوال بسیاری از افراد می باشد، این است که استفاده از پیام رسان های خارجی بهتر است یا پیام رسان داخلی.

با توجه به محدودیت های اعمال شده بر پیام رسان هایی مانند تلگرام، طبیعتا استفاده از این پیام رسان می تواند با مشکلاتی همراه باشد و وجود فیلترینگ روی آن باعث کندتر شدن استفاده از تلگرام شده است.

با این حال ایرانیان زیادی همچنان از پیام رسان های فیلتر شده خارجی استفاده می کنند. اما طبیعتا با اقبال عمومی زیادی مواجه نخواهند بود و طبیعتا باید به دنبال جایگزین کردن آن ها باشند.

در چنین شرایطی، بسیاری از افراد به این مسئله فکر می کنند که چه پیام رسانی می تواند به عنوان گزینه جایگزین مورد استفاده قرار گیرد؟

شاید بتوان گفت که برخی از ایرانیان همچنان تمایلی به استفاده از پیام رسان های داخلی ندارند و همچنان به دنبال استفاده از پیام رسان های خارجی هستند.

این عدم استقبال در برخی از افراد بر اساس ایده ها و نظریه های مختلفی شکل گرفته است و البته نظر شخصی و سلیقه شخصی افراد هم در این زمینه دخیل است.

حال برای روشن تر شدن این موضوع که کدام پیام رسان اعم از ایرانی یا خارجی می تواند برای ما بهتر و مناسب تر باشد، در ادامه مقاله حذف اکانت سروش، به بررسی جداگانه هر کدام از پیام رسان های داخلی و خارجی و مزیت ها و معایب آن می پردازیم که می تواند کمک زیادی کند:

پیام‌رسان داخلی

پیام‌رسان داخلی

پیام‌رسان داخلی

در خصوص پیام رسان های داخلی می توان به گزینه های مختلفی اشاره کرد که از جمله بهترین آن ها مربوط به پیام رسان سروش است که در این مقاله در خصوص امکانات آن توضیحات کاملی ارائه شد.

بعد از مسدود شدن برخی از پیام رسان ها مانند تلگرام، استفاده از پیام رسان های داخلی، بیشتر مورد توجه عموم قرار گرفته است.

پیام رسان هایی مانند سروش، امکانات مشابه و حتی بهتر از پیام رسان هایی مانند تلگرام به کاربران ارائه می دهد و متخصصان ایرانی، سعی بر این موضوع داشته اند که بتوانند خلا در تولید چنین پیام رسانی ایجاد نکنند و عملا برابری با پیام رسان های خارجی داشته باشد.

یکی از ویژگی های بسیار مهم و مثبت در خصوص استفاده از پیام رسان های داخلی از جمله سروش، این است که پهنای باند استفاده شده در این پیام رسان ها، بسیار اندک است که می تواند صرفه جویی زیادی در صرف هزینه های خرید اینترنت داشته باشد.

از آنجایی که سرورهای پیام رسان های داخلی از جمله سروش در داخل ایران قرار دارد، تعرفه ها و مقدار داده استفاده شده در این پیام رسان ها، طبق تعرفه داخلی و حداقل نصف تعرفه خارجی مصرف می شود.

حتی دولت نیز برای پشتیبانی از این پیام رسان ها، اقدام به ارائه اینترنت رایگان برای کاربران کرده است تا در برخی مواقع، افراد بتوانند بدون مصرف حتی یک مگابایت حجم اینترنت، از پیام رسان داخلی استفاده کنند. همین مسئله می تواند صرفه جویی های مختلفی در زمینه مصرف اینترنت برای کاربران داشته باشد.

پیام‌رسان‌های خارجی

پیام‌رسان‌های خارجی

پیام‌رسان‌های خارجی

در مقابل این مسئله، پیام رسان های خارجی مانند تلگرام، واتس اپ، اینستاگرام، وی چت، وایبر و … وجود دارد که از شهرت زیادی هم برخوردار است. یکی از مهمترین مباحث در خصوص استفاده از پیام رسان های خارجی برای ایرانیان، امنیت آن است و بحث امن بودن و حریم خصوصی آن نیز از مباحث و دغدغه های مهم محسوب می شود.

در این زمینه اظهار نظرهای مختلفی وجود دارد که با توجه به استفاده از تکنولوژی های مختلف در ایجاد حریم خصوصی در این پیام رسان ها، می تواند نظرات متفاوتی شنید. برخی از افراد اعتقاد به این مسئله دارند که پیام رسان های خارجی نمی تواند بر سر مسئله امنیت و اطلاعات شخصی قابل اعتماد باشد و برخی افراد نیز عکس این موضوع را اعتقاد دارند.

علاوه بر مبحث امنیت، امکانات یک نرم افزار و یک پیام رسان هم می تواند قابل بررسی باشد

علاوه بر مبحث امنیت، امکانات یک نرم افزار و یک پیام رسان هم می تواند قابل بررسی باشد. به جز تلگرام، اغلب پیام رسان ها از کانال پشتیبانی نمی کنند و اگر هم با به روزرسانی های جدیدی پشتیبانی کند، به قدری محدود است که می تواند برای افراد کاربر نیز زننده باشد. علاوه بر این، بحث فیلتر شدن برخی از پیام رسان ها، استفاده از آن ها را با مشکل مواجه کرده است.

با تمام این اوصاف می توان گفت که در مبحث امنیت یک پیام رسان، پیام رسان های داخلی به دلیل داخلی بودن سرورهای آن ها، می تواند قابل اعتمادتر از پیام رسان های خارجی باشد و همچنین وجود امکانات مختلف در یک پیام رسانی مانند سروش می تواند قابل رقابت با تلگرام باشد و طبیعتا استفاده از آن علاوه بر امنیت بالای آن، می تواند صرفه جویی هایی از نظر هزینه خرید حجم اینترنت داشته باشد.

شرکت همراه پی سی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص مقایسه بین پیام رسان های داخلی و خارجی انجام دهد.

حال در ادامه مقاله حذف اکانت سروش، به بررسی ارزیابی های اقتصادی و عمومی پیام رسان های داخلی و خارجی خواهیم پرداخت.

ارزیابی های اقتصادی و عمومی در پیام رسان های داخلی و خارجی

ارزیابی های اقتصادی و عمومی در پیام رسان های داخلی و خارجی

ارزیابی های اقتصادی و عمومی در پیام رسان های داخلی و خارجی

ارزیابی منافع عمومی

در خصوص استفاده از هر نوع تکنولوژی از جمله شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها، می بایست منافع عمومی و جمع را مورد بررسی قرار داد. طبیعتا هر فردی دارای افکار متفاوت است و برخی افراد بر این باور هستند که یک کالا یا یک خدمت هیچ گونه مشابهی را نمی تواند در خود ببنید. به عنوان مثال، خرید یک کالای خارجی برای یک فرد می تواند بی نظیر باشد و هیچ گونه مشابه داخلی ندارد.

این سلیقه فکری هم می تواند وارد حوزه تکنولوژی و ارتباطات گردد. به عنوان مثال پیام رسان های خارجی و داخلی که برای امور روزمره و ارتباط گیری طراحی شده و همچنین امروزه بسیاری از کسب و کارهای داخل کشور ما در بستر این پیام رسان ها انجام می شود، مبحث امنیت آن باید مورد توجه قرار گیرد. امنیت عمومی یکی از مسائلی است که هر فردی به آن توجه دارد.

در یک مقایسه کلی می توان گفت که طبیعتا منافع عمومی یک ملت و مردم، در بستر امنیت بالای آن شکل می گیرد و بهتر است از پیام رسان ها و ابزارهایی استفاده شود که خیال ما را از بابت امنیت آن و حفظ حریم شخصی و خصوصی ما را حفظ کند.

شما در حال مطالعه مقاله حذف اکانت سروش، می باشید.

ارزیابی اقتصادی

از دیگر موارد مهم در خصوص ارزیابی و بررسی یک حوزه فعالیتی، حوزه اقتصادی آن است. امروزه در کشور ما پیام رسان های داخلی متعددی وجود دارد که پیام رسان سروش جزو همین موارد است.

این نکته را باید قبول کنیم که هنوز هم جای پیشرفت و ترقی برای چنین شبکه های اجتماعی داخلی وجود دارد که بتواند از نمونه های خارجی پیشی بگیرد.

به همین دلیل است که متخصصان این حوزه دائما در تلاش هستند که بتوانند ترقی و رشد را در این حوزه فراهم آورند. مهمترین هدف در خصوص ایجاد بسترهای داخلی، مبحث اقتصادی آن است که یک منفعت ملی محسوب می شود. در ادامه به برخی از این ارزیابی های اقتصادی می پردازیم:

یکی از موارد مهم در خصوص استفاده از پیام رسان های خارجی این است که باعث خروج ارز از کشور می گردد و طی بررسی های انجام شده، بیش از میلیاردها دلار سالانه هزینه واردات پهنای باند در کشور می شود.

این پهنای باند که با محدودیت هم مواجه است، بیشترین استفاده از آن در خصوص پیام رسان های خارجی می باشد. طبیعتا استفاده از پیام رسان های داخلی می تواند میزان هزینه های واردات پهنای باند را کاهش دهد و علاوه بر آن، باعث صرفه جویی در خرید حجم اینترنت خواهد شد.

از دیگر موارد اقتصادی در این حوزه می توان به مبحث اشتغال زایی در کشور اشاره کرد که نرم افزارها و پیام رسان های ایرانی می تواند باعث ایجاد مشاغل متعدد برای جوانان شود و در نتیجه رشد اقتصادی را به همراه خواهد داشت.

کسب و کارهای ایرانی در پیام رسان های داخلی

بسیاری از کسب و کارهای ایرانی در پیام رسان های داخلی توانسته اند به جایگاهی برسند که در زمان حضور در پیام رسان های خارجی نتوانسته بودند به این جایگاه برسند که مهمترین عامل آن بحث اعتماد مردم به فروشگاه های مجازی و امنیت پرداخت آن است. طبیعتا چنین موضوعی باعث درآمد بیشتر یک فرد و یک خانواده می گردد.

علاوه بر مبحث هزینه های واردات پهنای باند و همچنین خروج ارز، صرفه جویی در این هزینه ها با استفاده از پیام رسان های داخلی می تواند هم به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم بر وضعیت معیشتی افراد نیز تاثیرگذار باشد و دولت به جای هزینه های گزاف برای خرید پهنای باند می تواند از این مبالغ در زمینه رفاه عمومی مردم استفاده کند و طبیعتا معیشت جامعه می تواند تاثیراتی را ببیند.

با تمام این اوصاف می توان گفت که هم مبحث منافع عمومی و هم مبحث منافع اقتصادی می تواند دو موضوع بسیار مهم در استفاده از تکنولوژی به خصوص پیام رسان ها داشته باشد و استفاده از پیام رسان های داخلی از جمله سروش می تواند نه تنها باعث ضرر نشود، بلکه می تواند باعث ایجاد فایده های مختلف برای یک فرد و جامعه شود.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از پیام رسان های محبوب در کشور ما یعنی پیام رسان سروش پرداختیم و به نحوه حذف اکانت سروش هم پرداخته شد. استفاده از پیام رسان های داخلی می تواند منافع زیادی را به همراه داشته باشد.

در این مقاله، در خصوص امکانات و ویژگی های پیام رسان سروش، توضیحاتی ارائه شد. همچنین به بررسی مزیت های اقتصادی و اجتماعی و امنیتی یک پیام رسان داخلی پرداختیم که می تواند مفید واقع شود.

با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استفاده از پیام رسان های داخلی از جمله پیام رسان سروش و همچنین حذف اکانت سروش، با شرکت همراه پی سی در تعامل باشید.

اگر بدنبال دیلیت اکانت ایتا هستید این صفحه را ببینید.

حل مشکلات با کمک رایانه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *