اینترنت و شبکه, جیمیل, همه مطالب

چرا ایمیل ارسال نمی شود

حل مشکلات با کمک رایانه                

حتما شما هم تا به حال با این مشکل که چرا  ایمیل ارسال نمی شود روبرو شده اید . برای حل مشکل ارسال ایمیل با ما همراه باشید . ما در همراه رایانه آموزش تصویری دلایل و راه حل اینکه چرا ایمیل ارسال نمیشود را برای شما آماده کرده ایم .

ایمیل چیست ؟

ایمیل یا همان رایانامه سرویسی ٬ برای تبادل اطلاعات بین کاربران حوزه اینترنت می باشد .

اولین استفاده از ایمیل در دهه ی ۱۹۶۰ بود ، در آن زمان کاربران فقط می توانستند  برای کاربران همان پلتفرم ٬ رایانامه یا ایمیل بفرستند .

حل مشکلات با کمک رایانه

برخی از سیستم ها نیز به نوعی پیام رسانی فوری ارائه کردند ، به طوری که فرستنده و گیرنده باید همزمان با یکدیگر آنلاین می بودند . ریموند ساموئل تاملینسون به عنوان مخترع رایانامه شبکه ای شناخته میشود . ری تاملینسون با استفاده از علامت ات ساین ( @ ) نام کاربری را با سرور مقصد پیوند داد .

او در سال ۱۹۷۱ اولیل سیستمی را ساخت که قادر به ارسال پیام بین کاربران در میزبان های ( رایانه ای است که به اینترنت یا به شیکه داده ای متصل است ) مختلف در سراسر آرپانت ( آرپانت مخفف سازمان پروژه های تحقیقاتی پیشرفته شبکه اولین شبکه سوئیچیگ بسته های اطلاعات در دنیا بود و پس از مدتی به اینترنت جهانی تبدبل شد ) بود و در اواسط دهه ی ۱۹۷۰ ، این روش به عنوان رایانامه یا ایمیل شناخته شد .

ایمیل ها برای استفاده کاربران در حوزه ی اینترنت و کامپیوتر بکار برده می شوند . برای استفاده از سرویس های ایمیل ٬ نیاز به آنلاین بودن هر دو کاربر نیست ٬ چرا که اطلاعات ایمیل در سرور های سرویس مورد نظر ذخیره می شود .

اکنون می رویم به سراغ اینکه چرا ایمیل ارسال نمی شود ؟

دلایل عدم ارسال ایمیل

پیشنهاد می شود قبل از مطاله مقاله مشکل ارسال ایمیل٬ مطلب آموزش ارسال ایمیل با گوشی را مطالعه نمایید .

گاهی اوقات به دلایل زیادی در ارسال و دریافت پیام ایمیل مشکلاتی بوجود می آید ، برخی از مشکلات ارسال ایمیل ٬ معمولا بر روی میل سرور های اشتراکی دیده می شود . چرا که به دلیل تعداد زیاد دامنه قابل میزبانی و همچنین اکانت های ایمیل زیادی که بر روی آنها قرار دارند احتمال بروز مشکل در ارسال ایمیل بیشتر می شود .

ارسال نشدن ایمیل دلایل متعددی دارد که ما در این مقاله برخی ازآنها را بررسی میکنیم .

۱ – قطع بودن اینترنت

یکی از دلایلی که ممکن است ارسال ایمیل ما را با مشکل مواجه کند قطعی اتصال اینترنت می باشد . ممکن است به دلایلی ارتباط سیستم شما با اینترنت قطع شده باشد . بنابر این قبل از هر کار ٬ از اتصال صحیح اینترنت خود مطمپن شوید . به عنوان مثال برای این کار میتوانید مرورگر خود را باز نموده و یک سایت را باز کنید .

۲- نادرست بودن آدرس ایمیل مخاطب

باید توجه داشت که برای ارسال یک ایمیل ٬ باید آدرس مقصد را به طور صحیح بنویسیم . ممکن است آدرس مقصد را اشتباه نوشته باشیم . فرمت آدرس صحیح یک ایمیل به این صورت می باشد .نام کاربری بعلاوه @ بعلاوه نام سرویس بعلاوه نقطه بعلاوه دامنه

Name@Service.com

بعداز اطمینان از صحت فرمت ایمیل بایستی کلمات آن را با ایمیل مخاطب چک کنیم .

۳- قدیمی بودن نسخه برنامه یا مرورگر

با توجه به اینکه تکنولوژی و تکنیک های ارسال ایمیل داپما بروز می شوند ٬ در صورتی که نسخه مرورگر و یا برنامه ایمیل شما بروز نباشد و قدیمی باشد ُ ممکن است بدرستی عمل نکند . بنابراین هنگام ارسال ایمیل از بروز بودن برنامه یا مرورگر مطمئن شوید .

۴ – محدود شدن اکانت ایمیل

اکثر سرویس های ایمیل و جیمیل برای ارسال و دریافت ٬ محدودیت هایی در نظر گرفته اند که یکی از آنها ٬ محدودیت ارسال و دریافت ایمیل به تعداد ۵۰۰ عدد در روز می باشد .

یعنی در صورتی که شما در یک روز بیشتر از حد مجاز ایمیل ارسال کنید٬ سرورها حساب کاربری شما را محدود می کنند . در این صورت ایمیل های شما ارسال نخواهد شد .

بنابر این هنگام ارسال ایمیل از محدود نبودن اکانت خود مطمپن شوید .

۵ – محدودیت حجم در ارسال فایل

جیمیل برای ارسال فایل نیز محدودیت هایی در نظر گرفته است . یکی از این محدودیت ها ٬محدودیت حجم در ارسال فایل از طریق جیمیل می باشد . جیمیل اجازه ارسال فایل های بیش از ۲۵ مگا بایت را نمی دهد . بنابر این قبل از ارسال مطمپن شوید که حجم فایل شما کمتر از ۲۵ مگا بایت باشد . در غیر این صورت نسبت به کاهش حجم یا تقسیم بندی فایل به فایل های کوچکتر اقدام نمایید .

۶- بلاک کردن آدرس ایمیل گیرنده

در صورتی که شما یک آدرس ایمیل را در لیست اس\م خود قرار داده باشید ُ ایمیل شما به آن آدرس ارسال نخواهد شد . بنابر این قبل از ارسال مطمپن شوید در لیست اسپم شما نباشد .

راه خارج کردن یک مخاطب از پوشه اسپم

اگر از جیمیل بر روی کامپیوتر استفاده می کنید باید گزینه More را انتخاب کنید و اگر بر روی گوشی از آن استفاده می کنید منوی اصلی را برای پیدا کردن اسپم باز کنید .

بعد از پیدا کردن و باز کردن پوشه اسپم پیام یا شخص مورد نظر خود را انتخاب کنید .

اکنون می توانید آن را حذف یا آن را به صندوق ورودی خود ببرید .

۷ – مسدود شدن آی پی شما توسط جیمیل

ممکن است بر  اثر فعالیت های غیر استاندارد یا تکرار زیاد یک عملیات و یا استفاده متناوبا از وی پی ان و ف یلتر شکن ، سرورهای جیمیل شما را به عنوان یک مهاجم یا اسپم تشخیص داده و آی پی شما را مسدود نماید .

در اینصورت امکان استفاده از امکانات جیمیل با اینترنت و آی پی فعلی برای شما مقدور نخواهد بود .

۸ – خطای پیکر بندی سرور های POP / SMTP

اگر از سایر اکانت های ایمیل به جز جیمیل استفاده می کنید چک کنید که اطلاعات خود را به درستی وارد کرده اید و بعد ، از وصل بودن سرور های POP / SMTP مطمئن شوید .

مراحل بررسی سرور جیمیل :

وارد Google Workspace شوید .

سپس Gmail را انتخاب کنید .

حالا current status را بررسی کنید .

اگر آنجا گزینه سبز رنگ را دیدید یعنی مشکلی ندارد ، اگر گزینه نارنجی را دیدید یعنی اختلالی وجود دارد و اگر دکمه قرمز را مشاهده کردید یعنی سرور قطع شده . پیشنهاد می شود آموزش ساخت ایمیل را در سابت همراه رایانه مطالعه نمایید .

۹ – خطای  dns

گاها پیش می آید که بر اثر اختلالات اینترنتی و یا استفاده از ف ی ل تر شکن ،  dns های سیستم دچار اختلال می شود و عملیات ارسال و دریافت ایمیل مختل میگردد . برای حل این مشکل می توانید نسبت به اصلاح و تغییر دی ان اس های سیستم خود اقدام نمایید .

۱۰ – اختلالات خود گوگل

گاهی هم ممکن است ایراد از سمت شما نباشد . باید از این مساله مطمئن شوید . ممکن است سرویس های گوگل به طور موقت دچار اختلال شده باشد یا در منطقه شما بدرستی کار نکند . برای اطمینان از این مساله می توانید با کارشناسان همراه رایانه تماس بگیرید .

۱۱- کمبود فضای ذخیره سازی جیمیل

همانطور که قبلا توضیح دادیم سرویس گوگل در مورد حجم رایگان فضا دارای محدودیت می باشد . بنابراین در صورت بروز مشکل در امر ارسال ایمیل ، لازم است تا از موجود بودن فضای خالی مطمئن شوید و در غیر این صورت برای پاک سازی اطلاعات اقدام نمایید . 

 

۱۲- مشکل برنام جیمیل گوشی

عمده مشکلات ارسال ایمیل برنامه اندروید یا جیمیل با حذف حافظه پنهان یا همان کش ، حل میگردد . برای حل این مشکل بایستی طبق آموزش تصویری زیر برای پاک کردن حافظه پنهان اقدام نمایید .

اول وارد تنظیمات گوشی می شوید .

چرا ایمیل ارسال نمیشه

چرا ایمیل ارسال نمیشه

 

بعد وارد قسمت برنامه ها شوید .

سپس از لیستی که مشاهده می کنید ، برنامه جیمیل را انتخاب می کنید .

پاکسازی حافظه جیمیل

پاکسازی حافظه جیمیل

و روی گزینه پاک کردن حافظه پنهان می زنید ، اکنون صبر کنید تا حافظه پنهان برنامه پاک شود .

 

پاکسازی حافظه جیمیل

پاکسازی حافظه جیمیل

 

پاکسازی حافظه جیمیل

پاکسازی حافظه جیمیل

 

۱۳- خطای احراز هویت در سیستم

شما باید وارد مرورگرتان شوید .

چک کردن اطلاعات شخصی جیمیل

چک کردن اطلاعات شخصی جیمیل

بعد در بالای صفحه روی آیکون جیمیلتان کلیک کنید .

سپس مدریت Google را انتخاب کنید .

چک کردن اطلاعات شخصی جیمیل

چک کردن اطلاعات شخصی جیمیل

از روی صفحه مقابل گزینه ی اطلاعات شخصی را انتخاب کنید .

چک کردن اطلاعات شخصی جیمیل

چک کردن اطلاعات شخصی جیمیل

سپس در صفحه جدید اطلاعات خود را چک کنید و اگر کامل نبود ، اطلاعات خود را کامل کنید .

چک کردن اطلاعات شخصی جیمیل

چک کردن اطلاعات شخصی جیمیل

 

چنانچه با خواندن این مطلب نتوانستید از قابلیت ایمیل خود بهره مند شوید و نتوانستید از طریق ایمیل خود اطلاعاتی را ارسال کنید با مرکز همراه رایانه تماس بگیرید . کارشناسان همراه رایانه به صورت شبانه روزی پاسخ گوی مشکلات کامپیوتری و موبایل شما هستند .

برای ارتباط با همراه رایانه کافیست با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ تنها با خط ثابت و بدون وارد نمودن کد ، تماس حاصل فرمایید .

امیدوارم که این مطلب برایتان مفید باشد .

با آرزوی موفقیت .

 

مطالب پیشنهادی

بازیابی رمز جیمیل

 

حل مشکلات با کمک رایانه

مطالب مرتبط

1 نظر در “چرا ایمیل ارسال نمی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *